// دوشنبه, ۳۰ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۲۹

معرفی بازی موبایل شهرزاد

«شهرزاد»، ساخته‌ی استودیوی بازی‌سازی مِدریک، شما را به دنیای جذاب پیدا کردن اشیا پنهان‌شده در تصاویری شلوغ و حل معماهای جذاب، دعوت می‌کند.

گیم‌پلی بازی بر پایه‌ی پیدا کردن اشیاء مختلف در محیط‌هایی شلوغ و در سریع‌ترین زمان ممکن بنا شده است

سفر به دنیای قصه‌هایی ادبی، که سال‌های سال قبل‌تر از زندگی کردن ما به وجود آمده‌اند و جزو برترین جلوه‌هایی از داستان‌گویی کهن که می‌شناسیم هستند، قطعا و یقینا، ایده‌ای دوست‌داشتنی برای خلق یک بازی سرگرم‌کننده محسوب می‌شود؛ ایده‌ای که اعضای استودیوی مدریک از آن به شکل لایق تجربه‌ای استفاده کرده‌اند و با بهره‌برداری مناسب‌شان از داستان خاطره‌انگیز هزار و یک شب، «شهرزاد»، نامزد جایزه‌ی بهترین بازی فرهنگی در ششمین دوره‌ی جشنواره بازی های تهران و برنده‌ی جایزه‌ی این مراسم در بخش موسیقی را آفریده‌اند؛ ساخته‌ای که در آن، مخاطب پس از مواجهه با یک اینتروی کوتاه اما بامزه و دوست‌داشتنی، وارد دنیای داستان هزار و یک شب می‌شود و از این‌جای کار به بعد است که باید با همکاری شهرزاد و استفاده از راهنمایی‌های او، رفتن به مکان‌های گوناگون و دست‌وپنجه نرم کردن با معماهایی مختلف را تجربه کند؛ آن هم در قالب سفری به ده شهر و دنیایی قصه که تجربه‌ی شصت مرحله‌ای و نسبتا بلندی را تحویل‌مان می‌دهد.

بازی شهرزاد

بازی در دنیای خود شخصیت‌های شناخته‌شده‌ی زیادی از جمله سندباد، علی بابا، قارون و صد البته شهرزاد را جای داده است؛ شخصیت‌هایی که هر کدام از آن‌ها را در بخش‌های متفاوتی از بازی مشاهده می‌کنید و تقریبا همه‌ی آن‌ها، صداگذاری‌های حساب‌شده‌ای دارند. از طرف دیگر، غالب دیالوگ‌های بیان‌شده توسط افراد مختلف حاضر در قصه نیز، با ظاهر و تصویر ذهنی‌ای که از آن‌ها داریم مطابقت دارند و این بازی ایرانی رایگان، صرفا دست به استفاده‌ی ابزاری از این شخصیت‌ها نزده است. این وسط، قصه‌های کهن و جذب‌کننده‌ای که خیلی‌های‌شان را بارها و بارها شنیده‌ایم نیز به عنوان پایه و اساسی که پیش‌روی در مراحل اثر به روی آن‌ها بنا شده، در کنار این شخصیت‌ها، گیمر را بیش از پیش با ساخته‌ی مِدریک همراه می‌کنند؛ ساخته‌ای که می‌توانید به کمک خریدهای درون برنامه‌ای، در زمان کوتاه‌تری آن را به پایان برسانید، اما این هرگز به معنی آن نیست که بازیکن برای لذت بردن از آن، احتیاج به انجام این‌گونه خریدها دارد.

بازی شهرزاد

گیم‌پلی بازی، بر پایه‌ی پیدا کردن اشیاء مختلف در محیط‌هایی شلوغ و در سریع‌ترین زمان ممکن بنا شده است. البته در کنار آن، «شهرزاد» همیشه برای فرار از افتادن در دام خسته‌کننده بودن، پازل‌هایی متفاوت و بی‌شباهت به این مورد را نیز در بعضی مراحل، تقدیم‌تان می‌کند؛ موضوعی که به کمک محیط‌های پرجزئیات و متفاوتی که در طول مراحل بازی به آن‌ها سر می‌زنید، گنج‌های مخفی‌شده‌ای که با دریافت بالاترین امتیازات در هر مرحله که به عملکرد فوق‌العاده‌ی شما ارتباط دارد می‌توانید کسب‌شان کنید و تصاویر خوش‌گرافیک و زیبایی که موقع تجربه‌ی این ساخته با آن‌ها مواجه می‌شوید، حداقل در اکثر ثانیه‌های مواجه شدن بازیکن با این اثر، اتفاق افتاده است. پس بله، اگر حل کردن معماها و به چالش کشیدن حافظه‌ی تصویری‌تان، برای‌تان حکم کارهایی جذاب را دارند، به احتمال زیاد «شهرزاد» به سختی باعث سر رفتن حوصله‌تان می‌شود و اجازه نمی‌دهد به این سادگی‌ها، از وقت گذاشتن برای به پایان رساندن آن پشیمان بشوید. راستی، تا یادم نرفته این را هم بگویم که یکی از لذت‌های جالب بازی، آن است که می‌توانید به کمک گنجینه‌های مخفی پیداشده لابه‌لای مراحل آن، خانه‌ی شخصی خودتان را دائما زیباتر و جذاب‌تر از قبل کنید و جلوه‌ی جذاب‌ترشده‌اش را با دیگر بازیکنان «شهرزاد»، به اشتراک بگذارید.

بازی ایرانی شهرزاد

شهرزاد یکی از آن بازی‌های ساده اما خوش‌ساختی است که مخاطبان به خصوصی را هدف گرفته و در بدترین حالت ممکن، حداقل می‌تواند بعضی از زمان‌های غیر قابل استفاده‌ی دوست‌دارانِ این سبک بازی‌ها را به خودش اختصاص دهد؛ بازی‌ای که در آن از عناصر ساده‌ای مثل قرار دادن ماشین‌های بخت‌آزمایی درون فروشگاه بازی و نامیدن چیزهایی ثابت با اسم‌هایی مختلف و کنجکاوکننده به هدف سخت‌تر کردن کار بازیکن هنگام تلاش برای یافتن موارد مخفی‌شده، به بهترین شکل ممکن استفاده شده و سازندگانش سعی بر انجام کارشان، در بهترین جلوه‌ی ممکن را داشته‌اند. پس اگر با این توصیفات، از بازی خوش‌تان آمده، همین حالا به سراغ آن بروید و اجازه دهید که به روش خودش، ارائه‌کننده‌ی سرگرمی باشد.

دانلود بازی شهرزاد

دانلود کافه بازار Cafe Bazzar


منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده