// پنجشنبه, ۱۶ مرداد ۹۹ ساعت ۲۲:۱۰

نینتندو ساعاتی پیش با انتشار گزارش مالی خود مشخص کرد که بازی انحصاری Mario Kart 8 Deluxe با فروشی معادل ۲۶.۷۴ میلیون نسخه در صدر فهرست پرفروش‌ترین آثار انحصاری نینتندو سوییچ قرار گرفت.

پس از شکست سنگین Wii U نینتندو در سال ۲۰۱۷ با معرفی و عرضه کنسول نینتندو سوییچ بار دیگر توانست در صدر اخبار قرار گیرد. کنسولی که به‌لطف قابلیت‌‌های خلاقانه و بازی‌های انحصاری موفق و بزرگ خود توانست نه‌تنها به‌عنوان یکی از محبوب‌ترین دستگاه‌های نینتندو تبدیل شود، بلکه آمار و ارقام فوق‌العاده‌ای را در صنعت بازی‌های ویدیویی از خود به‌جا بگذارد.

حال اما در جدیدترین اخبار بازی، نینتندو ساعاتی پیش گزارش مالی بخش سخت‌افزار و نرم‌افزار خود را منتشر کرد. براساس اطلاعات منتشر شده، کنسول نینتندو سوییچ با فروشی معادل ۶۱.۴۴ میلیون واحد همچنان به موفقیت خود ادامه می‌دهد. از فروش بخش کنسولی نینتندو که بگذریم، بازی‌های انحصاری سوییچ نیز رویه مشابه بخش سخت‌افزار را سپری می‌کنند.

یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های اخیر نینتندو سوییچ، Animal Crossing: New Horizons است که پس از انتشار در زمستان گذشته حال با فروش معادل ۲۲.۴۰ میلیون نسخه توانست خود را به یکی از پرفروش‌ترین آثار انحصاری نینتندو معرفی کند. یکی از بازی‌هایی که همواره در این فهرست جایگاه خوب خود را حفظ کرده، Mario Kart 8 Deluxe است که تنها با فروش دو میلیون نسخه در سه‌ماهه اخیر، فروش کلی خود را به ۲۶.۷۴ رساند.

Super Smash Bros. Ultimate با ۱۹.۹۹ میلیون نسخه در جایگاه سوم فهرست پرفروش‌ترین آثار سوییچ جاخوش کرده است. اگر یکی از دارندگان کنسول هیبریدی سوییچ باشید، به احتمال خیلی زیاد بازی تحسین شده The Legend of Zelda: Breath of the Wild را تجربه کرده‌اید؛ اثری که همزمان با عرضه نینتندو سوییچ روانه بازار شد و توانست به یکی از موفق‌ترین بازی‌های تاریخ نیز تبدیل شود. باتوجه به آمار منتشر شده این بازی نیز با فروش یک میلیون نسخه در سه‌‌ماهه اخیر رقم کلی خود را به ۱۸.۶۰ میلیون رسانده است. در ادامه می‌توانید فهرست پرفروش‌ترین بازی‌های نینتندو سوییچ تا تاریخ ۱۰ تیر (سی ژوئن) را مطالعه کنید.

نام بازی میزان فروش
Mario Kart 8 Deluxe ۲۶.۷۴ میلیون نسخه
Animal Crossing: New Horizons ۲۲.۴۰ میلیون نسخه
Super Smash Bros. Ultimate ۱۹.۹۹ میلیون نسخه
The Legend of Zelda: Breath of the Wild ۱۸.۶۰ میلیون نسخه
Pokemon Sword and Shield ۱۸.۲۲ میلیون نسخه
Super Mario Odyssey ۱۸.۰۶ میلیون نسخه
Pokemon Let’s Go, Pikachu! and Let’s Go, Eevee ۱۲.۶۰ میلیون نسخه
Super Mario Party ۱۰.۹۴ میلیون نسخه
Splatoon 2 ۱۰.۷۱ میلیون نسخه
New Super Mario Bros. U Deluxe ۷.۴۴ میلیون نسخه

منبع gamingbolt

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده