// پنجشنبه, ۱۶ بهمن ۱۳۹۳ ساعت ۱۱:۱۹

معرفی بازی موبایل Pako - Car Chase: فقط فرار کنید

اپیدمی بازی‌های بی‌پایان و رکورد زنی همچنان ادامه دارد و بازی‌سازان از هر ایده‌ای برای بروز خلاقیت خود در این دست بازی ها بهره می‌برند. Pako، از آن دست بازی‌های رکوردزنی است که شما را در اتومبیلی بدون ترمز می‌گذارد و پلیس‌ها را به جان‌تان می‌اندازد. با ما همراه باشید.

یک پارکینگ، یک اتومبیل و شمایی که هدایت آن را بر عهده دارید به همراه تعداد زیادی اتومبیل پلیس که ما را یاد پلیس‌های بازی معروف درایور می‌اندازند، کلیت بازی را در اولین مرحله تشکیل می‌دهند. وظیفه‌ی شما فقط و فقط هدایت این اتومبیل است که ترمزی هم ندارد و نباید بگذارید حتی کوچک‌ترین برخوردی با موانع سر راه یا پلیس‌ها داشته باشد. یکی از نقاط قوت بازی، استفاده از موتور گرافیکی یونیتی است که موجب شده سازندگان مکانیزم‌های گیم‌پلی روان و هم‌چنین فیزیک را به خوبی وارد اثر خود کنند. شما فقط می‌توانید فرمان این اتومبیل را بچرخانید که این کار با لمس سمت چپ و راست صفحه‌ی گوشی امکان پذیر است. دوربین ایزومتریک بازی  مقداری کار شما را در ابتدای کار سخت می‌کند، اما به لطف سیستم کنترل روان و نسبتا واقع‌گرای اتومبیل، این سختی تبدیل به چالش و لذتی می‌شود که ارزش چندین و چند بار امتحان را دارد.

دانلود ویدیو

بازی دارای ۵ مکان مختلف است که هر کدام اتومبیل‌های خاص خود را دارد. از اتومبیل سرعتی شبیه به شورلت کامرو گرفته تا خودروی مرده‌کش که باید در قبرستان با آن ویراژ بدهید و میان قبرها، از دست پلیس‌ها فرار کنید. شاید سخت‌ترین مرحله‌ مربوط به بزرگراه باشد که البته به نظر من مقداری نا‌متعارف و غیر استاندارد است. دید نامناسب و مغایرت فاحش با باقی مراحل، کسانی که عادت به فرار در محیط بسته دارند را اذیت می‌کند.

Pako Car Chase شما اون اتومبیل کوچولو هستید و ارتشی به دنبالتان!
در کل، Pako ایده‌ی جالبی در بین بازی‌های رکوردزنی دارد و می‌تواند به خاطر این ایده و تنوع نسبی که در بین مکان‌ها و اتومبیل‌هایی که دارد، بتواند کاربر را درگیر خود کند اما نکته‌ای که نمی‌توان از آن گذشت، گیم‌پلی کاملا تک بعدی بازی است. شما هیچ کاری جز هدایت اتومبیل به جهت‌ها ندارید که آن هم فقط یک قلق خاص دارد. همین امر به مرور زمان باعث تکراری شدن بازی می‌شود و آن را به زباله‌دان اپلیکیشن‌هایتان هدایت می‌کند. البته نا گفته نماند که بازی مانند خیلی از آثار هم‌سبک دارای جدول رده‌بندی برترین‌ها به صورت آنلاین است و در آن می‌توانید رکورد ثبت شده توسط خود و دوستانتان را مشاهده کنید و با آن‌ها به رقابت برای کسب مقام برتر بپردازید. Pako برای کسانی که به دنبال تنوع در بازی‌های رکوردزنی هستند، توصیه می‌شود و می‌تواند با آن گرافیک لگو مانند و گیم‌پلی روان خود، کاربر را تا مدت‌ها پای بازی نگه دارد. دانلود از استور ویندوزفون دانلود از آیتونز دانلود از گوگل‌پلی | دانلود از کافه بازار تهیه شده در زومجی