نویسنده: افشین پیروزی
// شنبه, ۱۳ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۰۰

معرفی بازی موبایل نبرد شاهزادگان؛ نبردی استراتژیک از جنس فانتزی

نسخه فارسی نبرد شاهزادگان یک بازی اندروید استراتژیک محصول استودیو الکس است که توسط شرکت مگنت گیم فارسی سازی شده است و تجربه نبرد با سایر بازیکنان و انواع هیولا‌ها را فراهم می‌کند.

یکی از محبوب‌ترین سبک‌ها در بین بازی‌های موبایل، سبک استراتژی است. به هر حال موفقیت بازی‌هایی مثل Clash of Clans در چند سال گذشته باعث شد تا استودیو‌های زیادی به سراغ بازی‌های این سبک بروند و این وسط، برخی استودیو‌ها هم با استفاده از خلاقیت خودشان و عدم کپی‌برداری محض از بازی‌هایی مثل Clash of Clans، توانستند آثار جذاب و متفاوتی عرضه کنند. امروز در زومجی به سراغ بازی اندروید نبرد شاهزادگان رفته‌ایم؛ نبرد شاهزادگان یک بازی اندرویدی در سبک استراتژیک، محصول استدیو الکس است که توسط شرکت مگنت گیم فارسی سازی شده و پشتیبانی می‌شود. این بازی تجربه نبرد با سایر بازیکنان و هیولا‌ها را فراهم می‌کند.

نبرد شاهزادگان برای افرادی که قبل از این بازی‌هایی مثل Clash of Kings را تجربه کرده‌اند، حس و حال آشنایی خواهد داشت. البته این بازی با وجود شباهت‌هایی به اثر مذکور، ویژگی‌های خاص و منحصر‌به‌فردی دارد که آن را به یک تجربه سرگرم‌کننده تبدیل می‌کنند. در ابتدای بازی نبرد شاهزادگان، شاهد یک نبرد بزرگ هستیم که در آن، دشمنانی خبیث به قلعه شما حمله‌ور شده‌اند و در نهایت این اژدهای شما است که باعث شکست دشمنان می‌شود. با این حال دشمن وعده می‌دهد که به‌زودی باز خواهد گشت و حال،‌ وظیفه شما است که با بازسازی قلعه‌تان و آماده کردن ارتشی بزرگ، مهیای نبرد با دشمنان مختلف شوید. 

ساز و کار کلی بازی نبرد شاهزادگان، به جمع کردن منابع، ساخت و ساز، آماده کردن ارتش و در نهایت هم حمله به دشمنان مختلف یا حتی قلعه سایر بازیکنان مربوط می‌شود. برای جمع‌آوری منابع، روش‌های زیادی در اختیار شما قرار دارند. جدا از اینکه روزانه با وارد شدن به بازی می‌توانید جوایز مختلفی به‌دست بیاورید که شامل منابع هم می‌شوند، می‌توانید در نقشه جهان بازی به قسمت‌هایی که منابع در آن‌ها وجود دارد هم لشکرکشی کنید و از این طریق مقدار زیادی منابع اولیه مثل چوب یا غذا به دست بیاورید. پس از اینکه منابع لازم را کسب کردید، می‌توانید ساختمان‌های مختلفی بسازید یا ساختمان‌های موجود را ارتقا بدهید که این کار، باعث خواهد شد تا عملکرد آن‌ها بهبود پیدا کند. 

نسخه فارسی نبرد شاهزادگان یک بازی استراتژیک تمام‌عیار است که می‌تواند برای مدت طولانی شما را سرگرم کند

در طول بازی امکان آماده کردن ارتشی بزرگ با استفاده از انواع و اقسام نیرو‌ها از پیاده‌نظام و سوارکار گرفته تا سرباز‌های کمان‌دار به شما داده می‌شود و البته، یک اژدها هم در قلعه شما وجود دارد که می‌توانید از آن هم استفاده کنید. به‌علاوه در طول بازی قهرمان‌هایی هم خواهید داشت که در راس لشکر شما با دشمنان مبارزه خواهند کرد و هرکدام قابلیت‌های خاص خود را دارند. در ابتدای بازی، شما فقط می‌توانید یک لشکر داشته باشید و به همین دلیل هم در آن واحد، فقط قابلیت حمله به یک نقطه را خواهید داشت. ولی در ادامه با ارتقای قلعه و رسیدن به سطوح بالاتر یا با استفاده از خرید‌های درون برنامه‌ای، می‌توانید تعداد لشکر‌هایتان را افزایش دهید و همزمان به چند نقطه لشکرکشی کنید. در جهان بزرگ بازی، تعداد زیادی هیولا دیده می‌شوند که عددی در کنار آن‌ها سطح‌شان را نشان می‌دهد. با حمله به این هیولا‌ها که تنوع بالایی هم دارند، می‌توانید مقدار زیادی منابع یا آیتم با‌ارزش به‌دست بیاورید و همین امر شما را تشویق می‌کند که به مرور ارتش‌تان را تقویت کنید و به سراغ این هیولا‌ها بروید. جدا از هیولا‌ها، در روی نقشه بازی قلعه سایر بازیکنان هم دیده می‌شود که می‌توانید در صورت تمایل، به آن‌ها هم حمله و منابع‌شان را غارت کنید. تمامی این ویژگی‌ها در کنار هم، از نبرد شاهزادگان یک بازی استراتژیک تمام عیار ساخته‌اند که می‌تواند برای مدت زمان خیلی طولانی مخاطبانش را سرگرم کند. همچنین امکان اضافه شدن به اتحاد‌ها هم در بازی تعبیه شده است که از طریق آن می‌توانید نبرد شاهزادگان را در کنار دوستان خودتان تجربه کنید و با هم، اتحادی قدرتمند تشکیل بدهید. 

یک نکته جالب در مورد این اثر اینکه برخلاف خیلی از بازی‌های مشابه خارجی، در اوایل شروع نبرد شاهزادگان آنقدر آیتم کمکی دریافت خواهید کرد که خیلی زود می‌توانید به پیشرفت و توسعه خوبی برسید و لازم نیست که زمان زیادی را منتظر تمام شدن ساخت بنا‌ها یا آماده شدن ارتش‌تان بمانید. همچنین این بازی از خرید‌های درون برنامه‌ای هم پشتیبانی می‌کند و می‌توانید در صورت تمایل به‌سادگی از طریق خرید‌های درون برنامه‌ای موارد موردنیاز خودتان را به دست بیاورید.

در نهایت نبرد شاهزادگان از لحاظ بصری هم کیفیت خیلی خوبی دارد. طراحی محیط‌های بازی و مخصوصا طراحی قلعه شما که در آن یک اژدها حضور دارد و می‌توانید رژه سربازان را در وسط محوطه بیرونی قلعه مشاهده کنید، چشم‌نواز است و موسیقی‌هایی هم که در طول بازی پخش می‌شوند کیفیت خوبی دارند. علاوه بر این فارسی بودن محیط و منو‌های بازی، یک اتفاق خیلی خوب برای نبرد شاهزادگان است که باعث می‌شود تا کار ساده‌تری در تجربه این بازی استراتژیک پرجزییات داشته باشید. در مجموع اگر از طرفداران سبک استراتژیک روی موبایل هستید و می‌خواهید یک بازی با‌کیفیت را با محیط فارسی تجربه کنید، دانلود بازی نبرد شاهزادگان پیشنهاد می‌شود. همچنین برای کسب اطلاعات بیش‌تر، می‌توانید به صفحه تلگرام نبرد شاهزادگان مراجعه کنید. 

دانلود بازی نبرد شاهزادگان

دانلود کافه بازار Cafe Bazzar

برای دانلود بازی های موبایل به بخش بازی اندروید، بازی آیفون یا بازی ویندوز موبایل زومجی مراجعه کنید.


منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده