// چهار شنبه, ۱۸ تیر ۹۹ ساعت ۲۳:۰۱

در The Almost Gone در نقش کاراکتر بازی در یک سری از مکان‌ها برای حل پازل‌های مختلف قرار می‌گیرید. درکنار آن بازی روایت جالب و احساسی دارد که برای فهمیدن موضوع باید تا انتها بازی را انجام بدهید. با معرفی این بازی همراه زومجی باشید.

مقاله‌های مرتبط:

یکی از دسته بازی‌هایی که در چند سال اخیر برای موبایل منتشر می‌شوند، بازی‌هایی هستند که گیمر را در مکان‌هایی قرار می‌دهند که برای خارج شدن از آن باید پازل‌های مختلفی را حل کنند. این سبک آثار به‌خاطر اینکه ذهن را برای حل پازل‌ها به چالش می‌کشند نظر گیمرهای زیادی را به سمت خود جلب کرده است. برخی از این استودیوها با چاشنی روایتی جذاب این سبک را بیشتر برای مخاطب جذاب می‌کنند. به‌عنوان مثال می‌توان به سری بازی Cube Escape از استودیوی Rusty Lake اشاره کرد که برای حل هر یک از پازل‌های آن حسابی ذهن شما را درگیر خودش می‌کند. در این معرفی به سراغ بازی The Almost Gone که به‌تازگی نسخه موبایل آن منتشر شده است می‌رویم که درکنار پازل‌های جذاب، روایتی جالبی را نیز روایت می‌کند.

یکی از اتاق های بازی The Almost Gone
منوی بازی The Almost Gone
از دید یک تلسکوپ در بازی The Almost Gone
داستان بازی بیشتر بر پایه‌ی نوشته‌ و عکس‌هایی است که در گوشه کنار بازی پیدا می‌کنید که هر کدام قسمتی از روایت آن را تشکیل می‌دهند

در بازی اندروید و آیفون شما در نقش شخصی وارد یک داستان مرموز می‌کند و باید پرده از راز آن بردارید. موقعیت ابتدایی بازی در یک خانه و با چنیدن اتاق است که بعد از حل پازل‌های آن به بیرون از محیط خانه نیز می‌روید. داستان بازی بیشتر بر پایه‌ی نوشته‌ و عکس‌هایی است که در گوشه کنار بازی پیدا می‌کنید که هر کدام قسمتی از روایت آن را تشکیل می‌دهند. The Almost Gone هیچ علاقه‌‌ای به روایت صریح بازی ندارد و به‌گونه‌ای می‌خواهد گیمر نتیجه‌ی خود را از بازی بگیرد که در نوبه‌ی خود جالب کار شده است. هر یک از مکان‌های بازی که از اتاق‌‌های خانه گرفته تا محیط‌های بیرون از آن شامل متن‌ها و پازل‌های مختلف است که برای حل و یافتن‌ آن باید تلاش کنید.

گیم‌پلی بازی به‌صورت اشاره و کلیک است و شما باید در محیط با انتخاب آیتم‌های مختلف با آن‌ها تعامل کنید. در ابتدا بازی با آموزش‌هایی اولین پازل را که یافتن کلید است را به شما آموزش می‌دهد. شما می‌توانید با آیکونی که در پایین صفحه قرار دارد دور محیط‌های مختلف بچرخید تا بتوانید زوایای دیگر آن را مشاهده کنید که یکی از المان‌های مهم درون بازی است. بعضی از پازل‌های درون بازی نیازمند آیتم دیگری هستند و شما باید با جست‌وجو یا حل یک پازل دیگر آیتم مدنظر را به‌دست بیاورید. برای استفاده از آیتمی که به‌دست آوردید، باید فهرست آیتم‌‌ها که در پایین صفحه نشان می‌دهد، را انتخاب و پس از آن شما می‌توانید با اشاره از آن استفاده کنید. یکی از ویژگی‌های بسیار خوب بازی پازل‌‌های جذاب آن است که گاهی باید برای یکی از آن‌ها یک منطق درست پیدا یا در مورد دیگری یک الگو را کاملا حفظ کنید. به‌طورکلی بازی از لحاظ گیم‌پلی خوب و سرگرم کننده عمل کرده است.

شما می‌توانید با آیکونی که در پایین صفحه قرار دارد دور اطراف محیط بچرخید تا بتوانید زوایای دیگر آن را مشاهده کنید که یکی از محیط المان‌های درون بازی است
نمایی از دو ایتم در یک اتاق The Almost Gone
آسمان شب بازی The Almost Gone
تلسکوپ در بازی The Almost Gone

گرافیک بازی به‌صورت مدل‌های پولیگانی است که به‌ نوبه‌ی خود باعث جذابیت آن می‌شود و همچنین، افکت‌هایی که در برخی از قسمت‌های بازی شاهد آن هستید نیز به خوبی طراحی شده‌اند. موسیقی نیز وظیفه‌ی خود را در ایجاد یک ملودی آرامش‌بخش برای حل پازل‎‌ها به خوبی عمل کرده است. استودیوی Happy Volcano که در کارنامه‌ی خود بازی دیگری به‌نام Lava Fever را نیز دارد، با ساخت یک بازی معمایی و با روایتی مرموزانه مخاطب را تا انتهایی بازی سرگرم خود می‌کند. 

The Almost Gone با داشتن یک فضای جالب از دید بالا به خوبی توانسته با ایجاد یک فضای کوچک ولی پرجزئیات گیمر را محو خود کند. همچنین، این بازی توانسته در رشته‌های مختلف کاندید دریافت جایزه شود که درنهایت توانست جوایز Most Innovative Game Casual Connect 2018 و Best Mobile Game Belgiann Game 2016 را به‌دست بیاورد. اگر شما نیز از علاقه‌مندان بازی معمایی هستید قطعا تجربه ۲ تا ۳ ساعته‌ی بازی The Almost Gone می‌تواند پیشنهاد بسیار خوبی باشد.

بازی The Almost Gone که در ابتدا برای پی‌سی منتشر شده بود هم‌اکنون برای اندروید و آیفون با قیمت ۵ دلار در دسترس است و می‌توانید مانند گذشته ازطریق لینک‌های پایین آن را دانلود و از تجربه یک دنیای پر معما لذت ببرید.

دانلود بازی The Almost Gone
برای تمام مقالات معرفی بازی‌های موبایل به این صفحه مراجعه کنید.
منبع زومجی

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده