// یکشنبه, ۳۰ شهریور ۹۹ ساعت ۱۲:۱۷

در هفتاد و دومین دوره برگزاری جوایز امی، انیمیشن سریالی Rick and Morty به عنوان بهترین برنامه انیمیشنی انتخاب شد.

در مراسم امی امسال، انیمیشن سریالی «ریک و مورتی» توانست برای بار دوم یک جایزه مهم کسب کند. این جایزه باعث شد تا خاطرات شیرین طرفداران این انیمیشن زیبا از سال ۲۰۲۰ تکمیل شود. آنها در ابتدا شاهد بازگشت قدرتمندانه استودیوی ادالت سوییم (Adult Swim) با پنج اپیزود نهایی فصل چهارم سریال بودند و حالا هم می‌بینند که یکی از همین اپیزودها برنده جایزه «بهترین برنامه انیمیشنی» از مراسم امی شده است. اپیزود هشتم فصل چهارم که با نام «بشکه اسید» یا The Vat of Acid شناخته می‌شود، در کنار چند رقیب قدرتمند در فهرست نامزدهای جایزه امی قرار داشت و در نهایت به عنوان برنده این بخش انتخاب شد.

ارزش کار استودیوی ادالت سوییم وقتی بیشتر مشخص می‌شود که بدانیم سایر نامزدهای بخش بهترین برنامه انیمیشنی، چه آثار درخشانی بودند. در کنار The Vat of Acid از سریال ریک و مورتی، اپیزود Disclosure The Movie: The Musical از سریال Big Mouth، اپیزود Pig Trouble In Little Tina از سریال Bob's Burgers، اپیزود The View From Halfway Down از سریال BoJack Horseman و اپیزود Thanksgiving of Horror از سریال The Simpsons هم برای کسب این جایزه نامزد شده بودند. این سومین نامزدی انیمیشن سریالی Rick and Morty در جوایز امی بود که دومین جایزه از این مراسم را برای این انیمیشن پرطرفدار به همراه داشت.

سریال Rick and Morty برنده جایزه امی

در سال ۲۰۱۸، اپیزود معروف Pickle Rick از این انیمیشن نیز به عنوان برنده جایزه امی در بخش بهترین برنامه انیمیشنی معرفی شد. در همین سال، اپیزود Virtual Rick-ality هم در بخش «بهترین دستاورد هنری در رسانه‌های تعاملی برای یک برنامه داستانی» نامزد کسب جایزه شده بود که در نهایت نتوانست برنده شود. وقتی اوایل سال جاری میلادی، پنج اپیزود نهایی فصل چهارم ریک و مورتی منتشر شدند، یکی از قسمت‌هایی که طرفداران خیلی در موردش صحبت می‌کردند همین The Vat of Acid بود. این اپیزود نه‌تنها سبک روایت خاص و منحصربه‌فرد ریک و مورتی را به نمایش می‌گذاشت، بلکه از جنبه فلسفی هم حرف‌های زیادی برای گفتن داشت. افرادی که این اپیزود را دیده باشند احتمالا از خودشان می‌پرسند: «اگر کارهایی که در زندگی‌مان انجام می‌دهیم، هیچ عواقب و پیامدی نداشتند، چه اتفاقی می‌افتاد؟» ریک طبق معمول بهترین (و البته خبیث‌ترین) پاسخ را به این سوال می‌دهد.

پنج‌ اپیزود اولیه فصل چهارم انیمیشن سریالی Rick and Morty که در اواخر سال ۲۰۱۹ منتشر شدند، چندان مورد توجه قرار نگرفتند و حتی برخی از طرفداران نسبت به جذاب نبودن سوژه‌ها، اعتراض داشتند؛ اما پنج اپیزود نهایی که امسال پخش شدند، به‌کلی نظرها را تغییر دادند و ریک و مورتی را به روزهای اوج‌شان بازگرداندند. در بین این اپیزودها هم The Vat of Acid به‌خاطر ایده خلاقانه و درونمایه عمیقی که داشت بیشتر از بقیه مورد توجه قرار گرفت.

استودیوی ادالت سوییم در حال حاضر فصل پنجم انیمیشن سریالی Rick and Morty را می‌سازد، ولی هنوز هیچ تاریخی برای پخش این فصل اعلام نشده است. نظر شما درباره برنده شدن سریال ریک و مورتی در جوایز امی چیست؟ اگر فصل چهارم این سریال را دیده‌اید، حتما نظرات خود را درباره آن (مخصوصا اپیزود بشکه اسید) با ما به اشتراک بگذارید.

منبع ComicBook

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده