// یکشنبه, ۲۳ شهریور ۹۹ ساعت ۱۳:۰۲

تام هولکنبورگ (جانکی ایکس‌ال) اعلام کرد که برای نسخه اسنایدر کات فیلم Justice League موسیقی متن جدیدی می‌سازد.

در رویداد مجازی دی‌سی فندام (DC FanDome) اطلاعات زیادی درباره فیلم Zack Snyder's Justice League که به اسنایدر کات (Snyder Cut) نیز معروف است، منتشر شد. حالا در همین رویداد، تام هولکنبورگ معروف به جانکی ایکس‌ال (Junkie XL) اعلام کرد که مشغول ساخت موسیقی متن جدیدی برای این فیلم است. در دومین هفته از رویداد دی‌سی فندام، جانکی ایکس‌ال دیروز در بخشی از این رویداد حضور پیدا کرد تا قسمتی از موسیقی فیلم اسنایدر کات را رونمایی کند. او که در خانه‌اش و پشت یک کامپیوتر و دستگاه کیبورد قرار حضور داشت، درباره این فیلم و کار کردن روی موسیقی آن گفت:

«من خیلی خوشحالم که به این پروژه برگشتم تا فیلم Justice League را با حضور زک اسنایدر به پایان برسانیم. واقعا نمی‌توانم بگویم که چقدر خوشحال و هیجان‌زده هستم. با اینکه قبلا روی موسیقی این فیلم وقت زیادی گذاشته‌ام، اما هنوز هم کارهای بیشتری برای انجام دادن وجود دارند. در حال حاضر مشغول ساخت یک نسخه اکشن از موسیقی متن جدید Justice League هستم و می‌‌خواهم بخشی از آن را اینجا با شما به اشتراک بگذارم.»

دانلود ویدیو از آپارات

هولکنبورگ روی موسیقی نسخه اصلی فیلم Justice League نیز کار کرده است، اما پس از آنکه زک اسنایدر از کارگردانی این فیلم کناره‌گیری کرد و این وظیفه با جاس ویدون سپرده شد، دنی الفمن آهنگسازی فیلم را بر عهده گرفت. احتمالا می‌دانید که زک اسنایدر به‌دلیل اتفاق ناگواری که برای خانواده‌اش به وجود آمده بود، به‌صورت ناگهانی از کارگردانی فیلم Justice League انصراف داد و سپس جاس ویدون، بخش‌هایی از فیلم را دوباره فیلم‌برداری کرد و صحنه‌های زیادی از آن حذف شدند. درنهایت فیلمی که در سال ۲۰۱۷ به اکران رسید، با واکنش‌های منفی طرفداران مواجه شد. از همان زمان عده زیادی از هواداران به شرکت برادران وارنر فشار آوردند که نسخه دیگری از فیلم را با کارگردانی و تدوین زک اسنایدر مجددا تهیه و منتشر کند. سرانجام در اوایل سال جاری میلادی HBO Max خبر ساخته شدن این نسخه جدید با نام Snyder Cut را تایید و اعلام کرد که این فیلم در سال ۲۰۲۱ ازطریق همین سرویس استریم، پخش خواهد شد.

همان‌طور که گفتیم، زک اسنایدر و هولکنبورگ قبلا روی نسخه اولیه فیلم Justice League با یکدیگر همکاری کرده‌اند. همچنین در فیلم دیگر زک اسنایدر یعنی Batman v Superman: Dawn of Justice هولکنبورگ درکنار هانس زیمر به‌عنوان آهنگساز حضور داشت. هانس زیمر که آهنگسازی فیلم Wonder Woman را نیز بر عهده داشت، در ابتدا قرار بود موسیقی متن Justice League را هم بسازد، اما درنهایت هولکنبورگ برای این کار در نظر گرفته شد و سپس او هم جای خود را به دنی الفمن داد.

جانکی ایکس‌ال، آهنگساز ۵۲ ساله هلندی تاکنون برای فیلم‌های زیادی آهنگسازی کرده است که از میان آن‌ها می‌توان به Mad Max: Fury Road (سال ۲۰۱۵)، Deadpool (سال ۲۰۱۶)، Tomb Raider (سال ۲۰۱۸)، Terminator: Dark Fate (سال ۲۰۱۹) و Sonic the Hedgehog (سال ۲۰۲۰) اشاره کرد.

منبع Variety

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده