// شنبه, ۲۹ شهریور ۹۹ ساعت ۱۳:۳۳

ریک ریوردن از تولید مجموعه فیلم‌هایی با اقتباس از رمان سه جلدی فانتزی The Kane Chronicles برای شبکه‌ی نتفلیکس خبر داد.

با اینکه یک سریال لایو-اکشن با اقتباس از مجموعه کتاب‌های پرسی جکسون برای شبکه‌ی دیزنی پلاس در دست ساخت قرار دارد، اما ظاهراً این پایان ماجرا نیست و ریک ریوردن بی‌سروصدا مشغول تولید فیلم‌های سینمایی دیگری برای این سرویس استریم بوده است. در تازه‌ترین اخبار سینما و تلویزیون مطلع شدیم که ریک ریوردن از تولید مجموعه فیلم‌هایی از رمان The Kane Chronicles (وقایع‌نگاری کین) برای شبکه‌ی نتفلیکس خبر داده است که با الهام از افسانه‌های مصر باستان نوشته شده است. ریوردن در این‌باره می‌گوید که «از ماه اکتبر و تقریباً از زمانی‌که کار روی سریال Percy Jackson آغاز شد، مشغول کار روی فیلم‌ها هستیم و خوشحالم که اکنون می‌توانم آن را اعلام کنم». این نویسنده‌ی آمریکایی گفت که «نمی‌توانم بیش از این چیزی در این‌باره بگویم و برای اطلاع از اخبار آتی با ما همراه باشید».

رمان سه جلدی وقایع‌نگاری کین اثر ریک ریوردن

کتاب The Red Pyramid (هرم سرخ) نخستین جلد از رمان The Kane Chronicles به‌حساب می‌آید که به معرفی خواهر و بردار نوجوانی با نام‌های کارتر و سیدی می‌پردازد. آن‌ها به‌عنوان جادوگران قدرتمندی که از نوادگان نارمر و رامسس کبیر، فراعنه‌ی مصر هستند، پس از برخاستن خدایان مصر باستان و مفقودشدن پدر مصرشناسشان مجبور به مبارزه برای خانواده می‌شوند. این رمان‌ها که شامل دو کتاب The Throne of Fire (تاج‌وتخت آتش) و The Serpent's Shadow (سایه‌ی مار) نیز می‌شود، با دنیای پرسی جکسون هم تلاقی دارند که مبتنی‌بر اساطیر یونان است. سریال «پرسی جکسون» شبکه‌ی دیزنی پلاس به وقایع رمان پنج جلدی Percy Jackson and The Olympians (پرسی جکسون و خدایان یونان) می‌پردازد که ماجراهای آن با کتاب The Lightning Thief (دزد آذرخش) آغاز می‌شود.

رمان Percy Jackson and The Olympians با انتشار کتاب The Lightning Thief در سال ۲۰۰۵ کارش را آغاز کرد و پس از فروش فوق‌العادی آن شاهد انتشار چهار جلد دیگر با نام‌های The Sea of Monsters (دریای هیولاها)، The Titan's Curse (نفرین تایتان)، The Battle of the Labyrinth (نبرد هزارتو) و The Last Olympian (آخرین المپی) بودیم. شرکت فاکس قرن بیستم به‌دنبال موفقیت‌های این رمان امتیاز تولید فیلم‌هایی براساس آن را به‌دست آورد و در سال ۲۰۱۰ فیلم Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief را روی پرده‌ی سینما فرستاد که با بودجه‌ی ۹۵ میلیون دلاری موفق به فروش ۲۲۶.۴ میلیون دلار در گیشه شد. در ادامه شاهد اکران فیلم Percy Jackson: Sea of Monsters در سال ۲۰۱۳ بودیم که در زمینه‌ی فروش عملکرد خوبی نداشت و تنها ۲۰۰.۹ میلیون دلار نصیب سازندگان کرد. شما می‌توانید نظرات خود را درباره‌ی این خبر با وب‌سایت زومجی در میان بگذارید. 

منبع EW

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده