// یکشنبه, ۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۳

معرفی بازی موبایل Swing Star؛ تاب خوردن، ساده و جذاب

Swing Star یک بازی ساده موبایل است که در عین سادگی در اکثر بخش‌ها، از گیم‌پلی درگیر کننده و جذابی برخوردار است. با معرفی این بازی در زومجی همراه باشید.

یکی از ويژگی‌های بارز بیشتر‌ بازی‌های پلتفرم موبایل، سادگی و قابلیت بازی کردن آنها در هر زمان و مکانی به راحتی، است. بازی‌هایی که بتوان آنها را به سادگی و برای سرگرم شدن در زمان‌های انتظار و خالیِ طول روز تجربه کرد، در پلتفرم موبایل از طرفداران زیادی برخوردار هستند. در این میان،‌ بازی‌های بی‌ انتها و ساده که کنترل‌های ساده و با حداقل لمس صفحه دارند، یکی از موفق‌ترین سبک‌های بازی در گوشی‌های هوشمند به حساب می‌آیند. بازی Swing Star هم یکی از همین بازی‌های ساده ولی سرگرم‌کننده برای سیستم‌‌عامل‌های اندروید و iOS است که می‌تواند بازیکن‌ها را ساعت‌ها و روزها مشغول مراحل کوتاه ولی جذاب خود کند. این بازی اندروید و آيفون که به طور رایگان منتشر شده است، برای iOS حدود ۱۴۰ مگابایت حجم دارد و توانسته از بین بیش از ۱۱۲ هزار رای، نمره‌ی عالی ۴.۶ ستاره از ۵ ستاره را کسب کند. سازنده‌ی بازی استودیوی Good Job Games است که بازی پرطرفدار Color Bump 3D که هم‌اکنون در صدر لیست بازی‌های رایگان اپ استور قرار دارد، نیز در کارنامه آنها دیده می‌شود.

بازی swing star
بازی swing star
بازی swing star

بازی Swing Star به طور کلی از ایده و گیم‌پلی ساده‌ای ساخته شده است و یک بازی پیچیده و مفهومی و سنگین به حساب نمی‌آید اما در امر سرگرم‌کننده بودن بسیار موفق است. در این بازی بازیکنان باید با کنترل یک شخصیت و تاب خوردن از نقاط مشخصی که در طول مسیر هر مرحله وجود دارند، به انتهای مسیر برسند و آن مرحله را به پایان برسانند. کنترل شخصیت اصلی بازی با لمس و رها کردن صفحه نمایش انجام می‌گیرد و بازیکنان باید با رسیدن به یک ریتم مناسب از تاب خوردن، سرعت خود را حفظ و مرحله را تمام کنند. در طول هر مرحله، تعدادی دایره دیده می‌شود که شخصیت بازی باید از آنها تاب بخورد و رو به جلو (از چپ به راست) حرکت کند. با لمس صفحه می‌توان به دایره‌ای که در آن لحظه روشن است، متصل شد و از آن تاب خورد. قلق رسیدن به سرعت‌های بالا کمی در بازی سخت است که با پیشرفت در بازی و گذارندن تایمی کوتاه می‌توان در آن استاد شد. در بازی مرحله‌های زیادی وجود دارند که با توجه به کوتاه بودن آنها می‌توان سریع به مراحل بالاتر و سخت‌تر رسید. درجه‌ی سختی مراحل به خوبی بالانس شده است و با پیشرفت در مراحل و جلو رفتن در بازی، مراحل سخت‌تر و موانع بیشتر می‌شوند.

شخصیت‌های بازی از تنوع خوبی برخوردارند و در این اثر شاهد نسخه‌های بدون قدرت ماورایی شخصیت‌های مانند فلش و اسپایدرمن هستیم و شخصیت‌هایی مانند مورتی از انیمیشن جذاب ریک و مورتی و سانتا کلاز (بابانوئل) نیز در بازی حضور دارند که در تنوع و جلوگیری از یکنواخت شدن آن نقش مهمی ایفا می‌کنند. پس‌زمینه مراحل نیز قابل تغییر است که این مسئله هم برای ایجاد تنوع و پرهیز از تکراری شدن بازی است.

گیم‌پلی بازی در عین سادگی، هیجان انگیز و جذاب است و کمبود‌های آن در دیگر زمینه‌ها را جبران می‌کند

در بخش گرافیکی و طراحی، بازی حرف خاصی برای گفتن ندارد و از طرح‌های ساده‌ای چه در زمینه ساختار مراحل و چه در طراحی شخصیت‌ها استفاده می‌کند. این موضوع که در نهایت به کم حجم بودن بازی و قابلیت اجرای آن در دستگاه‌های میان رده و پایین رده منجر شده است، با توجه به گیم‌پلی جذاب بازی قابل چشم‌‌پوشی است ولی در کل اثر می‌توانست از طراحی‌های جذاب‌تری بهره ببرد. در زمینه صداگذاری هم بازی چیز جدیدی ارائه نمی‌کند و شاید بیشتر بازیکنان در حالت بی صدا یا در حال گوش دادن به موسیقی‌های خودشان، به تجربه‌ی آن بپردازند.

بازی swing star
بازی swing star
بازی swing star

اگر به دنبال یک بازی ساده و کم حجم هستید که در زمان‌های خالی و اوقات فراغت به سراغ آن بروید و کمی سرگرم شوید، Swing Star یک گزینه خوب، رایگان و سبک به شمار می‌رود که می‌تواند مدت‌ها شما را سرگرم و به خود مشغول کند.

دانلود بازی اندروید و آيفون Swing Star


منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده