// یکشنبه, ۱۴ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۳

معرفی بازی موبایل Balls Race: ریسینگ با طعم کچاپ

بازی موبایل Balls Race یکی از آثار غیررکوردی استودیو کچاپ است که تجربه بسیار جذابی را با حال و هوای ریسینگ ارائه می‌کند. با زومجی و معرفی این بازی همراه شوید.

بازی موبایل Balls Race ساخته کچاپ (Ketchapp)، قدری از فرمول همیشگی بازی‌های این استودیو فاصله گرفته است و تجربه‌ای غیررکوردی را برای بازیکنان رقم می‌زند. بازی حال و هوای ریسینگ دارد و فضای رقابتی بسیار چالش برانگیز و زیبایی را ایجاد کرده است. البته همچنان محیط و فضای گرافیکی بسیار مشابهی را می‌بینیم و امضای کچاپ، پای این بازی اندروید و آیفون نوشته شده است.

وارد بازی Balls Race که می‌شوید، احتمالا انتظار شماره بزرگی را در بالای صفحه بازی دارید که امتیاز شما را نشان دهد، اما چنین خبری نیست و دیگر شاهد یک بازی رکوردی از استودیو نام آشنای کچاپ نیستیم. در این اثر، مراحل را یک به یک تجربه می‌کنید و اگر بتوانید مقام اول را کسب کنید، وارد چالش جدیدتری خواهید شد. شما توپی را در اختیار دارید و باید از بین موانع ریز و درشت عبور کنید و به عنوان نفر اول، از خط پایان عبور کنید. بازی دقیقا حس و حال یک ریسینگ را به بازیکن می‌دهد؛ با این تفاوت که فضای رقابتی بسیار ساده است و به جای ماشین، باید توپ غلطان را در مسیر بازی حرکت دهید. سازندگان با کمی فاصله گرفتن از فرمول اصلی‌شان، توانسته‌اند یک بازی بسیار سرگرم‌کننده ارائه کنند. همین که بازی نقطه پایان دارد و مراحل عوض می‌شوند، بازیکنان زیادی را به سمت این اثر سرازیر می‌کند. در چنین گیم‌پلی‌ای، باید حواس‌تان به اطراف باشد و سرعت تصمیم‌گیری بالایی داشته باشید.

Balls Race
Balls Race
Balls Race

گرافیک این بازی کچاپ، دقیقا تطابق کاملی با دیگر آثار این استودیو دارد و همان رنگ‌بندی و موسیقی متن را شاهد هستیم. طراحی موانع و سیستم حرکتی توپ، تشابه زیادی با آن‌چه تا کنون از بازی‌های کچاپ تجربه کرده‌اید، دارد. در حین انجام رقابت‌ها، تغییر زاویه جزئی دوربین بسیار جذاب کار شده است و گاهی درست از پشت سر توپ خود، می‌توانید هیجان عبور از موانع را بسیار بیش‌تر حس کنید. بازی رفته رفته ریتم تندی‌تری پیدا می‌کند و باید تمرکز و سرعت عمل بالایی را از خود بروز دهید. بوسترهای سرعت در مسیرتان وجود دارد و می‌توانید با رفتن روی آن‌ها، از رقبای خود پیشی بگیرید. با برخورد به موانع بازی، که عمدتا ستون‌ها و اشیای متحرک هستند، می‌سوزید و باید دوباره از همان اول کار را شروع کنید.

یکی از متفاوت‌ترین آثار استودیو کچاپ را با این بازی تجربه خواهید کرد

خلاقیت و سبک خاصی که بازی از آن الهام گرفته است، عاملی برای موفقیت و جذاب مخاطب بیش‌تر برای بازی اندروید و آیفون Balls Race است. شاید آثاری با تشابه جزئی با این بازی را دیده باشید، اما قطعا چالش و رقابتی که بین توپ‌ها جریان دارد، بسیار منحصربه‌فرد احساس می‌شود و تا مدت‌ها سرگرم‌کننده است. تعداد توپ‌ها در ادامه، بسیار بالا می‌رود و باید بدون ریسک حرکت خود را ادامه دهید و این را هم بدانید که حتی اگر در انتهای مراحل یک اشتباه کوچک مرتکب شوید، باید از ابتدا مرحله را شروع کنید. یکی از نکات منفی بازی که در همه آثار کچاپ هم دیده می‌شود، تبلیغات مکرر و اعصاب‌خردکن آن است که در این اثر هم به قوت خودش باقی است. حتی گاهی در حین انجام مسابقه، به تبلیغات سوییچ می‌شود و متحیر از این واقعه، تنها به یک نقطه خیره خواهید شد.

Balls Race
Balls Race
Balls Race
بازی به خوبی از سبک ریسینگ الهام گرفته است و چالش و رقابت ارزشمندی را تحویل بازیکنان داده است

سکوهای پرش بازی Balls Race باعث می‌شوند که بازی صرفا یک خط صاف را دنبال نکند و گاهی پرش‌های کوتاهی را از روی موانع داشته باشیم. موانع تنوع خوبی دارند و حتی موانعی در بالای مسیر حرکت توپ‌ها وجود دارند که باعث می‌شوند دیدتان محدود شود و گاهی نتوانید عکس‌العمل سریعی را داشته باشید. هر مرحله از بازی تعداد مشخصی توپ غلطان در خودش دارد و هر مرحله که پیش‌روی می‌کنید، ۲۰ توپ به آن‌ها اضافه می‌شود و طبیعتا قدری مسیر طولانی‌تری را خواهیم داشت. کنترل توپ بسیار ساده است و صرفا با حرکت دادن پیوسته انگشت خود، می‌توانید توپی را که به طور خودکار حرکت می‌کند سریعا به اطراف بچرخانید و تا انتها ادامه دهید. موفقیت در بازی منوط به چند عامل مختلف است؛ یکی اینکه حتما باید تا زمانی که از همه توپ‌ها عبور نکرده‌اید، با سرعت حرکت کنید و از بوسترها نهایت استفاده را ببرید. دوم اینکه برای پرهیز از ریسک، حتما باید گاهی آهسته و آرام حرکت کنید و تا می‌توانید از افتادن در بوسترها خودداری کنید.

بازی Balls Race تجربه چالش برانگیز و زیبایی را برای بازیکنان ارائه می‌کند و هرگز به یکی از آثار تکراری کچاپ تبدیل نمی‌شود. بازی رکوردزنی را کنار گذاشته است و حال بازیکنان می‌توانند همان فضای همیشگی گیم‌پلی استودیو کچاپ را این‌بار در یک اثر مرحله‌ای تجربه کنند. این‌که بازی با استفاده از المان‌های ساده، توانسته است حال و هوای ریسینگ را ارائه کند، بسیار ارزشمند است. این بازی را می‌توانید از پلی استور و اپ استور برای سیستم عامل اندروید و iOS دریافت کنید.

دانلود بازی اندروید و آیفون Balls Race


منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده