نویسنده: علی گودرزی
// یکشنبه, ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۴:۰۱

معرفی بازی موبایل Z.O.N.A Shadow of Lemansk؛ بقا در روسیه پساآخرالزمانی

بازی Z.O.N.A را می‌توان نسخه‌ی کوچک‌ و جیبی‌شده‌ی مجموعه‌ی مترو یا استاکر دانست که به‌خوبی، برای گوشی‌های موبایل پورت شده و بازیکنان را درگیر خود می‌کند.

در این قسمت از مجموعه مقالات معرفی بازی موبایل، سراغ اثر Z.O.N.A Shadow of Lemansk، ساخته استودیو AGaming+رفته‌ایم. یک بازی شوتر اول‌شخص که با ارائه‌ی یک جهانی وسیع کاربران را در نسخه‌ای آخرالزمانی از روسیه قرار می‌دهد؛ چیزی که در بازی‌هایی همچون مجموعه‌ی Metro یا Stalker دیده بودیم و با ماجراهای مختلفی درگیر می‌کند.

بازی در سال ۲۰۳۴ روایت می‌شود. در سال ۲۰۱۴ میلادی و پس از اتفاقات اتمی بسیار بزرگ و عجیب، دنیا وارد عصری جدید شده است و نوع بشر، صدای نفس‌های انقراض را قوی‌تر از قبل می‌شنود. در همین حوالیِ انفجار و حادثه‌ی بزرگ ۲۰۱۴، کودکی با نام «سریوگا» که قهرمان داستان ما هم است، متولد می‌شود و پس از سال‌های سال تحمل سختیِ رشد در ویرانه‌های سرزمین مادری، به عضویت گروه محافظان پناهگاه «ایکس» درمی‌آید و از اینجا به‌بعد، باید اسلحه در دست بگیرد و دل به‌وحشتی بزند که آن بیرون انتظارش را می‌کشد چرا که آب، غذا، گلوله و تمامی منابعی که فکرش را بکنید، یک روز تمام می‌شوند و برای به‌دست آوردنشان باید جنگید.

Z.O.N.A Shadow of Lemansk

یک جهان بزرگ، مرموز و جذاب انتظارتان را می‌کشد؛ دشمنان متنوع، گان‌پلی قابل قبول و روایت داستان قوی از موارد مهمی هستند که بازی را برای مخاطب جذاب و گیرا می‌کند که بدون پرداخت‌های درون‌برنامه‌ای، لحظاتی جذاب و سرگرم‌کننده را برای بازیکنش می‌سازد

هماطنور که خواندید، داستان بازی یادآور آثاری جذاب و تحسین‌شده مثل مترو و استاکر است و برای یک بازی موبایل، به‌اندازه‌ی کافی خوب است که مخاطب گوشی خود را در دست بگیرد و بازی را تجربه کند. گیم‌پلی اثر نیز از کیفیت خوبی برخوردار است و با چالش‌ها و دسترسی‌هایی که پیش‌روی بازیکن قرار می‌دهد، او را حسابی سرگرم خواهد کرد. کنترل کاراکتر و حرکت در جهان بزرگ بازی نیز خیلی خوب و روان طراحی شده است و برای بازیکن سختی و چالش خاصی را ایجاد نمی‌کند. از آنجایی که قرار است بازی را در یک سرزمین پساآخرالزمانی مملو از بقایای انفجار اتمی پیش ببرید، باید خودتان را برای مواجه شدن با انواع گونه‌های جهش‌یافته‌ها و مخلوقات ترسناک و خطراک آماده کنید. در این راه البته دست تنها نیستید و یاران و تفنگ‌های‌تان شما را در این مبارزه همراهی می‌کنند.

بازی از نظر گرافیکی نیز اثری راضی‌کننده است و آن را می‌توانید روی انواع سخت‌افزارهای اندروید و آیفون تجربه کنید چرا که تیم سازنده، آن را به‌خوبی برای اجرا روی انواع سخت‌افزارها بهینه کرده است. محیط‌های تاریک و برفی که بیشتر وقت خود را در آن‌ها خواهید گذراند، درکنار صداگذاری باکیفیت اثر، به‌خوبی حس و حال حاکم بر بازی را به‌شما منتقل و شما را برای تجربه‌ی بیشتر و طولانی‌تر بازی، ترغیب می‌کنند.

Z.O.N.A Shadow of Lemansk

در پایان، باید گفت که بازی آیفون و اندروید Z.O.N.A Shadow of Lemansk اثری اکشن سوم‌شخص/بقا است که با تکیه به حالت داستانی خود، بازیکن را همراه و درگیر می‌کند و بدون هیچ‌گونه پرداخت‌ درون‌برنامه‌ای، تجربه‌ای دلچسب و جذاب را برای موبایل‌بازها به‌ارمغان می‌آورد. اگر به دنبال بهترین بازی های آیفون می‌گردید حتما نگاهی به بازی‌های برتر آیفون در زومجی بیندازید.

دانلود بازی Z.O.N.A Shadow of Lemansk


منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده