// چهار شنبه, ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۰

معرفی بازی Mega Shooter: Infinity Space War

بازی Mega Shooter اثری است که از نظر ظاهری شبیه به سری Mega Man ساخته شده است اما روند بازی ساده و جمع و جور است.

بازی اندروید Mega Shooter همان چیزی است که از یک بازی موبایل ساده می‌خواهید. البته مواظب باشید کلمه ساده گولتان نزند. Mega Shooter از آن بازی‌هایی است که از قاعده «سهولت یادگیری اما سختی در تبحر پیدا کردن» پیروی می‌کند. بگذارید از همان ابتدای بازی آغاز کنیم. در ورود به بازی با منوی رنگارنگی مواجه می‌شوید که استایل گرافیک کارتونی‌اش را به رخ می‌کشد. اما این محیط خیلی شلوغ کار شده و در هر گوشه‌ای چیزی وجود دارد تا راه شما را به خریدهای درون برنامه‌ای ختم کند. بازی دو حالت شروع دارد. نخست بخش بی‌انتها که با امواج بی‌نهایت دشمن مواجه می‌شوید و برای ثبت رکورد مناسب است. بخش دیگر نیز حالت مرحله‌ای است که شما با پنج جهان طرف هستید که هرکدام نیز درون خود هفت مرحله و یک غول آخر دارند. هر مرحله محیط کوچکی است که می‌توانید آزادانه در آن راه بروید. شخصیت اصلی نیز به شکل خودکار همیشه به سمت بالا شلیک می‌کند و شما تنها باید جهت حرکت و محل قرارگیری او را تنظیم کنید. دشمنان نیز در قالب موج‌هایی که به تدریج تصاعد پیدا می‌کنند از سقف محیط به پایین سرازیر می‌شوند و به چپ و راست محیط می‌جهند. الگوی حرکتی دشمنان بازی متفاوت است.

بازی Mega Shooter

برخی فقط می‌جهند و بعضی دیگر به سقف می‌چسبند. طبیعتا اگر به آن‌ها برخورد کنید از میزان سلامتی کاسته می‌شود اما برخی دشمنان چیزهایی هم به سمت شما شلیک می‌کنند که آن‌ها نیز خطر به‌حساب می‌آیند. البته شاید خیلی ساده به نظر برسد که از سر راه آن‌ها کنار بروید، اما مشکل از جایی شروع می‌شود که محیط بسیار شلوغ می‌شود و حتی خودتان را هم به‌سختی می‌توانید پیدا کنید. در این میان قدرت‌های ویژه می‌توانند به فریاد شما برسند. وقتی موجودات مختلف را می‌کشید از آن‌ها آیتم‌هایی به زمین می‌افتد که موقتا قدرت‌های خاصی را برای شما فعال می‌کند؛ مثل تیراندازی سریع یا پخش شدن گلوله‌ها در محیط که بسیار کاربردی هستند. البته مراحل ابتدایی تا میانی بازی متعادل هستند و با امتیازی که به دست می‌آورید می‌توانید شخصیت اصلی را بهبود ببخشید. اما هرچه مراحل بیشتری را پشت سر می‌گذارید بازی خیلی سخت‌تر می‌شود و ارتقا کندتر اتفاق می‌افتد؛ به‌طوری که یا باید مراحل را برای جمع‌آوری امتیاز تکرار کنید یا به سراغ خریدهای درون برنامه بروید تا آیتم‌های مختلفی را کسب کنید و بتوانید بازی را تمام کنید.

بازی مکررا شما را به پرداخت درون برنامه‌ای هدایت می‌کند

در فروشگاه بازی دو واحد پولی سکه و الماس قابل خرج کردن هستند. سکه‌ها از طریق اتمام مراحل هم به دست می آیند اما هر دوی این‌ها با پول واقعی نیز قابل کسب هستند؛ به طوری که درون خود فروشگاه بازی قسمتی برای خرید تجهیزات و سکه و الماس با پول حقیقی قرار داده شده است. در بازارچه بازی می‌توانید قهرمان‌ها را بخرید.

بازی Mega Shooter

آن‌ها همه ظاهری کارتونی و مینیمالیستی دارند که بعضی هم شبیه شخصیت‌های فیلم‌های ابرقهرمانی هستند. همچنین اسلحه نیز نقش مهمی در تجهیز شما دارد. این سلاخ‌ها قابل ارتقا هم هستند. در انتها قابلیت‌های ویژه قابل تهیه هستند. شما چهار قابلیت ویژه در دسترس دارید که البته بهتر است در مبارزه با غول آخرها به کار گرفته شوند. ابتدا آیتم «شانس» است که میزان کسب سکه از طریق نابودی دشمن را زیاد می‌کند؛ بعدی «سپر» است که چند ثانیه شما را از آسیب‌ها حفظ می‌کند؛ سپس قابلیت نگه داشتن زمان را در اختیار دارید که زمان محدودی را که به انتهای مرحله دارید مدتی متوقف می‌کند و آخرین قدرت ویژه نیز مدت چندضرب‌ها را بهبود می‌بخشد.

با این حال درمجموع می‌توان گفت بازی Mega Shooter یک اثر کم‌حجم و مفرح است که می‌تواند مدت زیادی در گوشه‌ای از تلفن همراه شما جایی به خود اختصاص دهد تا وقتی حوصله هیچ کاری را ندارید به سراغ آن بروید. البته نباید گول ظاهر و اسم بازی را بخورید که می‌خواهد خودش را به سری Mega Man بچسباند. این دو بازی اصلا با یکدیگر قابل مقایسه نیستند.

دانلود بازی Mega Shooter: Infinity Space War


تهیه شده در زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده