// چهار شنبه, ۱۴ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۱

معرفی بازی موبایل Hungry Dragon؛ غذا دادن به اژدهای گرسنه

بازی Hungry Dragon یک اثر آرکید و بی‌انتها است که می‌تواند مدت‌ها شما را سرگرم کند. با زومجی و معرفی این بازی موبایل همراه باشید. 

بازی Hungry Dragon، ساخته شرکت یوبیسافت است که اخیرا منتشر شده و توانسته نظرها را به خود جلب کند. این بازی اندروید و آیفون بسیار مفرح است و در میان بازی‌های آرکیدی قرار می‌گیرد که انتهای مشخصی نمی‌توان برای آن متصور شد. شما صرفا امتیاز می‌گیرید و با توجه این امتیازات، نام‌تان در جدول رتبه‌بندی قرار می‌گیرد. هرچند حس پیشرفت و افزایش مهارت در بازی به‌خوبی حس می‌شود و بازی مخاطب را به‌وسیله راهکارهای مختلف سرگرم نگاه می‌دارد.

Hungry Dragon چیز سختی از مخاطب خود نمی‌خواهد و کنترل‌های بسیار ساده‌ای نیز دارد. شما کنترل یک اژدهای گرسنه را در دست دارید که اگر غذا به وی نرسد از گرسنگی تلف می‌شود! با لمس کردن سمت چپ تصویر او حرکت می‌کند و با لمس کردن سمت راست تصویر اژدها در مدت زمان محدودی سرعت می‌گیرد و در آسمان شیرجه می‌زند. البته این مدت زمان قابل ارتقاء‌ است. هدف اصلی در بازی این است که با خوردن سایر موجودات، اژدهای تحت اختیارتان را تا جای ممکن زنده نگه دارید. هر اندازه این زمان طولانی‌تر باشد امتیاز شما نیز بیش‌تر خواهد بود.

hungry dragon

بازی یک مرحله بیش‌تر ندارد که البته بسیار بزرگ و پر از محیط‌های گوناگون و پیچیده است. در این نقشه که به سبک و سیاق دوره قرون وسطای اروپا طراحی شده، همه نوع موجود زنده برای خوردن پیدا می‌شود. از انواع حیوانات نظیر گوسفند و گاو تا پرنده‌ها و عنکبوت‌های تخیلی که البته در این میان انسان‌ها را هم می‌توانید بخورید! معمولا خوردن این موجودات به‌خصوص انسان‌ها با خونریزی و فریاد زدن آن‌ها همراه است. ازاین‌رو چنین بازی‌ای بر خلاف گرافیک شاد و کارتونی که دارد برای سنین خیلی پایین مناسب نیست. تنوع طعمه‌های درون بازی بسیار خوب است به‌خصوص که برخی از آن‌ها روش‌های خاصی برای به چالش کشیدن شما دارند. برای مثال برخی لقمه‌ی بزرگ‌تر از دهان اژدهای ابتدایی شما هستند. برخی نیز سمی هستند یا در صورت برخورد با آن‌ها منفجر می‌شوند. حتی بعضی دیگر به شما حمله‌ور می‌شوند. مثلا انسان‌های کماندار به سمت شما تیر پرتاب می‌کنند. هرکدام از این عوامل تهدیدی برای میزان سلامتی اژدهای شما محسوب می‌شوند.

کنترل‌های بازی بسیار ساده هستند و به همین دلیل هم می‌توانید آن را همه‌جا تجربه کنید

همان‌طور که پیش‌تر گفتیم بازی اهداف جانبی گسترده و متنوعی دارد. برای مثال در نقشه، حروف کلمه Hungry Dragon پخش شده‌اند و اگر تمام آن‌ها را پیدا کنید، اژدهای شما تبدیل به غولی بزرگ پیکر می‌شود که هر چیزی را می‌تواند در مدت کوتاهی ببلعد. همچنین در نقشه بازی به‌صورت روزانه صندوق‌هایی جایگذاری می‌شوند که با یافتن آن‌ها سکه و الماس به دست می‌آورید. البته بازی ماموریت‌های روزانه نیز دارد که با انجام آن‌ها جوایز متفاوتی کسب می‌کنید. درخواست‌هایی نظیر زنده ماندن تا زمانی خاص که البته اگر بخواهید می‌توانید با دیدن تبلیغ یا خرج کردن الماس‌های ارزشمندتان درخواست‌ها را رد کنید. همچنین یکی از ویژگی‌های خاص بازی اهدافی هستند که نیاز به همکاری سراسری تمامی بازیکنان سطح جهان دارند. برای نمونه در حال حاضر این هدف جهانی، خوردن یک میلیارد و صد و هفتاد میلیون پرنده است که در ازای مشارکتی که برای تمام کردن این هدف داشته باشید، جایزه دریافت می‌کنید.hungry dragon

تمام اهداف و ماموریت های ذکر شده جوایزی را به دنبال دارند که امکان ارتقاء اژدها و کسب محتوای جدید را به شما می‌دهند. درمجموع می‌توان ده اژدها را به دست آورد که هرکدام ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارند. به‌طوری که اژدهای نهایی بسیار غول‌آسا و همه‌چیزخوار است که البته به دست آوردن او کمی سخت به نظر می‌رسد. به‌علاوه می‌توانید برای اژدهای خود لباس و حیوانات کوچک همراه خریداری کنید که با قابلیت‌های خاصی که دارند می‌توانند روند پیشرفت شما را تسهیل کنند. مثلا برخی درصدی به امتیاز شما اضافه می‌کنند یا مقاومت بدنی را افزایش می‌دهند. حیوانات همراه را باید از طریق پیدا کردن تخم‌های اژدهای نارنجی مخفی‌شده در محیط یا خرید تخم‌های بنفش با پول واقعی به دست آورید. به‌طور کلی این بازی نیز همانند خیلی دیگر از بازی‌های رایگان موبایل تکیه زیادی بر پرداخت‌های درون برنامه‌ای برای به دست آوردن پول و الماس دارد. اما می‌توانید بدون دست به جیب شدن و هزینه اضافی هم به تجربه بازی بپردازید و حتی در بازی پیشرفت کنید. به خصوص، خیلی از فعالیت‌ها که نیاز به الماس دارند به کمک تماشای یک ویدیو تبلیغاتی قابل انجام هستند.

در انتها می‌توان گفت Hungry Dragon هرچند بی‌اشکال نیست اما بازی بسیار خوبی است. بازی عملکرد چندان بهینه‌ای از حیث نرخ فریم ندارد و همچنین برخی مواقع کنترل‌ جهت‌یابی دچار ایراد می‌شود اما در مجموع، شاهد تجربه‌ای سرگرم‌کننده هستیم. 

دانلود بازی Hungry Dragon


منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده