نویسنده: افشین پیروزی
// دوشنبه, ۱۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۳۷

انویدیا از ویژگی Freestyle در CES 2018 رونمایی کرد

انویدیا در جریان کنفرانس خبری خود در CES 2018، از قابلیت Freestyle رونمایی کرد که امکان اعمال فیلتر‌های تصویری مختلفی را در بازی‌ها فراهم می‌کند.

در حالی که نمایشگاه CES 2018 رسما از فردا کار خودش را آغاز می‌کند، اما انویدیا امروز کنفرانس خبری خود در این نمایشگاه را برگزار و در آن، از آخرین دستاورد‌هایش در زمینه‌های مختلف رونمایی کرد. در کنار معرفی نمایشگر‌های مخصوص بازی ۶۵ اینچی، این شرکت از یک سری ویژگی جدید برای نرم افزار GeForce Experience خودش هم رونمایی کرد که می‌توانند لذت مخاطب از بازی کردن بازی‌ها را افزایش دهند.

یکی از این ویژگی‌ها، Shadowplay Highlights است فعلا چهار بازی از جمله حالت Battle Royale بازی Fortnite از آن پتشیبانی خواهند کرد. به لطف این ویژگی، صحنه‌های جذابی که گیمر در بازی‌اش رقم می‌زند، به صورت خودکار ضبط می‌شوند و بعدا می‌توانید آن‌ها را به راحتی به اشتراک بگذارید. مورد بعدی، مربوط به ویژگی Ancel می‌شود که با آن، می‌توان از بازی‌های پشتیبانی‌شده عکس‌های جذابی ثبت کرد و مثلا زاویه دوربین را تغییر داد یا فیلتر‌های مختلفی روی تصاویر اعمال کرد. از این پس انسل رابط کاربری بهتری خواهد داشت و همچنین شاهد هشت فیلتر جدید نیز در آن خواهیم بود.

اما شاید جذاب‌ترین بخش از رونمایی‌های Nvidia، مربوط به معرفی ویژگی جدیدی به نام Freestyle باشد. در حالی که انسل امکان اعمال فیلتر‌ها روی عکس‌های بازی را می‌دهد، با Freestyle قادر خواهید بود تا با استفاده از فیلتر‌های موجود، ظاهر بازی‌تان را در حین تجربه کردن آن تغییر دهید! به این صورت که مثلا می‌توانید بازی را به شکل سیاه و سفید بازی کنید. یا فیلتری مخصوص افراد دچار کوررنگی وجود دارد که باعث می‌شود آن‌ها تصویر بهتری از بازی مشاهده کنند و فیلتر دید در شب هم رنگ آبی بازی را کاهش می‌دهد و باعث می‌شود تا پس از تجربه بازی‌های ویدیویی در شب، چشمان‌تان کم‌تر خسته شوند و بتوانید خواب راحت‌تری داشته باشید. کاربران همچنین قادر خواهند بود به صورت دستی تنظیمات مربوط به این ویژگی را تغییر دهند و تصویر دلخواه خودشان را از بازی داشته باشند. در حال حاضر بیش از ۱۰۰ بازی از این ویژگی پشتیبانی می‌کنند که می‌توانید لیست آن‌ها را در سایت انویدیا مشاهده کنید.

برای بهره بردن از تمام ویژگی‌های جدید معرفی‌شده، باید تا فردا (۱۹ دی) صبر کنید و نسخه 390 از درایور انویدیا و نسخه 3.12 از GeForce Experience را دانلود کنید. در ادامه می‌توانید تریلر معرفی این ویژگی‌ها را که توسط انویدیا منتشر شده، تماشا کنید:

دانلود از آپارات


منبع Dualshockers
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده