نویسنده: افشین پیروزی
// پنجشنبه, ۲۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۲

معرفی بازی موبایل UnnyWorld - Battle Royale

UnnyWorld - Battle Royale یک بازی در سبک MOBA است که حس و حال بازی‌هایی چون Dota را روی موبایل تداعی می‌کند.

بازی‌های MOBA مخصوصا در زمینه ورزش‌های الکترونیک، طرفداران بی‌شماری دارند؛ برای اثبات این ادعا کافی است نگاهی به مسابقات برگزار‌شده با محوریت بازی‌هایی چون Dota 2 یا League of Legends داشته باشیم که هم میزبان بازیکنان زیادی می‌شوند و هم جوایز بسیار ارزشمندی دارند. البته علاوه بر بازیکنان حرفه‌ای، بازی‌های MOBA در بین گیمر‌های دیگر هم محبوبیت بالایی دارند و افراد زیادی صرفا برای سرگرمی، روزانه ساعاتی را صرف تجربه این سبک بازی‌ها می‌کنند. همین مساله باعث شده تا توسعه‌دهندگان بازی‌های موبایل هم سراغ این سبک بروند و امروز در زومجی، سراغ یک بازی اندروید و آیفون به نام UnnyWorld - Battle Royale رفته‌ایم که در سبک MOBA بوده و البته، المان‌های دیگری مثل ساخت و ساز هم در آن دیده می‌شوند.

زمانی که اولین بار بازی UnnyWorld - Battle Royale را دانلود کردم، انتظار یک تجربه بتل رویال را به دلیل بودن این عبارت در نام بازی داشتم. از طرف دیگر عکس بازی هم بی‌شباهت به بازی PUBG نبود! با این حال این بازی اندروید و آیفون که البته به صورت رایگان از طریق استیم برای کامپیوتر هم منتشر شده، در واقع یک بازی MOBA است. در ابتدای بازی باید مرحله آموزشی را پشت سر بگذارید که شما را با اصوله اولیه UnnyWorld - Battle Royale آشنا می‌کند و پس از آن، آزاد خواهید بود تا در قسمت ساخت و ساز پایگاه اصلی خودتان را گسترش ببخشید و سپس با شرکت در نبرد‌ها، منابع و امتیاز به دست بیاورید. قسمت ساخت و ساز بازی UnnyWorld - Battle Royale، شباهت زیادی به آثار استراتژی رایج مثل Clash of Clans دارد؛ وجود انواع و اقسام ساختمان‌ها باعث می‌شود تا این بخش از بازی هم سرگرم‌کننده و البته ضروری باشد؛ چرا که برای ارتقای قهرمان‌ها یا آزاد کردن قهرمان‌های جدید، به ساخت و ساز هم وابسته خواهید بود.

بازی اندروید و آیفون UnnyWorld - Battle Royale

با اینکه UnnyWorld - Battle Royale در واقع یک بازی MOBA است اما المان‌های استراتژیک و ساخت و ساز هم اهمیت زیادی در آن دارند

اما بدون شک جذاب‌ترین بخش بازی UnnyWorld - Battle Royale، قسمت میدان نبرد آن است. در این بازی هم مثل تمام بازی‌های سبک MOBA، هدف شما از بین بردن پایگاه حریف است. در این بین قهرمان دشمن هم دقیقا هدف مشابهی دارد و از طرف دیگر، تعداد زیادی برج دفاعی هم در مسیر رسیدن به پایگاه دشمن وجود دارند که باید ابتدا آن‌ها را از بین ببرید. مینیون‌ها یا همان موجودات کوچکی که توسط هوش مصنوعی کنترل شده و مدام بین دو پایگاه در حرکت هستند هم بخش دیگری از گیم‌پلی بازی UnnyWorld - Battle Royale را تشکیل می‌دهند تا این اثر، هیچ کم و کسری در مقایسه با بازی‌های MOBA بزرگ مثل دوتا نداشته باشد. اما یکی از ویژگی‌های جالب بازی UnnyWorld - Battle Royale، نحوه پیاده‌سازی کنترل‌های آن است. برای مثال در بازی‌ای مثل Dota، شما برای استفاده از قابلیت‌های ویژه هر قهرمان، می‌توانید از طریق زدن کلید مربوطه اقدام کنید. با این حال به دلیل محدودیت‌های کنترلی گوشی‌های موبایل، سازندگان UnnyWorld - Battle Royale تصمیم گرفته‌اند تا شیوه متفاوتی برای کنترل بازی در نظر بگیرند.

برای حرکت دادن شخصیت خودتان در بازی، می‌توانید از جوی استیک مجازی در سمت چپ صفحه استفاده کنید اما برای استفاده از قابلیت‌های ویژه هر قهرمان، باید با دست‌تان اشکالی رو روی صفحه نمایش بکشید. برای مثال، یک بار ضربه زدن روی صفحه یک قابلیت شما را فعال می‌کند و ضربه زدن با دو انگشت هم باعث فعال شدن قابلیت دیگری می‌شود. از طرف دیگر می‌توانید خطوطی را به روش‌هایی که بازی آموزش می‌دهد نیز بکشید که هریک از آن‌ها هم خود باعث فعال شدن قابلیت خاصی می‌شوند. این سبک از کنترل در بازی باعث شده تا شاهد صفحه شلوغ و تعداد زیادی کلید مجازی در بازی نباشیم و در نتیجه کنترل بازی روان‌تر و راحت‌تر شده است.

بازی اندروید و آیفون UnnyWorld - Battle Royale

UnnyWorld - Battle Royale یک بازی رایگان با پشتیبانی از خرید‌های درون برنامه‌ای است که استفاده از این خرید‌ها، باعث پیشرفت سریع‌تر شما در بازی می‌شود. با این حال تجربه بازی به شکلی است که می‌توان به صورت رایگان هم از آن لذت برد. از طرف دیگر، بازی از نظر گرافیک و جلوه‌های صوتی هم با وجود حجم کمی که دارد، از کیفیت خوبی بهره می‌برد و به هیچ وجه شما را ناامید نخواهد کرد. در پایان اگر از جمله طرفداران بازی‌های MOBA هستید و می‌خواهید بازی مناسبی در این سبک روی گوشی هم داشته باشید، دانلود بازی UnnyWorld - Battle Royale پیشنهاد می‌شود.

دانلود بازی اندروید و آیفون UnnyWorld - Battle Royale


منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده