// جمعه, ۴ مهر ۹۹ ساعت ۱۱:۲۵

وس اندرسن در ماه مارس ۲۰۲۱ سکان هدایت فیلم سینمایی جدیدی را در دست می‌گیرد که در مرکز حوادث آن شاهد یک داستان عاشقانه خواهیم بود.

وس اندرسن، کارگردان فیلم‌های The Royal Tenenbaums (خانواده‌ی اشرافی تننبام) و The Grand Budapest Hotel (هتل بزرگ بوداپست) برای کارگردانی، تهیه‌کنندگی و نویسندگی فیلم سینمایی جدیدی انتخاب شد که برای فیلم‌برداری در ماه مارس ۲۰۲۱ (اسفند ۱۳۹۹ یا فروردین ۱۴۰۰) در نظر گرفته شده است. انتخاب بازیگران از قبل آغاز شده است و احتمالاً به‌زودی شاهد معرفی ستاره‌های آن خواهیم بود. اطلاعاتی از داستان فیلم در دست نیست، اما می‌دانیم که در مرکز حوادث شاهد یک داستان عاشقانه خواهیم بود. براساس گزارش یکی از منابع آگاه، فیلم یادشده اثری لایو-اکشن است و مثل Isle of Dogs (جزیره‌ی سگ‌ها) و Fantastic Mr. Fox (آقای فاکس شگفت‌انگیز) با یک انیمیشن استاپ-موشن طرف نخواهیم بود، اما برخی از منابع نیز از وجود چندین سکانس استاپ-موشن در آن خبر می‌دهند.

شرکت «امریکن امپریکال پیکچرز» به‌همراه شرکت «ایندین پینت‌براش» وظیفه‌ی تولید فیلم تازه‌ی وس اندرسن را برعهده دارند و استیون ام. رالس و جرمی داوسون از طرف شرکت Indian Paintbrush به‌عنوان تهیه‌کنندگان آن فعالیت می‌کنند. انتظار می‌رود که شرکت سرچلایت پیکچرز مسئولیت توزیع فیلم را برعهده بگیرد، اما این مورد تابه‌حال تایید نشده است. فیلم بعدی وس اندرسن The French Dispatch (گزارش فرانسوی) نام دارد که توسط شرکت Searchlight Pictures منتشر خواهد شد. این فیلم به ماجراهای کارکنان یک مجله‌ی اروپایی در شهری خیالی می‌پردازد که تصمیم به چاپ یک نسخه‌ی یادمان برای بزرگداشت سه واقعه‌ی «حبس ابد یک هنرمند»، «شورش‌های دانشجویی» و «یک گروگان‌گیری» می‌گیرند که از وقایع برجسته‌ی یک دهه‌ی گذشته‌ی آن‌ها به‌حساب می‌آید.

فیلم آنتولوژی کمدی-درام The French Dispatch به کارگردانی وس اندرسن

بنیسیو دل تورو، بازیگر فیلم Sicario: Day of the Soldado (سیکاریو: روز سرباز)، آدرین برودی، بازیگر فیلم The Pianist (پیانیست)، تیلدا سوینتن، بازیگر فیلم Suspiria (سوسپیریا)، تیموتی شالامی، بازیگر فیلم Beautiful Boy (پسر زیبا)، بیل مری، بازیگر فیلم Lost in Translation (گمشده در ترجمه) و اوون ویلسون، بازیگر فیلم Wonder‎ (اعجوبه) فهرست بازیگران رده اول فیلم The French Dispatch را تشکیل می‌دهند. لئا سیدو، لاینا کودری، جفری رایت، ماتیو آمالریک، استیون پارک، آیزاک لیو شرایبر، الیزابت ماس، ادوارد نورتون، ویلم دفو، لوئیس اسمیت، سورشا رونان، کریستف والتس، آنجلیکا هیوستون، جیسون شوارتزمن و هنری وینکلر از دیگر بازیگرانی هستند که در این فیلم آنتولوژی کمدی-درام حضور دارند و به نقش‌آفرینی می‌پردازند. شایان ذکر است که وس اندرسن کارگردانی و نویسندگی فیلم «گزارش فرانسوی» را براساس داستانی از خودش، رومن کوپولا، جیسون شوارتزمن و هوگو گینس انجام می‌دهد. 

فیلم The French Dispatch به‌شکل مستقل توسط میلیاردری با نام استیون ام. رالس تأمین مالی شده است که معمولاً از آثار اندرسن حمایت می‌کند. این فیلم همکاری دیگری را برای الکساندر دسپلا و وس اندرسن رقم می‌زند که پیش‌تر در فیلم‌های Fantastic Mr. Fox ،Isle of Dogs ،The Grand Budapest Hotel و Moonrise Kingdom (قلمرو طلوع ماه) با یکدیگر همکاری داشتند. مدتی قبل الکساندر دسپلا در گفت‌وگو با ایندی‌وایر اعلام کرد که نسخه‌ی کامل فیلم «گزارش فرانسوی» را مشاهده کرده است و این فیلمِ پُرستاره احتمالاً «جاه‌طلبانه‌ترین اثر وس اندرسن» خواهد بود. فیلم The French Dispatch برای اکران در تاریخ ۳ مرداد ۱۳۹۹ (۲۴ ژوئیه ۲۰۲۰) برنامه‌ریزی شده بود، اما شیوع ویروس کرونا باعث تعویق آن تا تاریخ ۲۵ مهر ۱۳۹۹ (۱۶ اکتبر ۲۰۲۰) شد و سپس تا زمانی نامعلوم تاخیر خورد.  

در چنین وضعیتی که اکران فیلم The French Dispatch به سال ۲۰۲۱ موکول شده است، احتمالِ اکران فیلم‌های وس اندرسن به‌شکل پشت سر هم در سال‌های ۲۰۲۱ و ۲۰۲۲ وجود دارد. در ابتدا انتظار می‌رفت که فیلم «گزارش فرانسوی» یکی از مدعیان اصلی مراسم اسکار سال جاری باشد، اما پس از تاخیر بر اثر شیوع ویروس کرونا، معلوم نیست که آیا به فصل جوایز امسال می‌رسد یا نه. بااین‌حال، شرکت سرچلایت پیکچرز تابه‌حال چندین جایزه‌ی برجسته را با فیلم Nomadland (عشایر) به کارگردانی کلویی ژائو به‌دست آورده است و احتمالاً انتقال فیلم The French Dispatch به فصل بعدی جوایز حرکت هوشمندانه‌تری از سوی آن‌ها خواهد بود. فیلم «عشایر» هم جایزه‌ی «شیر طلایی» را در جشنواره‌ی فیلم ونیز کسب کرد و هم در جشنواره‌ی بین‌المللی فیلم تورنتو «جایزه‌ی برگزیده‌ی مردم» را به‌دست آورد که در تاریخ بی‌سابقه است.

منبع DiscussingFilm

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده