// چهار شنبه, ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۵۹

معرفی بازی موبایل Taxi Run؛ رساندن مسافران به مقصد

Taxi Run یک بازی موبایل ماشین سواری است که در جریان آن بازیکنان در نقش راننده تاکسی قرار می‌گیرند که باید مسافران خود را از A به نقطه B برساند.

در معرفی بازی موبایل امشب به‌سراغ یک بازی ساده و سرگرم کننده رفته‌ایم؛ اثری که مکانیزم‌های پیچیده‌ای را در گیم‌پلی خود جای نداده است و تنها با به‌کارگیری المان‌های ساده، سعی کرده است تجربه‌ی قابل قبولی را ارائه دهد. بازی اندروید Taxi Run یک بازی ماشین سواری است که داستان خاصی را ارائه نمی‌دهد. در واقع در بازی موبایل Taxi Run بازیکنان در نقش یک راننده تاکسی قرار می‌گیرند و وظیفه دارند مسافران خود را سالم و سلامت به انتهای مسیر برسانند.

Zombie Haters
Zombie Haters
Zombie Haters
بازی دارای ویدیوهای تبلیغاتی است و پس از هر بار ناکامی، با مشاهده‌ی این ویدیوها می‌توانید یک شانس مجدد را کسب کنید

با شروع بازی موبایل Taxi Run بدون هیچ مقدمه‌ای وارد بازی می‌شوید. Taxi Run فاقد بخش آموزشی است؛ به‌عبارتی تمامی آموزش بازی در یک جمله کوتاه خلاصه می‌شود که هر بار آن را قبل از شروع بازی مشاهده می‌کنید. در ظاهر بازیکنان فکر می‌کنند که Taxi Run یک بازی ثبت رکورد است که پایان خاصی ندارد و در یک مسیر بی‌انتها قرار گرفته‌اند. حال هرقدر که بتوانید مسافرهای بیشتری را به‌مقصد برسانید، امتیاز بیشتری را کسب خواهید کرد. این در حالی است که بازی اندروید Taxi Run دارای مراحل مختلفی است و در هر مرحله، باید یک یا چند مسافر را از نقطه‌ی شروع به نقطه‌ی پایان برسانید. نحوه‌ی بازی کردن هم بدین صورت است که هوش مصنوعی هدایت کامل تاکسی شما را برعهده گرفته است و تنها باید دو کار انجام بدهید؛ ترمز کردن و با سرعت حرکت کردن. دراین‌میان دغدغه‌ای به‌وجود می‌آید و آن هم این است که چالش اصلی Taxi Run چیست و تیم سازنده به چه شکل بازیکنان را به‌چالش می‌کشد؟ زمانی‌که در حال تجربه‌ی Taxi Run هستید، سایر اتومبیل‌ها و وسایل نقلیه را می‌بینید که در حال عبور از خیابان‌های بازی هستند. شما با استفاده از مکانیزم‌‌هایی که برای‌تان در نظر گرفته شده است (ترمز گرفتن و سریع‌تر حرکت کردن) باید سایر وسایل نقلیه را پشت سر بگذارید. به‌عبارتی آن‌ها حکم موانعی را دارند که شما را بازنده خواهند کرد.

Zombie Haters
Zombie Haters
Zombie Haters

با اینکه استفاده از این مکانیزم‌ها باعث می‌شود تا موانع را پشت سر بگذارید، اما آن‌ها معایب خودشان را هم دارند. سرعت پایین و ترمز کردن‌های مکرر، باعث می‌شود ماشین‌های پشت سرتان به‌شما برخورد کنند. ازطرفی سرعت بیش از اندازه هم باعث می‌شود تا هدایت اتومبیل خود را از دست بدهید و تصادف کنید. از نظر طراحی، هر مرحله در یک محیط متفاوت قرار دارد تا بازیکنان پس از پشت سر گذاشتن چند مرحله، احساس خستگی نداشته باشند. البته اشاره کنم که بعضی از مراحل ظاهر یکسانی دارند، اما نحوه رسیدن شما از نقطه A به نقطه B متفاوت است. رفته رفته می‌توانید اتومبیل‌های جدیدتری را هم آزاد کنید تا تجربه‌ی کامل‌تر و عمیق‌تری را کسب کنید. اگر به‌دنبال یک بازی موبایل می‌گردید که بتوانید آن را به‌صورت آفلاین تجربه کنید و طراحی ساده و سرگرم کننده‌ای داشته باشد، Taxi Run بهترین گزینه برای شما خواهد بود. در پایان یادآوری می‌کنیم که مقالات بهترین بازی های اندروید به‌طور هفتگی و ماهانه منتشر می‌شوند که می‌توانید با مطالعه‌ی آن‌ها در جریان بازی‌های برگزیده این پلتفرم قرار بگیرید. همچنین در ادامه می‌توانید تریلر این بازی را مشاهده کنید و نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

دانلود ویدیو از آپارات

دانلود بازی Taxi Run


منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده