// پنجشنبه, ۹ اردیبهشت ۱۳۹۵ ساعت ۱۸:۲۲

معرفی بازی موبایل ایرانی «جزایر سه‌گانه»؛ دفاع از خاک وطن

جزایر سه‌گانه یک بازی موبایل ساده در سبک استراتژی است که توسط تیم BlazingFallGames توسعه یافته و داستانی از نبرد‌های ایرانیان در خلیج فارس را روایت می‌کند. در ادامه شرح مختصری از ویژگی‌های این بازی را می‌خوانید.

ایران کشور خاص و عجیبی است؛ با وجود آنکه در طول تاریخ نبردهای بسیاری را به خود دیده، هنوز هم همانند کوهی استوار است. از این استواری داستان‌های بسیار از گذشته تا به امروز نقل شده که تمامی آن‌ها مایه سربلندی و افتخار است. با وجود اینکه بازی‌سازان کمی به این داستان‌های افتخارآمیز برای توسعه یک بازی خوش ساخت و جذاب توجه کرده‌اند، BlazingFallGames توانسته از این تاریخ کهن و غرورآمیز استفاده کند و به توسعه اثری با نام جزایر سه گانه بپردازد.

jazayere segane 4

مسلما بهترین ژانری که می‌توان برای یک بازی مرتبط با جنگ‌های دیرینه انتخاب کرد، استراتژی است. از همین رو، BlazingFallGames با انتخاب این ژانر برای بازی جزایر سه گانه که بیشتر سبکی شبیه به Plants vs Zombies دارد، سعی کرده تا نبردهایی جذاب و درگیر کننده را برای گیمر‌های موبایلی خلق کند. از لحظه ورود به بازی، نکات جالبی در آن به چشم می‌خورند. همانند بازی فروت کرفت، توسعه‌دهندگان این اثر نیز برای بخش ابتدایی بازی خود به ساخت ویدیویی برای نشان دادن حال و هوای داستان بازی، پرداخته‌اند. با وجود آنکه این ویدیو بسیار ساده است، اما آنقدر زیبا طراحی شده که باعث می‌شود در همان لحظه آغاز بازی با حال و هوای آن بهتر آشنا شوید که همین عامل باعث می‌شود جزایر سه گانه در میان دیگر بازی‌های ایرانی جایگاه ویژه‌ای پیدا کند.

jazayere segane 2

نکات مثبت جزایر سه‌گانه به همین جا ختم نمی‌شود. خوشبختانه طراحان بازی به جای آنکه وقت خود را برای ایجاد گرافیکی پرجزئیات و متفاوت هدر بدهند، روی گیم‌پلی تمرکز کرده‌اند و سرگرمی گیمرها را هدف اصلی بازی خود قرار داده‌اند. پس از ورود به بازی با نقشه‌ای از یک جزیره در خلیج فارس رو به رو می‌شوید که روی آن نقاطی قرار دارد که باید از آن‌ها هر طور که شده دفاع کنید. با پرداخت ۵ الماس، اجازه ورود به اولین مرحله از بازی را دریافت می‌کنید و  پس از ورود به آن، ابتدا زمانی در اختیارتان قرار می‌گیرد که بتوانید برای دفاع در مقابل دشمن آماده شوید. در این زمان باید با استفاده  از۴ نوع تجهیزاتی که برای مقابله با دشمن در اختیارتان قرار داده شده است به دفاع از این مرز و بوم بپردازید.

jazayere segane 6

این ۴ نوع تجهیزات دفاعی شامل برج‌هایی می‌شوند که هر کدام از ویژگی‌های خاصی بهره می‌برند. اما برای دسترسی به هر یک از این برج‌های دفاعی منابع محدودی در اختیار دارید. برای ساخت هر برج با ویژگی‌های مختلف، نیازمند سکه هستید و در ابتدای بازی باید با مقدار کم منابع مالی خود، با ظرافت و استراتژی خاصی عمل کنید تا دشمنان نتوانند از مرز نظامی شما عبور کنند. اگر از قدرت تجهیزات خود به درستی استفاده کنید و بتوانید با استراتژی مناسب دشمنان را شکست دهید، منابع مالی شما تقویت می‌شود و قادر به ساخت برج‌هایی پر هزینه با قدرت تخریب بالاتری خواهید بود.

jazayere segane 3

جزایر سه گانه بازی بسیار جذابی است، اما یک مشکل نسبتا بزرگ دارد که باعث می‌شود کمی از ارزش‌های بازی کاسته شود. توسعه‌دهندگان این اثر، گیم‌پلی بازی را بسیار سخت طراحی کرده اند که این موضوع به تنهایی نکته مثبتی برای بازی به حساب می‌آید. اما برای دسترسی به هر مرحله باید ۵ الماس بپردازید و اگر از مرحله‌ای که در آن چندین بار شکست خورده‌اید خارج شوید، مجبور به پرداخت الماسی برای دسترسی دوباره به آن هستید. این عامل سبب می‌شود که بعد از مدتی تمامی الماس‌های شما تمام شود و برای ادامه بازی نیازمند فروشگاه درون برنامه‌ باشید.

jazayere segane 5

اصولا در بازی‌های موبایلی، فروشگاه‌های درون برنامه برای پیشرفت سریع در روند گیم‌پلی مورد استفاده قرار می‌گیرند، اما توسعه‌دهندگان جزایر سه گانه این اصل را نادیده گرفته‌اند و گیمرها را برای تجربه ادامه بازی مجبور به پرداخت هزینه می‌کنند. این مسئله یک اشتباه بزرگ است که می‌تواند مخاطب را از بازی دلسرد و ناامید کند.

در پایان باید گفت که جزایر سه‌گانه پتانسیل خوبی را برای تبدیل شدن به یکی از بهترین بازی‌های ایرانی دارد، اما توسعه‌دهندگان باید برای بدست آوردن مخاطب بیشتر در قوانین بازی تا حدی تجدید نظر کنند و سیستم پرداخت درون برنامه‌ای را به نحو دیگری مورد استفاده قرار دهند.

دانلود از کافه بازار


اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده