// جمعه, ۲۸ خرداد ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۳

معرفی بازی موبایل ایرانی «هی تاکسی»؛ رقابت بر سر مسافرکشی

«هی تاکسی» نام اثر دیگری از استودیو سازنده بازی بسیار خوش ساخت «موتوری»، گلیم گیمز است که تقریبا حال و هوایی شبیه به بازی‌های گذشته این استودیو دارد. در ادامه این مطلب به معرفی این بازی جذاب خواهیم پرداخت.

همه ما می‌دانیم که راننده تاکسی بودن آن هم در گرمای شدید تابستان تا چه اندازه کار مشکل و طاقت فرسایی است. به تمامی این مشکلات بحث و جدل بر سر کرایه مسیر و اشتباهات رانندگی مردم را نیز اضافه کنید و اگر پس از آن خود را در قالب یک راننده تاکسی تصور کنید، در می‌یابید که انجام چنین کاری اصلا آسان نبوده و هیچ کس نمی‌تواند خود را به راحتی در چنین شرایطی تصور کند. با این حال هر روز در خیابان‌های شهرهای مختلف ایران شاهد چنین افرادی هستیم که در نبود آن‌ها تقریبا تکاپوی موجود در جامعه از بین می‌رود. با این وجود ما از کنار این افراد به سادگی می‌گذریم و سختی‌های کار آن‌ها را نادیده می‌گیریم. اما توسعه دهندگان خوش ذوق گلیم گیمز کار بسیار زیبایی انجام داده‌اند و بر اساس کار این افراد زحمت‌کش جامعه بازی متفاوت و جذابی را طراحی کرده‌اند.

hey-taxi

هی تاکسی بازی جذاب و خاصی است و گیم‌پلی و طراحی گرافیک آن نیز شباهت بسیار زیادی به موتوری، اثر خوش ساخت دیگر گلیم گیمز دارد. خوشبختانه گیم‌پلی بازی بر خلاف بسیاری از بازی‌های هم سبک خود از پیچیدگی‌های بیشتری بهره می‌برد که گیم‌پلی هی تاکسی را بسیار جذاب و سرگرم کننده می‌کند. برای شروع بازی باید قطعات مختلف خودروی خود را بررسی کنید و از سالم بودن آن‌ها اطمینان حاصل کنید. این قطعات که شامل موتور، لنت ترمز، شمع و دیگر قطعات به کار رفته در خودرو می‌شود، با هر بار بازی کردن از میزان سلامتی‌شان کاسته می‌شود و باید با سکه‌هایی که در بازی به دست می‌آورید، به رفع مشکلات آن‌ها بپردازید. حال با شروع بازی سه کلید کنترلی که شامل گاز، ترمز و بوق می‌شود در اختیارتان برای هدایت خودرو و رساندن مسافران به مقصد در اختیارتان قرار می‌گیرد. علاوه بر این، شما باید کنترل خودرویی را به عهده بگیرید که در یک خیابان سه لاینه و پر از ماشین‌ به دنبال مسافر سوار کردن باشید. با کشیدن دست خود روی صفحه می‌توانید ماشین را در هر کدام از لاین‌هایی که برای حرکت کردن مناسب است جابه جا کنید و با ایستادن در جلوی پای مسافران آن‌ها را سوار تاکسی خود کنید.

پس از آن مسافران با دیالوگ‌های جذابی که از سوی تیم طراح برای بازی در نظر گرفته شده، از شما می‌خواهند که در مکان‌های مختلفی تاکسی را متوقف کرده و آن‌ها را به محل مورد نظرشان برسانید. اما همیشه رساندن مسافران به مقصد کار آسانی نیست و باید حواس‌تان را کاملا جمع کنید تا از موانع پیش روی موجود در بازی مانند قوانین راهنمایی و رانندگی، پلیس و  ماشین‌‌های اورژانس عبور کنید و با رساندن مسافرین سکه‌ به دست آورید. با دریافت سکه‌ها نیز می‌توانید به تقویت خودرو یا خرید یک ماشین تازه بپردازید تا بازی برای‌تان راحت‌تر شود. در پایان می‌توان گفت، هی تاکسی بازی بسیاری جذاب و خوش‌ساختی است و می‌توان از آن بسیار لذت برد.

دانلود از کافه بازار


تهیه شده در زومجی

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده