// دوشنبه, ۲۰ مرداد ۹۹ ساعت ۱۶:۳۴

ایوا دوورنی تبدیل به شورانر سریال جدیدی شده است که در هر قسمت سازندگان فیلم‌ها و سریال‌های تحسین‌شده را جلوی دوربین می‌برد و از این افراد درباره‌ی نحوه‌ی ساخت برترین شات‌های حاضر در کارنامه‌ی آن‌ها می‌پرسد.

هر فیلم‌ساز در سریال چالش‌های خلق برخی از شات‌های ماندگار خود را توضیح می‌دهد و همچنین یک صحنه از فیلمی متعلق به کارگردانی دیگر را معرفی می‌کند که تاثیر بسیار زیادی روی او داشته است

اکانت توئیتر [email protected] که تیک رسمی و آبی‌رنگ توئیتر را دارد و به بیش از ۶۰۰ هزار دنبال‌کننده رسیده است، یکی از آن صفحات محبوب عاشقان سینما و تلویزیون در شبکه‌های اجتماعی به حساب می‌آید. اما اگر می‌خواهید به اوج میزان اثرگذاری آن پی ببرید، باید بدانید که شبکه‌ی اچ‌بی‌او مکس می‌خواهد مستند سریالی الهام‌گرفته از آن بسازد؛ سریالی که در آن می‌توانیم بفهمیم چگونه بسیاری از شات‌های محبوب من و شما در طول تاریخ هنر هفتم خلق شدند. اصلا این سریال قرار است دقیقا One Perfect Shot نام داشته باشد و احتمالا اعضای شرکت برادران وارنر برای این اسم‌گذاری، قرارداد رسمی با مالک اکانت نام‌برده امضا کرده‌اند.

در دل هر اپیزود از سریال، یک کارگردان برخی از محبوب‌ترین و ستایش‌شده‌ترین صحنه‌های حاضر در کارنامه‌ی هنری خود را شرح می‌دهد و می‌گوید چگونه هر بخش از یک شات افسانه‌ای خلق شده است. ظاهرا محتوای سریال به‌گونه‌ای است که افراد علاقه‌مند به جهان فیلم‌سازی اطلاعات زیادی را با تماشای آن کسب خواهند کرد. چرا که به تفصیل از پشت صحنه‌ی ساخت برخی از مهم‌ترین قاب‌های تاریخ هنر هفتم می‌گوید. راستی فراموش نکنید که راوی همه‌ی قسمت‌ها نیز خود ایوا دوورنی است. او در این‌باره می‌گوید:

همیشه دوست داشتم اثری درباره‌ی هنر کارگردانی بسازم و خوشحالم که با دریافت حمایت وارنرمدیا و شبکه HBO Max می‌توانم این رویا را تبدیل به واقعیت کنم.

دوورنی باور دارد که تماشای صحبت‌های پرشده از شور و انرژی یک هنرمند که گام‌های برداشته‌شده برای جلوه دادن به خلاقیت خود را توضیح می‌دهد، بی‌اندازه شگفت‌انگیز است. مدیر تیم تولید محتوای اورجینال HBO Max باور دارد که این سریال به مخاطب اجازه‌ی شناخت شات‌های میخکوب‌کننده و ارزشمندی را می‌دهد که وقتی به نحوه‌ی خلق آن‌ها پی می‌بریم، میخکوب‌کننده‌تر از قبل نیز می‌شوند.

حالا باید صبر کرد و دید که نتیجه چه از آب درمی‌آید؛ نتیجه‌ای که قطعا بخشی از مثبت یا منفی بودن آن گره‌خورده به میزان جذابیت و تحسین‌برانگیزی فهرست فیلم‌سازهایی است که قدم به اپیزودهای سریال One Perfect Shot می‌گذارند.

منبع Variety

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده