// شنبه, ۶ خرداد ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۰۱

معرفی بازی موبایل Parallyzed

بازی موبایل Parallyzed رویای خواهری را برای بیدار کردن دوباره خواهر دوقلویش روایت می‌کند. با زومجی همراه باشید.

بازی‌‌‌های کوچکی که صفحه‌های فروشگاه گوگل پلی را پر کرده‌اند گاهی دارای نوآوری‌های کوچکی هستند که از دیدگان بازیکنان مخفی می‌مانند. بازی اندروید و آیفون Parallyzed از همین دست بازی‌های ویدیویی است که هرچند بازیکنان زیاد از آن استقبال نکرده‌اند؛ اما منتقدین با دیدی مثبت به بررسی آن پرداخته‌اند. Parallyzed روایتگر حسادت میان دو خواهر به رنگ‌های قرمز و آبی است. زمانی که آنها در حال تاب‌بازی‌ هستند، حسادت خواهر قرمز رنگ به عنوان نماد خون باعث می‌شود تا او خواهر آبی رنگ (نماد آسمان) را از روی تاب هل دهد و به زمین بیندازد. اما این حسادت کودکانه نتیجه‌ای جز به کما رفتن خواهر آبی رنگ نداشت.

بازی Parallyzed

مراحل بازی در نقاط مختلفی دنبال می‌شود

داستان از جایی آغاز می‌شود که خواهر قرمز رنگ متوجه می‌شود که با خواهر آبی رنگ از نظر ذهنی ارتباط دارد و قادر است تا خواهر خود را از طریق ذهن کنترل کند. این موضوع راهی است برای بیدار کردن خواهر آبی رنگ؛ هرچند در سر راه آنها موانع بسیاری قرار دارد. روند بازی به این شکل است که باید خواهرها را به صورت همزمان هدایت کنید. نمایشگر به دو قسمت تقسیم می‌شود و در هر یک از قسمت‌ها یکی از خواهرها قرار دارد و شما باید سعی کنید تا بدون برخورد با موانعی که در مقابل‌تان ظاهر می‌شود از روی آنها بپرید. البته بازی دو کنترل ساده دارد: با لمس سمت چپ نمایشگر، هر دو خواهر به صورت همزمان می‌پرند و با لمس سمت راست نمایشگر می‌توانید جای دو خواهر را با یکدیگر تغییر دهید. به این ترتیب با نزدیک شدن موانع باید با توجه به اندازه و رنگ مانعی که در مقابل‌تان قرار دارد، جای دو خواهر را تغییر دهید یا با پرش‌هایی از برخورد با آنها جلوگیری کنید.

طراحی بازی از نقاط قوت Parallyzed است که می‌توان به آن اشاره کرد. مراحل طراحی زیبایی دارند و از سوی دیگر با یکدیگر متفاوت هستند. در حالی که در ابتدا هر دو خواهر از سمت چپ به سمت راست حرکت می‌کنند، با ورود به مراحل بالاتر شاهد حرکت خلاف جهت آنها خواهید بود که همین موضوع کنترل این دو شخصیت را چالش‌برانگیز می‌کند. جهان بازی تاریک است و با داستان غم‌انگیز بازی هماهنگی دارد. از سوی دیگر موسیقی بازی با وجود هماهنگی تا حدودی یکنواخت است که شاید بعد از مرگ‌های پشت سر هم باعث خستگی‌تان بشود. با ۱۰۰ در ۱۰۰ کردن هر مرحله، مرحله و چالشی جدید آزاد می‌شود. البته خریدهای درون برنامه‌ای بازی امکان آزادسازی تمامی مراحل را به صورت همزمان می‌دهد.

بازی Parallyzed

اگر به دنبال چالشی جدید در مراحلی طولانی و بسیار متنوع هستید، بازی Parallyzed همان بازی موبایلی است که منتظرش بودید. طراحی زیبای محیط و گیم‌پلی چالش‌برانگیز اما روان بازی باعث می‌شود تا در شهرهای مختلف، این دو خواهر را تا آخر همراهی کنید. مراحل از نظر درجه سختی با یکدیگر متفاوت هستند و در حالی که در چندی از مراحل شاهد تقسیم شدن تصویر هستید، در مرحله‌ای دیگر دو خواهر را روی سر یکدیگر و داخل حبابی قرمز و آبی رنگ همراهی می‌کنید. بازی Parallyzed‌ در کنار اندروید و iOS‌ اکنون از طریق فروشگاه استیم برای رایانه‌های شخصی هم منتشر شده است که می‌توانید آن را با قیمت ۳.۹۹ دلار خریداری کنید.

|

دانلود بازی Parallyzed

دانلود کافه بازار Cafe Bazzar


منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده