// پنجشنبه, ۲۴ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۰۱

معرفی بازی موبایل Tactile Wars؛ جنگ فانتزی با طعم تاکتیک

Tactile Wars، ساخته استودیو آنکاما گیمز، یک بازی موبایل مفرح است که برای اندروید و iOS عرضه شده است. با زومجی همراه باشید تا با این بازی آشنا شویم.

در بین بازی‌های عظیم و گرافیکی که این روز‌ها برای گوشی‌های موبایل عرضه می‌شوند، گاها بازی‌های کوچکی نیز پیدا می‌شود که علی‌رغم ظاهر ساده، ایده گیم‌پلی آن‌ها به قدری جذاب و گیرا است که می‌تواند ساعت‌ها مخاطب را سرگرم کند. Tactile Wars، ساخته استودیو آنکاما گیمز، یکی از همین دست بازی‌ها است که پس از تجربه خیلی زود به آن معتاد خواهید شد و سر زدن به سرباز‌های رنگی کوچک و دوست‌داشتنی‌تان به یک دغدغه ذهنی روزانه تبدیل می‌شود.

ایده Tactile Wars بسیار ساده است؛ گیمر کنترل گروهی از سرباز‌ها را برعهده دارد و باید از آن‌ها برای حمله به دشمن استفاده کند. هر بار که با گروهی از دشمنان روبرو می‌شوید، می‌توانید تاکتیک و چینشی که دوست دارید سربازانتان اتخاد کنند را با لمس صفحه طراحی کنید و سپس مشاهده خواهید کرد که سربازان شما، دقیقا به شکلی که ترسیم کرده‌اید آرایش پیدا می‌کنند. مساله‌ای که اهمیت خیلی زیادی در بازی دارد، چینش درست سرباز‌ها با توجه به موقعیت‌های مختلف است. برای مثال؛ اگر دو گروه از دشمنان به سمت شما حمله‌ور شوند، باید طوری چینش سربازان را طراحی کنید که به هر دو آن‌ها آسیب بزند و در صورتی که اینکار را درست انجام ندهید، نتیجه‌ای جز شکست حاصل‌تان نمی‌شود.

معرفی بازی موبایل Tactile Wars

گیم‌پلی بازی Tactile Wars فقط به این مورد و حمله به پایگاه دیگران محدود نمی‌شود و باید یک کار دیگر هم انجام دهید که همان ساخت یک پایگاه قوی و مستحکم برای دفاع در برابر دشمنان است. Tactile Wars یک بازی آنلاین است و در نتیجه کاربران زیادی مشغول تجربه همزمان آن هستند؛ کاربرانی که دقیقا مثل شما می‌توانند به پایگاه‌تان حمله و آن را ویران کنند! پس ساخت مواضع دفاعی مستحکم هم یکی دیگر از کارهایی است که باید در بازی انجام دهید.

در ابتدای بازی و پس از طی کردن مراحل آزمایشی، باید رنگ نیرو‌های خودتان را از بین ۶ رنگ موجود انتخاب کنید. پس از این کار، شما از حمله گیمر‌های هم‌رنگ مصون خواهید بود و طبیعی است که شما هم نمی‌توانید به آن‌ها حمله کنید. ولی ۵ رنگ دیگر دشمنان شما هستند و می‌توانید در هنگام حمله یکی از آن‌ها را انتخاب و به گیمری که آن رنگ را انتخاب کرده حمله کنید. یکی از ویژگی‌های بسیار خوب Tactile Wars، این است که بازی همواره درجه سختی متعادل و در عین حال چالش بر‌انگیز خود را حفظ می‌کند. یعنی هرچه که سطح شما بالاتر می‌رود و به ازای آن می‌توانید آپگرید‌ها و تجهیزات جدید خریداری کنید، به همان میزان هم بازی شما را در برابر گیمر‌هایی قرار می‌دهد که تجهیزات دفاعی پیشرفته‌ای دارند و همین مساله باعث می‌شود تا همواره چینش صحیح تاکتیک و استفاده به موقع از نیرو‌های کمکی و موارد دیگر در حین نبرد، امری ضروری باشد.

معرفی بازی موبایل Tactile Wars

با اینکه در ابتدای متن Tactile Wars را به عنوان یک بازی با گرافیک ساده معرفی کردیم، ولی این به معنی ضعیف بودن جلوه‌های بصری بازی نیست. Tactile Wars از گرافیکی رنگارنگ و شاده بهره می‌برد و طراحی بامزه سرباز‌ها و صد البته صداگذاری خاص آن‌ها، باعث می‌شود تا بازی یک حس سر‌زندگی خوبی داشته باشد که تکمیل‌کننده گیم‌پلی مفرح آن است.

در مجموع اگر از بازی‌های دیگر آنلاین خسته شده‌اید و دنبال یک بازی مفرح و شاد جدید می‌گردید، Tactile Wars بازی است که می‌تواند برای مدت زمان طولانی سرگرم‌تان کند.

دانلود از گوگل پلی | دانلود از اپ‌استور اپل

تهیه شده در زومجی


تهیه شده در زومجی

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده