// چهار شنبه, ۱۳ مرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۳

معرفی بازی موبایل Polyforge

بازی موبایل Polyforge، ساخته استودیو ایمپکت‌بلو، یکی از بازی‌های ساده و در عین حال بسیار زیبای اندروید و iOS است. با زومجی و معرفی این بازی همراه باشید.

معمولا بازی‌های ساده‌تر روی پلتفرم موبایل محبوبیت بیشتری دارند؛ بازی‌هایی که بتوان بدون صرف زمان زیاد و به سادگی تمام آن‌ها را در هر زمان و مکانی از مترو و اتوبوس گرفته تا سر کلاس درس (!) تجربه کرد. Polyforge یکی از همین بازی‌های ساده است که توسط استودیو ImpactBlue برای گوشی‌های اندروید و iOS عرضه شده است. در آغاز بازی، بدون هیچ توضیح و راهنمایی یک مثلث می‌بینید که باید خودتان کشف کنید که چطور می‌توان با آن تعامل داشت. هدف شما در بازی این است که با لمس صفحه نمایش گوشی، با استفاده از مثلثی که مدام در حال دَوَران است به سمت اضلاع اشکال هندسی شلیک کنید تا رنگ آن‌ها عوض شود. همان‌طور که اشاره کردیم، این اشکال هندسی از یک مثلث آغاز می‌شوند و رفته رفته شاهد اشکال زیباتر و پیچیده‌تری هستیم.

با اینکه ایده گیم‌پلی بازی بسیار ساده است، ولی برای موفقیت در Polyforge نیاز به تمرکز بسیار بالایی دارید؛ چرا که اگر شلیک شما به ضلعی که قبلا رنگش عوض شده برخورد کند، شکست خواهید خورد. مراحل اولیه بازی بسیار ساده هستند و بیشتر قصد آشنا کردن گیمر با گیم‌پلی را دارند. ولی هرچه که به مراحل بالاتر می‌رسید، درجه سختی مراحل و ساختار اشکال پیچیده‌تر می‌شود و در نتیجه برای رد کردن برخی از مرحله‌ها باید حتی ساعت‌ها تلاش کنید.

بازی موبایل Polyforge

بازی موبایل Polyforge

اما مساله‌ای که Polyforge را در پس چهره گیم‌پلی ساده آن به یک بازی خاص تبدیل می‌کند، المان‌های صوتی و بصری آن است. در همان بدو ورود به بازی با عبارت «برای تجربه بهتر از هدفون استفاده کنید» روبرو می‌شود و همین مساله هم نشان می‌دهد که سازندگان بازی، تلاش زیادی برای خلق تجربه صوتی ناب کرد‌ه‌اند. البته از آنجایی که بازی نیاز بالایی به تمرکز کردن دارد، موسیقی و جلوه‌های صوتی آن هم بسیار آرامش‌بخش هستند. همچنین طراحی‌های هنری اشکال و مخصوصا پس زمینه بازی، بسیار زیبا است و ایمپکت‌بلو با استفاده از ترکیب رنگ‌های متناسب، یک دنیای هنری بسیار زیبا و در عین حال ساده و به دور از هرگونه شلوغی خلق کرده است.

در کل، Polyforge از آن دست بازی‌هایی است که پس از یک روز پر‌مشغله، می‌توان زمانی را صرف آن کرد و از آرامشی که در دل بازی نهفته است، لذت برد.

دانلود از گوگل‌پلی | دانلود از اپ‌استور اپل | دانلود از بازار


منبع زومجی

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده