نویسنده: حمید ملکی
// شنبه, ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۰۲

معرفی بازی موبایل Duet

این روزها بازی‌های فراوانی قدرت تمرکز شما را به چالش می‌کشند با این حال برخی از آن‌ها مانند Duet نمونه‌های موفق‌تری به شمار می‌روند.

بازی موبایل Duet یکی از موفق‌ترین و خاص‌ترین بازی‌ها با محوریت «تمرکز» در چند سال اخیر است. بازی بر مبنای ایده‌ای ساده ولی در عین حال چالش‌برانگیز ساخته شده است. در این بازی شما تنها با لمس سمت چپ یا راست صفحه‌نمایش گوشی دو گوی رنگی را در عبور از موانع یاری می‌کنید. بازی توسط استودیوی Kumobius و برای پلتفرم‌های موبایل اندروید و iOS عرضه شده است. اگر قصد به چالش کشیدن تمرکز و سرعت‌عمل خود را دارید دانلود بازی اندروید و آیفون Duet توصیه می‌شود.

duet 1

دو گوی آبی و قرمزی که شما در بازی هدایت آن‌ها را برعهده دارید در هنگام برخورد با موانع از بین رفته و آثار آن روی موانع باقی می‌ماند. این گوی‌های رنگی حول محور یک دایره در جهت‌های ساعتگرد و پادساعتگرد با لمس طرفین صفحه‌نمایش می‌چرخند. شاید در نگاه اول عبور از موانع ساده به نظر برسد اما در مراحل بالاتر بازی این کار تمرکز و اعصاب شما را به چالش خواهد کشید به طوری که موانع سفید رنگ بازی با رنگ‌های گوی‌های خورده به آن‌ها تماما رنگی می‌شوند. بازی در تغییر روند‌ عبور از موانع بسیار هنرمندانه عمل کرده است به این معنی که دست و ذهن شما آماده حرکت خاصی شده ولی بازی چیز دیگری در مسیرتان قرار می‌دهد.

duet 2

خوشبختانه بازی تنوع مراحل خوبی دارد و کاربر پس از اتمام بخش Story مراحل متنوع دیگری برای بازی در اختیار خواهد داشت. برای مثال در بخش encore موانع از جلو و عقب شما را به چالش می‌کشند و بخش epilogue نیز با موانعی از طرفین تمرکز شما را آزمایش می‌کنند. گیم‌پلی این بازی به شدت درگیرکننده و اعتیادآور است، گاهی اوقات برای سالم رساندن گوی‌ها به طرف دیگر مجبور به ده‌ها بار تکرار یک مرحله هستید. همین مساله اعصاب و صبر شما را نیز به چالش خواهد کشید. با توجه به این که جای موانع پس از هر شکست تغییر نمی‌کند همین شکست‌ها بهترین راهنما برای داشتن حرکت صحیح در تکرارهای بعدی هستند. بازی بخشی به نام challenges دارد که برخلاف باقی بخش‌ها نوعی ثبت رکورد محسوب می‌شود. رکوردهای ثبت شده در این بخش را می‌توانید با ورود به حساب‌کاربری خود در پلتفرم‌های اندروید و iOS با دیگر کاربران به اشتراک بگذارید.

در Duet خبری از جزئیات گرافیکی و جلوه‌های بصری خاص نیست که با توجه به ماهیت تمرکزی بازی نقطه ضعف محسوب نمی‌شود. بازی‌هایی با محوریت تمرکز طرفداران خاص خود را دارد، پس اگر تحمل شکست‌های متوالی را ندارید ممکن است این بازی را به سرعت کنار بگذارید. بازی موبایل Duet را می‌توان با پرداخت ۳ دلار در iOS تجربه کرد ولی تجربه بازی در اندروید رایگان است.

دانلود کافه بازار Cafe Bazzar


منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده