// جمعه, ۱۱ تیر ۱۳۹۵ ساعت ۱۹:۰۴

مروری بر بازی های موبایل معرفی شده در زومجی

ما در زومجی تلاش می‌کنیم که روزانه به معرفی بازی‌های موبایلی بپردازیم که بتوانند شما را برای ساعات متمادی سرگرم کنند. در ادامه‌ی مطلب، خلاصه‌ی کوتاهی از مطالبی را می‌خوانید که در هفته‌ی گذشته به وسیله‌ی تیم زومجی در این زمینه تهیه شده‌اند.

معرفی بازی موبایل آفتابه 2

آفتابه2

گیم‌پلی و مکانیزم آفتابه ۲ هیچ تفاوتی با نسخه پیشین ندارد. مانند گذشته در هر مرحله تصویری عجیب به شما نمایش داده می‌شود که باید از روی آن عبارتی تقریباً بی‌ربط را حدس بزنید. معماهای این نسخه به مراتب سخت‌تر از قبل شده‌اند و این موضوع ممکن است تا حدی بازیکن‌های جدید را آزار دهد. اگر نسخه اول بازی را تجربه کرده باشید به یاد دارید که مراحل اولیه آسان بوده و بازی به تدریج دشوار‌تر می‌شد اما آفتابه ۲ به جز در مرحله اول توجهی به افراد ناآشنا به بازی ندارد، به شکلی که گویی مراحل بازی ادامه نسخه قبلی هستند. راهنمایی‌های بازی نیز حتی بدون تغییر باقی مانده‌اند. اگر در پشت سر گذشتن مرحله‌ای با مشکل رو به رو شدید، می‌توانید با پرداخت سکه حروفی را حذف، حرفی از عبارت را مشخص و یا به طور کامل آن مرحله را پشت سر بگذارید.

تنها تفاوت اصلی و بارز آفتابه ۲ با نسخه قبلی، اضافه شدن بخش آنلاین به بازی است. با ثبت نام در بخش آنلاین و انتخاب نام کاربری می‌توانید با دوستان و یا افراد غریبه به صورت اتفاقی به رقابت بپردازید. برای شرکت در هر مسابقه آنلاین موظف به پرداخت ۱۰۰ سکه هستید که در صورت پیروزی ۱۸۰ سکه به شما جایزه داده خواهد شد. فارغ از هزینه نسبتاً زیاد شرکت در مسابقه آنلاین که امیدواریم در بروزرسانی‌هایی بعدی اصلاح شود، در حال حاضر با توجه به عرضه تازه بازی، تعداد بازیکن‌ها کم و پیدا کردن حریف در بیشتر اوقات با شکست مواجه می‌شود.

Polyblast

نبرد انفجاری

راز موفقیت نبرد انفجاری در گیم‌پلی ساده اما سریع آن است. ساده به این دلیل که یادگیری بازی چندین ثانیه بیشتر طول نمی‌کشد که راهنمایی ابتدایی آن این فرآیند را تسریع هم می‌کند. در هر مرحله از بازی سه توپ در سه نقطه پایینی صفحه در اختیار شما قرار می‌گیرد که برای شلیک کافی است یکی از آن‌ها را لمس کنید. در هر مرحله اهداف متحرکی و ثابتی وجود دارند که باید با استفاده از این توپ‌ها آن‌ها را از میان بردارید، البته نبرد انفجاری به این سادگی‌ نخواهد بود. هر کدام از توپ‌ها گلوله‌های محدودی دارند که برای پر کردن آن‌ها باید نمادی در پایین صفحه را لمس کرده و انگشت خود را روی آن نگه دارید.

در ابتدای متن به سرعت بالای بازی اشاره کردیم چرا که مراحل هر بخش از بازی پشت سر هم و بدون هیچ وقفه‌ای بارگذاری می‌شوند و مهلتی به شما نخواهند داد. در هر مرحله از بازی آیتم‌های مختلفی مانند آهسته کردن زمان یا شلیک نا محدود در فضا ظاهر می‌شوند که با زدن آن‌ها فعال شده و شما را در اتمام آن مرحله یاری می‌دهند. با اتمام هر بخش و جمع‌آوری ستاره‌های مورد نیاز می‌توانید بخش جدیدی را آزاد کرده و خود را با مراحل دشوارتر و حتی باس‌فایت‌های جدید به چالش بکشانید.

معرفی بازی موبایل Atomic Bomber

Atomic Bomber

رویداد‌های تاریخی به ویژه جنگ همواره یکی از سوژه‌های مهم بازی‌های ویدویی بوده است. سازندگان بازی Atomic Bomber نیز دهه ۷۰ میلادی و دوران تاریک جنگ سرد را به عنوان پیش‌زمینه بازی برگزیده‌اند، دورانی که کمونیست‌های شوروی قاره اروپا را به اشغال خود در آورده‌اند. در Atomic Bomber شما در نقش خلبان کنترل جتی جنگنده را در دست می‌گیرید که باید نیروهای کمونیستی را از بین برده و مواضع آن‌ها را با خاک یکسان کند. هواپیمای جنگی شما مجهز به تعدادی نامحدود بمب است که با توجه به فیزیک طبیعی بازی، در پرتاب آن‌ها باید دقت زیادی را به خرج دهید. با از بین بردن دشمنان، آیتم‌های مختلفی در همان مرحله آزاد می‌گردد که ممکن است قدرت بمب‌ها را افزایش داده و یا حتی امکان استفاده از بمب اتم را در اختیار شما بگذارد. درجه سختی بازی با گذشت هر مرحله افزایش یافته و چالش‌های تازه‌ای را برای شما ایجاد می‌کند. برای مثال با گذشت چندین مرحله باید مراقب موشک‌های ضدهوایی‌ یا جنگنده‌های میگ شوروی نیز باشید. مکانیزم کلی گیم‌پلی نیز به صورت ثبت رکورد است، بدین شکل که بازی از شما می‌خواهد تا بیشترین راند ممکن را زنده بمانید. بازی زمانی اتمام می‌یابد که دو بار جنگنده شما منفجر شود اما در طول بعضی از راند‌ها این فرصت به شما داده می‌شود که در ازای داشتن دقت ۱۰۰ درصد و نابود کردن هر هدف تنها با یک بمب، هواپیما و جان اضافه‌تری کسب کنید. Atomic Bomber دارای هواپیمای دیگری مشابه جنگنده A-10 نیز است که این جنگنده به جای پرتاب بمب، تیر و موشک شلیک کرده و تنها با خرید کامل بازی آزاد می‌شود.

معرفی بازی موبایل Stickman Dismount

Stickman Dismount

Stickman Dismount تقریباً هیچ هدف خاصی را دنبال نمی‌کند. مکانیزم و گیم‌پلی کل بازی را می‌توان در یک جمله خلاصه کرد: به آدمک بازی به روش‌های مختلف آسیب بزنید. هر چه میزان آسیب وارد شده به آدمک بیشتر و اعضای مهم‌تری از بدن او دچار جراحت و شکستگی شوند، شما نیز امتیاز و سکه بیشتری دریافت می‌کنید. با این سکه‌ها می‌توانید وسایل نقلیه و یا محیط‌های جدیدی آزاد کرده و یا شکل آدمک را تغییر دهید. به عبارتی در Stickman Dismount بین خلاقیت شما و امکانات بازی رابطه‌ای مستقیم و خطی وجود دارد؛ هر چه نبوغ بیشتری در آسیب زدن به آدمک به خرج دهید، امکانات و تجهیزات بیشتری نیز در اختیار شما قرار می‌گیرد و راه برای سطح بالاتری از خلاقیت باز می‌شود.

علاوه بر این بعضی از محیط‌های بازی قابلیت تغییر دارند و شما می‌توانید موانع مختلفی چون دیوار آجری یا چرخ‌دنده‌ای برنده را در مسیر حرکت آدمک بیچاره قرار دهید. وسایل نقلیه بازی نیز از تنوع بسیار خوبی برخوردار هستند و متناسب با قیمتی که دارند، جذابیت و هیجان بیشتری به بازی می‌افزایند. ویژگی جالب دیگر Stickman Dismount این است که شما حتی می‌توانید موقعیت و نحوه قرارگیری آدمک در وسایل را نیز تغییر داده و حالت‌های مختلفی را امتحان کنید. برای مثال، فرض کنید که آدمک خود را روی تخت خوابی رو به جلو سوار کرده و او از سرازیری تندی به سمت پایین هل می‌دهید، در بین راه با فشردن دکمه Eject او را از تخت خواب در حال سر خوردن پرتاب کرده و آدمک با سرعت به سمت دیواری محکم برخورد می‌کند و تکه‌های شکسته شده تخت خواب نیز بر سر او فرود می‌آیند، حال تمامی موارد بالا را این بار با یک موتور سیکلت و یا چرخ‌دستی تکرار کنید تا متوجه پتانسیل و گستردگی Stickman Dismount شوید.

تهیه شده در زومجی

 


تهیه شده در زومجی

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده