// سه شنبه, ۲۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ ساعت ۱۸:۰۰

معرفی بازی موبایل DomiNations: معجونی از بهترین بازی‌های استراتژی

بسیاری از مخاطبان بازی‌های موبایل به دنبال یک گزینه جایگزین برای Clash of Clans هستند. امروز در بخش معرفی بازی موبایل زومجی، قصد داریم شما را با یکی از بهترین گزینه‌ها آشنا کنیم. بازی DomiNations که مانند یک معحون از بهترین بازی‌های استراتژی می‌ماند.

تحولی که Clash of Clans در بین بازی‌های موبایل به وجود آورد و سود مالی روزانه‌ی بازی، هر استودیویی را به وسوسه می‌اندازد. حتی شاهد آن بودیم که چگونه کمپانی اکتیویژن با Call of Duty Heroes که نام یکی از پرطرفدارترین سری بازی‌های تاریخ را یدک می‌کشید هم نتوانست رقیب این بازی شود. برایان رینولدز که سابقه‌ی همکاری در ساخت دو بازی Civilization II و Rise of Ntions را دارد توانسته با پیاده سازی ایده‌های خود و استفاده‌ی درست از المان‌های موفق برترین بازی‌های این سبک، به یک گیم‌پلی دوست داشتنی دست یابد.

dominationscheatstipsfoodgold

با ورود به بازی با مراحل آموزشی روبرو خواهید شد که از لحاظ مزاحم بودن چیزی نسبت به بازی‌های دیگر کم ندارد و نبودشان همیشه بر وجودشان ارجحیت دارد. نحوه‌ی جمع‌آوری دو منبع اصلی بازی و نبردهای بازی در همین مرحله به شما آموزش داده شده و با همین پیش زمینه وارد دنیای DomiNations می‌شوید. اگر از کهنه‌کاران این سبک باشید، با ورود به بازی خاطرات دوران طلایی بازی‌های استراتژی همچون Age of Empires برای شمت زنده می‌شود که دلیل آن نیز شباهت بسیار زیاد DomiNations به این بازی است.

تمرکز اصلی بازی نسبت به هم‌سبکان خود بیشتر بر روی ساخت و ساز است تا نبردهای بازی. جزئیات بالای این بخش از گیم‌پلی همچون استفاده از راه‌های ارتباطی در سرزمین خود، نژادهای مختلف با ویژگی‌های ظاهری و استراتژی مخصوص به خود و از همه مهم‌تر سازه‌های عجیب جهان که از سری بازی‌های Civilization به DomiNations راه پیدا کرده‌اند، سبب شده تا هر کسی را به سمت خود جذب کند.

Dominations 2

در بازی هشت عصر یا دوره وجود دارد که نقش آن‌ها همچون Town Hall در بازی Clash of Clans است. این دوره‌ها که از عصر حجر شروع شده و در نهایت به عصر جدید ختم می‌شود، هر کدام نیروها، سازه‌ها و ویژگی‌های خاص خود را دارند و در هرکدام از آن‌ها می‌توان یکی از عجایب دنیا را برای ساخت انتخاب کرد. این سازه‌های مشهور جهان همراه با هفت نژاد مختلف بازی (بریتانیا، چین، ژاپن، فرانسه، آلمان، یونان و رومیان) در طول بازی باعث می‌شوند که هر کدام از گیمرها تجربه‌ی منحصر به فردی داشته باشند و تاریخ را با دست‌خط خود به نگارش در بیاورند و بگویند آلمان‌ها به رهبری ناپلئون و استفاده از قدرت اهرام بر جهان تسلط پیدا کردند!

بازی از لحاظ فنی و هنری نیز حرف‌های بسیاری برای گفتن دارد و جزئیات قابل قبول و ریزه‌کاری‌هایی در طراحی  که شاید هیچ‌وقت در طول مدت زمان بالای بازی دیده نشوند، از آن یک بازی زیبا ساخته که احساس زنده بودن دنیای آن به خوبی به مخاطب منتقل شده و نوعی وابستگی به بازیرا به وجود می‌آورد. Dominations212

اگر هنوز مشغول نیرو ساختن و حمله به بی‌نوایان در Clash of Clans هستید، توصیه می‌کنیم حتی برای تنوع نیز چند ساعتی وقت خود را پای DomiNations خرج کنید زیرا بازی نمی‌گذارد پشیمان شوید، اگر هم از دوست‌داران بازی‌های استراتژیک کلاسیک هستید و نتوانستید با Clash of Clans ارتباط برقرار کنید، تاریخ منتظر شما است تا با انگشتان خود آن را شخم بزنید!

دانلود از آیتونز | دانلود از گوگل‌پلی | دانلود از کافه بازار

تهیه شده در زومجی


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده