// سه شنبه, ۲۴ تیر ۹۹ ساعت ۰۹:۵۹

برخلاف شایعات، هنوز قیمت یا تاریخ عرضه رسمی کنسول پلی‌استیشن 5 اعلام نشده اما ظاهر شدن صفحات مربوط‌به سفارش PS5 در فروشگاه‌های مختلف آنلاین، احتمالاً از نزدیک بودن زمان اعلام رسمی سونی حکایت دارند.

براساس شایعاتی که اخیراً در فضای مجازی دست به‌دست می‌شد، قرار بود قیمت و تاریخ عرضه پلی ‌استیشن 5 امروز اعلام شود. اما باوجود اینکه هنوز خبری مبنی بر این موضوع منتشر نشده، اینطور به نظر می‌رسد که به‌زودی شاهد انتشار اطلاعات رسمی از سوی سونی خواهیم بود. شماری از وبسایت‌های بزرگ عرضه و فروش این دستگاه در مناطق مختلف جهان، طی ساعات گذشته اقدام به راه‌اندازی صفحه‌ی اختصاصی سفارش کنسول نسل نهمی سونی در پلتفرم خود کرده‌اند. البته هنوز امکان پیش سفارش این کنسول فراهم نشده است.

از جمله‌ی این موارد، باید به ایجاد صفحه پلی‌استیشن 5 در فروشگاه آمازون اشاره کرد. ازاین‌رو  باید انتظار داشت که به‌زودی اخبار رسمی مرتبط با مشخصات فروش این دستگاه توسط سونی اعلام شود. صفحه‌ی مذکور، اطلاعات جدیدی را با خود به همراه نداشته و تنها به بازتاب جزئیاتی که سونی تاکنون منتشر کرده محدود می‌شود. ضمن اینکه تمامی بازی‌هایی که سونی تاکنون برای PS5 معرفی کرده، از جمله Marvel’s Spider-Man: Miles Morales در انتهای صفحه قابل مشاهده است.

دیروز روبرتو سرانو، تحلیلگر ایتالیایی صنعت بازی ادعا کرده بود که جزئیات کامل قیمت و تاریخ عرضه کنسول پلی‌استیشن 5 ابتدای امروز رسماً اعلام خواهد شد اما هنوز خبری مبنی بر این موضوع منتشر نشده است.

بار دیگر باید به این نکته اشاره کنیم که ایجاد صفحه فروش پلی‌استیشن 5 در آمازون هیچگونه اطلاعات جدیدی را برای ما به همراه نداشته اما می‌تواند نشانه‌ی قابل توجهی از نزدیک بودن زمان انتشار اطلاعات مربوط‌به قیمت و تاریخ عرضه آن باشد. درواقع در نسل‌های گذشته‌ی کنسول‌های بازی نیز شاهد طی شدن همین مسیر مشابه از سوی تولید کنندگان بوده‌ایم.

با در نظر داشتن موارد ذکر شده و همچنین تأکید مکرر سونی بر تصمیم این شرکت برای عرضه کنسول در زمان از پیش تعیین شده، می‌توان انتظار داشت که با نزدیک شدن به اواسط ماه ژوئیه، زمان انتشار جزئیات فروش PS5، نزدیک‌تر از همیشه باشد. در ادامه با انتشار آخرین اخبار مرتبط با نسل جدید کنسول‌های بازی، با زومجی همراه باشید.

منبع dualshockers

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده