// سه شنبه, ۸ مهر ۹۹ ساعت ۲۲:۳۷

والت دیزنی از در دست ساخت بودن دنباله فیلم The Lion King خبر داد و اعلام کرد که بری جنکینز وظیفه کارگردانی این فیلم لایو اکشن را بر عهده خواهد داشت.

تابستان سال گذشته بود که فیلم The Lion King (شیر شاه) روی پرده‌های سینما رفت و با اینکه نقدهای متوسطی را دریافت کرده بود، اما این فیلم لایو اکشن که بازسازی براساس انیمیشن والت دیزنی به همین نام است، موفق شد بیش از ۱.۶۵۶ میلیارد دلار در سراسر جهان فروش کند که این فروش شامل ۵۴۳.۶ میلیون دلار در آمریکای شمالی و ۱.۱۱۳ میلیارد دلار در دیگر کشورهای جهان می‌شود. بدین ترتیب فیلم شیر شاه به پر فروش‌ترین فیلم لایو اکشن دیزنی که براساس انیمیشن‌های آن تولید شده، تبدیل شد. حال در جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون، دنباله فیلم The Lion King در دست ساخت است، اما تغییراتی در تیم تولید آن ایجاد شده است.

طبق خبری که ددلاین منتشر کرده، دیزنی از ساخت فیلم The Lion King 2 (شیر شاه ۲) خبر داده است که برخلاف قسمت اول که جان فاورو وظیفه کارگردانی آن را بر عهده داشت، بری جنکینز، کارگردان فیلم Moonlight (مونلایت)، وظیفه کارگردانی دنباله این فیلم لایو اکشن را بر عهده گرفته است. همچنین جف نیثنسن که وظیفه نوشتن قسمت اول فیلمنامه فیلم شیر شاه را بر عهده داشته بود، برای نوشتن فیلمنامه دنباله آن باز خواهد گشت. اطلاعاتی از داستان و اتفاقات دنباله فیلم The Lion King در دسترس نیست، اما ددلاین اشاره کرد که این فیلم لایو اکشن قرار است به گذشته شخصیت‌ها از جمله منشا داستانی موفاسا بپردازد و ظاهرا یک دنباله مستقیم برای قسمت اول نیست.

بری جنکینز

جنکینز پیش از این سه بار نامزد دریافت جایزه اسکار شده بود و همچنین او برای نوشتن فیلمنامه فیلم Moonlight توانسته جایزه اسکار بهترین فیلمنامه اقتباسی را دریافت کند. علاوه‌بر فیلم مونلایت، جنکینز وظیفه کارگردانی فیلم Medicine for Melancholy و فیلم If Beale Street Could Talk (اگر خیابان بیل می‌توانست حرف بزند) را نیز بر عهده داشته و در حال حاضر در حال ساخت و کارگردانی سریال The Underground Railroad برای شبکه آمازون است. فیلم The Lion King 2 درواقع دومین فیلمی است که جنکینز قرار است در آن با دیزنی همکاری کند و سال گذشته برای کارگردانی فیلم زندگینامه آلوین ایلی با سرچلایت پیکچرز، زیر مجموعه دیزنی، به توافق رسیده و قرارداد همکاری امضا کرده بود.

در حال حاضر اطلاعات بیشتری از دنباله فیلم The Lion King از جمله صداپیشگان، تاریخ شروع تولید یا اکران آن در دسترس نیست، اما جنکینز برای ساخت این فیلم بسیار هیجان‌زده است. علاوه‌بر فیلم شیر شاه، فیلم Aladdin (علاالدین) دیگر فیلم لایو اکشن موفق دیزنی است که ساخت دنباله آن تایید شده است.

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده