// جمعه, ۶ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۱

معرفی بازی موبایل Batman: Arkham Underworld

Batman: Arkham Underworld یک بازی موبایل استراتژیک با حضور ضد قهرمان‌هایی چون هارلی کویین است.

زمانی که استودیو سوپرسل بازی موبایل Clash of Clans را منتشر کرد، خودش هم شاید انتظار نداشت که این بازی اندروید و آیفون بتواند به چنین محبوبیتی دست پیدا کند؛ به طوریکه کمپانی‌های دیگر هم سعی کنند تا از ویژگی‌های این بازی در آثار خودشان بهره برده و شاید بتوانند کاربران را از این طریق جذب بازی‌های خودشان کنند.

هدف از گفتن این مقدمه، رسیدن به معرفی بازی Batman: Arkham Underworld است که برای اندروید و آیفون منتشر شده است. این بازی استراتژیک شباهت‌هایی به بازی محبوب  سوپرسل دارد و از طرفی هم شاهد ضد قهرمان‌های مختلفی در آن هستیم که بازی را به اثری جالب تبدیل می‌کنند. با اینکه در اسم بازی از بتمن استفاده شده، ولی شما در بازی کنترلی روی این شخصیت ندارید و بتمن بیشتر دشمن شما به حساب می‌آید. شما در اصل یک گروه تبهکاری در شهر گاتهام هستید که مثل اکثر بازی‌های استراتژیک، در ابتدای کار یک پایگاه ساده دارید که وظیفه شما گسترش و بزرگ‌تر کردن آن است. برای این منظور می‌توانید از انواع و اقسام اتاق‌ها استفاده کنید که هدف برخی از آن‌ها صرفا بزرگ‌تر کردن فضای پایگاه بوده و برخی نیز مثلا وظیفه نگه‌داری پول‌ها را ایفا می‌کنند.

بازی اندروید و آیفون Batman: Arkham Underworld

اما بخش جذاب‌تر و اصلی بازی، حمله کردن به مناطق مختلف و همچنین پایگاه دیگر گیمر‌ها است؛ با رفتن به نقشه، می‌توانید محله‌های مختلف شهر گاتهام را ببینید که البته در ابتدای کار فقط یکی از آن‌ها باز است. در روی نقشه مرحله‌های مختلفی دیده می‌شوند که با تمام کردن آن‌ها، می‌توانید پول و احترام (Respect) به دست بیاورید. پول برای ساخت یا ارتقای پایگاه و احترام نیز برای آموزش دادن نیرو‌ها لازم است. همچنین پس از رسیدن به سطح خاصی، دشمن‌های واقعی نیز روی نقشه پدیدار می‌شوند و می‌توانید به پایگاه دیگر گیمر‌ها نیز حمله کنید.

نحوه هدایت نیرو‌ها در هنگام حمله، شباهت زیادی به بازی Clash of Clans دارد؛ با این تفاوت که در Batman: Arkham Underworld، شما یک هیرو نیز دارید که در اصل ضد قهرمان‌های مشهوری مثل هارلی کویین، ریدلر یا مستر فریز هستند. در ابتدای بازی فقط به ریدلر دسترسی دارید و بقیه شخصیت‌ها را نیز می‌توانید با تمام کردن مرحله‌شان باز کرده و سپس استفاده کنید. هیرو‌ها را می‌توان به صورت مستقیم در مراحل کنترل و هدایت کرد و هریک از آن‌ها یک قابلیت مخصوص نیز دارند که می‌تواند آسیب زیادی به دشمن وارد کند. نیرو‌های معمولی نیز تنوع بالایی داشته و هریک نقطه قوت و ضعف خاص خود را دارند و باید با توجه به تاکتیک‌تان، نیروهای درست را ساخته و روانه مرحله کنید. درست است که نیرو‌ها را نمی‌توانید مستقیم کنترل کنید، ولی مثل بازی Boom Beach، قابلیتی در اختیار‌تان قرار داده می‌شود و برای دفعات محدود، می‌توانید روی یک منطقه خاص سیگنالی ایجاد کنید تا نیرو‌ها به سمت آن حرکت کنند. در بازی همچنین شخصیت‌هایی مثل بتمن یا ددشات نیز هر از گاهی در مراحل ظاهر می‌شوند که این مساله جذابیت خوبی به آن می‌دهد.

بازی اندروید و آیفون Batman: Arkham Underworld

بازی اندروید و آیفون Batman: Arkham Underworld

بازی Batman: Arkham Underworld یک بازی موبایل رایگان با حجمی در حدود ۴۰۰ مگابایت است و مانند اکثر بازی‌های رایگان موبایل، از خرید‌های درون برنامه‌ای پشتیبانی می‌کند. خوشبختانه بازی شما را از حیث انجام دادن مراحل با محدودیتی روبرو نمی‌کند و خرید‌های درون برنامه‌ای فقط به درد افرادی می‌خورد که صبر کمی داشته و نمی‌خواهند مثلا ۲۰ دقیقه برای ارتقای پایگاه‌شان صبر کنند. اگر از این دست افراد باشید، می‌توانید با استفاده از الماس روند ساخت و ساز را سریع‌تر انجام دهید.

با توجه به حجم نسبتا بالای بازی، در آن شاهد گرافیک و جلوه‌های بصری خوبی هستیم و این مورد مخصوصا در طراحی شخصیت‌ها بسیار مشهود است. از حیث صوتی نیز بازی شرایط خوب و قابل قبولی دارد. در مجموع اگر طرفدار بازی‌های استراتژیک هستید، دانلود بازی موبایل Batman: Arkham Underworld پیشنهاد می‌شود.

دانلود بازی Batman: Arkham Underworld


منبع زومجی
اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده