نویسنده: سیدرضا نصری
// سه شنبه, ۲۰ خرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۳:۰۱

معرفی بازی موبایل Prison Architect: Mobile؛ مدیریت و معماری زندان

بازی موبایل Prison Architect: Mobile اثری شبیه‌سازی شده از مدیریت و طراحی یک زندان است که می‌تواند بازیکنان را ساعت‌ها درگیر جزئیات و پیچیدگی‌های خود کند. با معرفی بازی موبایل Prison Architect: Mobile همراه زومجی باشید.

بازی Prison Architect بعد از انتشار روی رایانه‌های شخصی و کنسول‌های پلی‌ استیشن 4 و ایکس‌ باکس وان، در سال ۲۰۱۷ برای موبایل و در سال 2018 برای نینتندو سوییچ هم عرضه شد. بازی موبایل Prison Architect: Mobile شاید از نظر گرافیک زیاد جذاب به‌نظر نرسد؛ اما به خوبی جزئیاتِ یک زندان واقعی را به تصویر می‌کشد. بازی آنقدر دست شما را در مدیریت باز می‌گذارد که حتی می‌توانید ساعت هواخوری یا خواب و خیلی از موارد دیگر را برای زندانیان مشخص کنید.

بازی موبایل Prison Architect: Mobile

بازی اندروید و آیفون Prison Architect: Mobile دارای داستان کوتاهی است که در پنج مرحله خلاصه می‌شود. این مراحل بیشتر حالت آموزشی دارند و به‌نوعی شما را با مکانیزم‌های بازی آشنا می‌کنند. همچنین بازی دو بخش دیگر به نام‌های Build Your Own Prison و Premade Prisons را شامل می‌شود. در بخش Premade Prisons می‌توانید از میان چند زندان تکمیل شده، یک زندان را انتخاب و مدیریت آن را بر عهده بگیرید. اما در بخش Build Your Own Prison همان‌طور که از نامش پیداست، می‌توانید از زندان خود را از پایه شروع به ساخت کنید و آن را توسعه دهید. در این بخش قادر خواهید بود که شکل رئیس، بودجه‌ی اولیه، نوع جنسیت زندانیان، اندازه‌ی زمین و فعال کردن یا نکردن خیلی از ویژگی‌های دیگر را مشخص کنید.

شما می‌توانید قوانین خاص خود را در زندان وضع کنید و همان‌طور که می‌خواهید با زندانیان خود رفتار کنید

بازی موبایل Prison Architect: Mobile ممکن است گاهی بازیکن را در شرایطی مانند آتش‌سوزی یا شورش زندانیان  قرار دهد. شما باید با درنظرگرفتن تمهیداتی مانند صادر کردن دستور جست‌ و جوی زندانیان یا افزایش نیروی‌های امنیتی از وقوع این اتفاقات جلوگیری کنید یا آمادگی مقابله با آن‌ها را داشته باشید. بازیکن می‌تواند همان‌طور که می‌خواهد با زندانیان رفتار کند. به‌عنوان مثال می‌توان شرایط و قوانین زندان را سخت‌گیرانه طراحی کرد به طوری‌که زمان‌ هواخوری را کاهش دهد و به زمان کار در کارگاه اضافه کند. همین‌طور می‌توان در مقابل، قوانین ساده‌تری وضع کردن و امکاناتی در اختیار زندانیان گذاشت. همچنین زیاده‌روی در هر یک از رفتار‌ها می‌تواند عواقب خاص خود را از جمله درگیری زندانیان، شورش و اتفاقات دیگری را به‌همراه داشته باشد.

بازی موبایل Prison Architect: Mobile

مقاله‌های مرتبط:

در بازی اندروید و آیفون Prison Architect: Mobile علاوه‌بر کنترل و ایجاد شرایط ایده آل در زندان، باید درآمد و میزان هزینه‌های زندان را نیز کنترل کنید. همچنین باید با مدیریت صحیح و با کمترین هزینه بهترین بازدهی را دریافت کنید. بازی از لحاظ گرافیک شاید وضعیت زیاد خوبی نداشته باشد اما کاراکتر‌ها طراحی بامزه‌ای دارند که گاهی دنبال کردن آن‌ها می‌تواند جالب باشد. اگر تا به‌حال فرصت تجربه‌ی بازی Prison Architect در کنسول یا PC خود نداشته‌اید، نسخه‌ی موبایل Prison Architect: Mobile می‌تواند انتخاب خوبی برای تجربه‌ی آن باشد. حتی برای کسانی که در گذشته از این بازی در پلتفرم‌های دیگر لذت برده‌اند هم می‌تواند ساعات خوشی را رقم بزند. در ادامه می‌توانید نظرات خود را با ما درمیان بگذارید.

دانلود ویدیو از آپارات

دانلود بازی Prison Architect: Mobile


منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده