// دوشنبه, ۳۱ شهریور ۹۹ ساعت ۰۹:۲۵

جانی دپ در نشست خبری جدید خود در جریان فستیوال سن در خصوص انگیزه‌های خود از ساخت مستند «سبوی طلا: چند راند با شین مک‌گوان» اظهاراتی را ارائه کرده است.

جانی دپ هنرپیشه بزرگ و محبوب آثاری همچون مجموعه دزدان دریایی کارائیب و فیلم ادوارد دست‌قیچی در جدیدترین اثر خود به همراه جولین تمپل (Julien Temple) کارگردان و مستندساز انگلیسی، تهیه کنندگی مستند Crock of Gold - A Few Rounds with Shane MacGowen را برعهده داشته است. دپ در مصاحبه‌ی جدید خود با نشریه «ورایتی» در خصوص چالش‌های ساخت «سبوی طلا: چند راند با شین مک‌گوان» صحبت‌هایی را ارائه کرده است.

این ستاره‌ی ۵۷ ساله آمریکایی بعد از حضور در هتل ماریا کریستینا محل برگزاری فستیوال سن سباستین در نشست خبری شرکت کرده و درباره مستند جدید خود صحبت می‌کند. دپ اظهارات خود درباره مشارکت به‌عنوان تهیه کننده اجرایی این فیلم را با اشاره به سابقه طولانی ارتباط خود با Shane MacGowan آغاز می‌کند:

«زمان خیلی زیادی از سابقه‌ی آشنایی ما می‌گذرد؛ اما حتی قبل از اینکه با شین آشنا بشم، به‌شدت تحت تأثیر زبان و توانایی او در خلق موسیقی‌های قدرتمند و تأثیرگذار او قرار گرفته بودم.»

جولین تمپل با یادآوری اولین رابطه او با خواننده‌ی انگلیسی-ایرلندی که حتی به زمان قدیمی‌تری برمی‌گردد، در این خصوص می‌گوید:

«ما لحظات زیادی را با هم به اشتراک گذاشتیم اما اولین برخورد ما به ضبط مصاحبه‌ای جالبی که با استفاده از یک حلقه فیلم نیم اینچی روی شانه‌ی خود داشتم برمی‌گردد.»

جانی دپ در حاشیه نشست خبری مستند Crock of Gold - A Few Rounds with Shane MacGowen

جانی دپ نیز قبل از ساخت این مستند سابقه فیلم‌برداری با مک‌گوان را داشته است. دپ به خاطر می‌آورد که مک‌گوان عصر یک روز جمعه در نیویورک با او تماس گرفته و بدون مقدمه به او گفته که «جانی می‌خواهی یک ویدیو درست کنی؟» که دپ در پاسخ به او می‌گوید: «منظورت چیست؟» و مک‌گوان پاسخ می‌دهد: «یعنی برای من، برای یکی از آهنگ‌هایم ویدیو بسازی؟» جانی دپ نیز در پاسخ به او گفته که « بله باعث افتخار است.»

اما قضیه جایی جالب می‌شود که MacGowan از دپ درخواست می‌کند تا نه‌تنها در این ویدیو ظاهر شود بلکه آن را کارگردانی کند. و جالب‌تر اینکه مک‌گوان می‌خواسته تا این ویدیو تا دوشنبه‌ی همان هفته فیلم‌برداری شود. بنابراین دپ گروهی را گردآوری کرده و کمتر از یک هفته بعد موزیک ویدیو «That Woman’s Got Me Drinking» را برای گروه Shane MacGowan & The Popes تکمیل می‌کند.

دپ یادآوری می‌کند که مک‌گوان در این ویدیو نقش یک صاحب کافه شبانه را بازی می‌کند که شخصیتی بسیار شیک و جذاب دارد. در مقابل دپ برای خود نقش یک شخصیت یک فرد معمولی و به دردنخور را در نظر گرفته که طبق معمول همیشه فقط در این کافه وقت می‌گذارند. جانی دپ در ادامه و به شوخی می‌گوید که شخصیت خود را در ویدیو بازی می‌کند.

شین مک‌گوان خواننده انگلیسی-ایرلندی

درحالی که دپ و تمپل هردو عقیده دارند که شخصیت ضد سلبریتی و انزجار مک‌گوان از حضور در مصاحبه‌ها در ظاهر می‌توانست برای ساخت این مستند یک مشکل به نظر برسد، در مقابل به توجه ویژه او به سروقت بوده و شخصیت ویژه‌ی مک‌گوان به‌عنوان یک نقطه قوت یاد می‌کنند. تمپل در این خصوص می‌گوید:

«مک‌گوان به طرز عجیبی فرایند ساخت این پروژه را هدایت می‌کرد.­ اگر او مثلاً دو روز در مقابل دوربین نشسته و فقط صحبت می‌کرد، آنگاه اثری که هم‌اکنون با آن مواجه هستیم به این میزان واقعی و بکر به نظر نمی‌رسید.»

مک‌گوان یکی از افراد سرشناس و با موضعی ضد-سلبریتی است که جانی دپ زمان زیادی را با او سپری کرده است. یکی از سؤالاتی که توسط خبرنگاران از دپ پرسیده می‌شود، چگونگی توجیه شخصیت او در میان مردم با عقاید و ایده‌های ضد استقراری دوستانش از جمله کیث ریچاردز یا هانتر اس. تامپسون و مارلون براندو است. دپ در پاسخ به این پرسش می‌گوید:

«اولین و مهم‌ترین نکته این است که هرگز خود را به‌عنوان یک سلبریتی هالیوودی تصور نکنید.» او پس از یک وقفه نسبتاً طولانی و انتخاب کلمات مناسب و مورد نظر خود اظافه می‌کند: «من همیشه مجذوب افرادی بودم که....... تلاش کردند تا شخصیت خود را حفظ کرده و همان کسی که هستند باقی بمانند.»

جانی دپ در حاشیه نشست خبری مستند Crock of Gold - A Few Rounds with Shane MacGowen

دپ: من همیشه مجذوب افرادی بودم که....... تلاش کردند تا شخصیت خود را حفظ کرده و همان کسی که هستند باقی بمانند.

دپ در ادامه می‌گوید:

«همان‌طور که مارلون براندو تمام آن چیزی بود که برای آن ارزش و احترام قائل بودم، تامپسون نیز همه چیز من بود. یک پدر، یک دوست، یک برادر، یک آموزگار، یک استاد. من همیشه مجذوب ایده‌هایی شدم که به ماهیت «معمولی بودن» و پاسخ به این سؤال که «چه چیزی به‌عنوان هنجار در نظر گرفته می‌شود» می‌پردازند. مردم همیشه می‌گویند که براندو دیوانه بود؛ یا تامپسون و شین مک‌گوان و کیث ریچاردز دیوانه بودند. شاید حقیقت همین باشد، نمی‌دانم. شاید اصلا باید دیوانه باشی؛ شاید آزادی در همین باشد.»

جانی دپ در پاسخ به نظر شخصی خود درباره وضعیت سیاسی ایالات متحده در شرایط کنونی، به شوخی و طنز درباره مواضع کاخ سفید اظهار انزجار کرده و می‌گوید:

«صحبت‌های ترامپ را می‌بینم و می‌خندم. او طبع طنزپردازی خوبی دارد. طنز بسیار خوبی است، اگرچه طنزی وحشت آور است.» وی در ادامه می‌گوید: «من آنطور که شما تصور می‌کنید آدم سیاسی نیستم. به‌خصوص درمورد سیاست‌ها و مواضع ایالات متحده... ولی به نظرم کلیت کار همان «تفرقه بیانداز و حکوت کن» است. مردم وحشت زده هستند و هر روز به آن‌ها ترس خورانده می‌شود. به خاطر همین هم من هیچ اهمیتی برای ساست‌های کثیف قائل نیستم اما دوست دارم مردم از این ترس و واهمه نجات پیدا کنند و فکر نمی‌کنم ترامپ شایستگی این کار را داشته باشد.»

جانی دپ در حال ساخت مستند سبوی طلا: چند راند با شین مک‌گوان

درنهایت دپ با تمجید از جشنواره‌ی فیلم سن، این رویداد را یکی از بهترین مراسمات بین‌المللی برای ارزش نهادن به سینمایی واقعی توصیف می‌کند.

«این فستیوال همیشه کمترین چیزهایی که ما معمولاً به‌عنوان آثار هالیوود پسند می‌شناسیم در خود دارد. من فکر می‌کنم فستیوال سن حقیقتاً به سینما، فیلمسازان و افرادی که در ساخت این آثار شرکت دارند تعلق دارد.»

جشنواره‌ فیلم بین‌المللی سن سباستین ۲۰۲۰ از جمعه ۱۸ سپتامبر (۲۸ شهریور) آغاز شده و تا ۲۶ سپتامبر (۵ مهر) ادامه دارد.

منبع variety

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده