نویسنده: سجاد پاک آیین
// پنجشنبه, ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۲۹

معرفی بازی موبایل عصر فرماندهان؛ فرماندهی پرهیجان

در بازی موبایل عصر فرماندهان، نیروهای لشکر خود را فرماندهی می‌کنید و به کشورگشایی می‌پردازید. با زومجی همراه باشید.

بازی‌های استراتژیک یکی از سبک‌های مورد علاقه بازیکنان محسوب می‌شود؛ آثاری که در آن بازیکنان وظیفه فرماندهی لشکرهای مختلفی را بر عهده می‌گیرند و به کشورگشایی و فتح قلمروهای گوناگون می‌پردازند. بیشتر این آثار فضایی تاریخی نیز دارند و به اتفاقات مهم تاریخی می‌پردازند و مخاطبان را در آن جنگ‌های دوران کهن قرار می‌دهند. حال، استودیو بازیلیون بازی موبایل جدیدی با نام عصر فرماندهان را منتشر کرده است. این بازی در سبک استراتژیک است که وقایع تاریخی مختلفی را روایت می‌کند. در این مطلب قصد داریم این بازی اندروید را معرفی کنیم؛ پس تا پایان همراه زومجی باشید.

 عصر فرماندهان

بازی دارای استراتژی و سناریوهای جنگی گوناگونی است

داستان بازی موبایل عصر فرماندهان درباره جنگ‌های اروپا در زمان ناپلئون و جنگ استقلال آمریکا در سده ۱۹۰۰ میلادی است. وظیفه بازیکن این است که در نبردهای قرن ۱۹ شرکت کند و سرنوشت تاریخ را با نیروهای خود رقم بزند. بازیکن در نقش یکی از فرماندهان حاضر در جنگ‌ها قرار می‌گیرد و با چینش لشکرهای خود به مناطق مهم دشمن حمله می‌کند. معروف‌ترین ژنرال‌های تاریخ در بازی حضور دارند که بازیکن می‌تواند با استفاده از آنها برگ برنده‌ای در نبرد با دشمنان داشته باشد. این بازی دارای استراتژ‌ی‌ و سناریوهای جنگی گوناگونی است که این امر باعث شده است دست کاربران برای چینش لشکریان خود در جنگ باز باشد. ساختمان‌هایی در بازی تعبیه شده که بازیکن می‌تواند نیروهای خود را بسازد، آموزش بدهد و با ارتقا دادن زره‌ آنها یک لشکر پرقدرت را جمع‌آوری کند. همچنین، بازیکن توانایی ساخت شهر مورد نظر خود با دژهای مستحکم را خواهد داشت تا بتواند امنیت دفاعی شهر خود را بالا ببرد. لازم به ذکر است که کاربر می‌تواند درجه فرماندهان خود را ارتقا بدهد؛ با این کار، روحیه لشکر افزایش پیدا می‌کند و شانس برنده شدن بازیکن بالا می‌رود. بازیکن با تأمین نیازمندی‌های لشکر خود، می‌تواند اردوی نظامی خود را تقویت کند.

جالب است بدانید که بازی موبایل عصر فرماندهان دارای تاکتیک‌های سیاسی نیز هست. کاربر با آوردن پرنسس به دربار حکومتی خود، از نفوذ سیاسی وی بهره خواهد برد که در آینده می‌تواند سرنوشت جنگ را به نفع بازیکن تغییر بدهد. زمانی که بازیکن پیروز جنگ شود، غنایم جنگی مختلفی دریافت خواهد کرد که می‌تواند با استفاده از آنها تجهیزات فرماندهان خود را افزایش بدهد. نحوه مبارزات به صورت نوبتی است. بازیکن با پیشروی نیروهای خود باید به دل دشمن بزند و در کنار حملات خود، کار‌های دفاعی خود را انجام بدهد تا صدمه کمتری از سوی دشمن دریافت کند. استراتژی دقیق و چینش درست نیروها در میدان نبرد، از مهم‌ترین کار‌های بازیکن محسوب می‌شود تا بتواند پیروز میدان باشد.

 عصر فرماندهان

چینش درست استراتژی و قرارگیری دقیق نیروها دو رکن مهم و اصلی بازی است

بازی موبایل عصر فرماندهان سه حالت مختلف دارد که هرکدام دارای چالش‌های مهیجی هستند. حالت «روایت داستانی نبرد» بخش داستانی بازی است که موضوع داستانی آن در بالا ذکر شد. حالت «کشورگشایی» بخش جذابی است که بازیکن در مناطق اروپایی چون کشور فرانسه قرار می‌گیرد و به کشورها و قلمروهای مختلف لشکرکشی می‌کند. این بخش نیازمند زمان زیاد و تمرکز بالا است تا بازیکن بتواند کشورهای مختلف را تصرف کند. و آخرین حالت «دیگر چالش‌ها» نام دارد که در این بخش، بازیکن با چالش‌ها و مأموریت‌های گوناگونی روبه‌رو می‌شود و باید با تفکر به شرایط حاکم بر نقشه، استراتژی خود را بچیند و لشکرکشی کند. لازم به ذکر است که بازیکن می‌تواند این بازی را به صورت آفلاین تجربه کند.

 عصر فرماندهان

بازی موبایل عصر فرماندهان دارای گرافیکی انیمیشنی است که فضایی زیبا و چشم‌نواز را برای بازیکنان به ارمغان آورده است. نقشه‌ بازی با جزئیات بالا و با کیفیت طراحی شده است. دوربین ایزومتریک بازی موجب شده است بازیکن به تمام نیروهای خود اشراف داشته باشد. موسیقی حماسی و زیبای این اثر هم باعث شده است بازیکن هیجان بالایی برای انجام بازی خود داشته باشد و حس یک فرمانده را به بازیکن منتقل کند. در این میان، سخنان فرماندهان دارای اشکالات تایپی است که کمی توی ذوق می‌زنند. در مجموع، بازی عصر فرماندهان در بعد فنی عملکرد قابل قبولی داشته است.

بازی موبایل عصر فرماندهان اثری هیجان‌انگیز و جذاب است که به تمام علاقه‌مندان به بازی‌های استراتژیک پیشنهاد می‌شود. تنوع بالای مأموریت‌ها، نیروها و سربازان با قدرت‌های مختلف به علاوه گرافیک چشم‌نواز آن باعث شده است این بازی به عنوان یکی از بهترین‌ بازی های اندروید شناخته شود. این بازی هم‌اکنون به صورت رایگان در کافه بازار در دسترس قرار دارد. شما می‌توانید تریلر گیم‌پلی بازی عصر فرماندهان را در پایین تماشا کنید و از طریق لینک پایین این اثر زیبا را دانلود و تجربه کنید:

دانلود ویدیو از آپارات

دانلود بازی عصر فرماندهان

دانلود کافه بازار Cafe Bazzar


منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده