// جمعه, ۱۳ تیر ۹۹ ساعت ۰۹:۱۵

حالت PvE بازی Fortnite بعد از سه سال از حالت Early Access خارج شد. بااین‌حال، برخلاف وعده‌های اپیک گیمز، خبری از رایگان شدن Save the World نیست.

Save the World نام حالت PvE بازی فورتنایت است که قبل از بتل رویال، اولین قسمت معرفی شده‌ی این بازی بود. شرکت اپیک گیمز اعلام کرد که برچسب «دسترسی زودهنگام» از این قسمت از بازی حذف می‌شود، اما خبری از رایگان شدن آن نخواهد بود. اپیک همچنین اعلام کرد که توسعه‌ی این حالت بازی کمی آهسته‌تر از قبل دنبال می‌شود، اما به هیچ‌وجه به‌معنی پایان ماجراجویی‌ها در آن نخواهد بود.

این حالت سبک بقای گروهی دارد و در آن «شما و دوستانتان باید دربرابر هیولاها ایستادگی کنید و یک دنیای قابل تخریب بزرگ را کاوش کنید». این بخش حدود ۴۰ دلار قیمت دارد و بسته به نسخه‌ی خریداری شده قیمت آن افزایش پیدا می‌کند. بااین‌حال حالت Battle Royale این بازی رایگان بوده و بازیکنان بیشتری نیز دارد. اپیک گیمز از فروش آیتم‌های تزئینی بخش بتل رویال همانند پوسته‌ها، گلایدرها و کوله‌پشتی‌ها و تعدادی از موارد دیگر که درکنار Season Pass بازی به فروش می‌رسند، درآمد دارد.

این وسایل تزئینی معمولاً در هر دو حالت بازی (Battle Royale و Save the World) قابل دسترسی هستند؛ بااین‌حال، در اعلامیه‌ی اپیک گیمز گفته شد که از این پس این‌گونه نخواهد بود. هرچند آیتم‌‌هایی که پیش از این به‌روزرسانی به‌دست آمده بودند، هم‌چنان در دسترس می‌مانند.

اما خبر خوب این است که به‌دنبال این خبر، یک ساختار قیمت‌گذاری جدید برای این بازی اعلام شد. به‌جای Founders Pack که قبل‌تر در سطوح مختلف به فروش می‌رسید، بازیکنان جدید کافی‌ است ۲۰ دلار برای این بازی و تعدادی آیتم و محتوای دیگر هزینه کنند. اولین سری از محتوا شامل یک قهرمان جدید، الگوی ساخت سلاح Papa Bear، کوله‌پشتی Warning Bow و چالش‌های Metal Team Leader می‌شوند. در حال حاضر مشخص نیست که این آیتم‌ها اگر تغییر کنند، با چه بازه‌ی زمانی‌ای عوض می‌شوند.

همچنین یک حالت «گشت‌و‌گذار فصلی» به حالت Save the World اضافه می‌شود که Ventures نام دارد. این حالت برای افزایش ارزش تکرار بازی طراحی شده است و سطوح دشواری و پاداش‌های متفاوتی ارائه می‌دهد. اپیک افزود این ساختارها با یک برنامه‌ی سالانه‌ی متناوب فصلی تغییر می‌کنند که در آن‌ها روایت‌ها و رویدادهای موجود در بازی، همانند Frostnite و Dungeons، با یک چرخش فصلی منحصر به Save the World و جدا از Battle Royale ادامه پیدا می‌کنند. هرچند همه‌ی این موارد با سرعتی پایین‌تر در بازی رخ می‌دهند. تصور اینکه چرا این تغییرات رخ می‌دهند زیاد دشوار نیست؛ پرطرفدار بودن حالت بتل رویال بازی و پشتیبانی مورد نیاز آن، دیدن مسیر پیش روی Save the World دشوار است. اپیک آگاه است که این تغییرات ممکن است باعث نارضایتی بازیکنان شود و قصد دارد آن را با ارتقای همه‌ی Founders Packها به سطح بعدی جبران کند.

به‌گفته‌ی Epic Games، فورتنایت در کنسول‌های نسل بعد هم حضور خواهد داشت؛ اما نمی‌توان گفت که چه مقدار پشتیبانی از حالت Save the World صورت خواهد گرفت.

منبع Dualshockers

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده