نویسنده: محسن وزیری
// پنجشنبه, ۲۹ مرداد ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۰

معرفی بازی موبایل Down The Mountain: کوهنوردی به سبک کارتونی

چه کسی است که از یک بازی موبایل کوچک و جمع و جور با گرافیک کارتونی و رنگ‌های سرزنده خوشش نیاید؟ Down The Mountain دقیقاً ترکیبی از این موارد است و با گیم‌پلی آشنا و بسیار جذابش می‌تواند حسابی سرگرمتان کند. همراه زومجی باشید.

احتمالاً تا به حال معرفی بازی پرطرفدار Crossy Road را در زومجی خوانده‌اید. در آن بازی باید با شخصیت‌های مختلفی که به مرور آزاد می‌شوند، عرض یک خیابان بی‌انتها را طی کنید و موانع تقریباً یکسانی را پشت سر بگذارید. ایده‌ی اولیه‌ی Down The Mountain  در واقع مشابه همان بازی است اما ریزه‌کاری‌هایی که به آن اضافه شده  است باعث تنوع بیشتری شده و بعد از نصب بازی، به این زودی‌ها آن را کنار نخواهید گذاشت.

هدف بازی ساده است: باید از یک کوهستان مکعبی بی‌انتها پایین بیایید. در این راه موانع و البته امتیاز‌های گوناگونی وجود دارد که دفع یا کسب آن‌ها سرعت‌عمل زیادی می‌خواهد. فرود آمدن روی بمب‌های تی‌ان‌تی باعث انفجار آن‌ها می‌شود اما رودخانه‌ها شما را چند پله پایین‌تر می‌برند. مانع‌های زیادی در بازی وجود دارند که هرکدام را به شیوه‌ی خاصی باید پشت سر گذاشت، مثلاً بعضی مکعب‌ها چسبناک هستند و باید دوبار روی صفحه کلیک کنید تا بتوانید پایین بروید. همچنین ماشین‌هایی هم به طور مداوم بالا و پایین می‌روند و باید مواظب باشید به آن‌ها هم برخورد نکنید.

down the mountain

ظاهر ماینکرفت‌مانند و چشم‌نواز بازی یکی از ویژگی‌های شاخص آن است که اصلاً خسته‌کننده نمی‌شود. برای اینکه هدف مشخصی هم در بازی داشته باشید، حدود ۲۵۰ مأموریت طراحی شده که هر کدام شامل کار خاصی مانند جمع کردن تعدادی ستاره یا رسیدن به امتیازی خاص می‌شوند که با انجام دادن آن‌ها شخصیت‌های جدیدی باز می‌شود. ۷۵ شخصیت مختلف در بازی وجود دارد که هرکدام از آن هم به شکل مکعبی طراحی شده‌اند و تنوع بسیار خوبی به بازی بخشیده‌اند. یک چرخه‌ی شانس هم در بازی وجود دارد که به طور تصادفی بعد از هر بازی ظاهر می‌شود و بسته به شانس خود می‌‌توانید جوایز مختلفی کسب کنید، جوایزی مثل ستاره‌های بیشتر یا حتی یک شخصیت جدید.

برای یاد گرفتن قلق بازی باید ابتدا چند دقیقه‌ای روی آن وقت بگذارید چون به علت زیادی موانع، شاید نتوانید همان دفعات اول امتیازهای خوبی بگیرید اما با چندبار بازی کردن و داشتن تمرکز و سرعت عمل کافی، می‌توانید امتیازهای بالایی کسب کنید. این بازی از حساب‌های آیتونز و گوگل پشتیبانی می‌کند و می‌توانید در برنامه‌های Game Center اپل و Play Games گوگل آمار خود را به اشتراک بگذارید و عملکرد دوستانتان را هم بررسی کنید.

اگر دنبال یک بازی چالش‌برانگیز و سریع، اما در عین حال زیبا و البته اعتیادآور هستید Down The Mountain را از دست ندهید.

دانلود از گوگل پلی | دانلود  از آیتونز

تهیه شده در زومجی


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده