// سه شنبه, ۱۳ خرداد ۹۹ ساعت ۱۵:۰۰

محتوای به‌روزرسانی جدید بازی Grand Theft Auto IV موزیک‌های حذف شده این بازی در سال ۲۰۱۸ را برمی‌گرداند اما موجب ایجاد یک سری مشکلات جدی برای شماری از کاربران شده است.

در سال ۲۰۱۸ یک سری مشکلات مربوط‌به بحث کپی رایت و حقوق قانونی ناشران موجب حذف برخی از موسیقی‌هایی شد که در بازی Grand Theft Auto IV به کار رفته بود. حالا محتوای به‌روزرسانی جدیدی برای نسخه Grand Theft Auto IV: The Complete Edition در پی سی منتشر شده که ظاهراً مجدداً این موزیک‌ها را به بازی برمی‌گرداند. اما برخی از کاربران استیم گزارش کرده‌اند که نصب این آپدیت موجب اختلال در فایل‌های ذخیره شده بازیکنان شده و در برخی موارد منجر به عدم امکان اجرای بازی شده است.

این آپدیت که در تاریخ ۲۸ می منتشر شده، بلافاصله اعتراضاتی مبنی بر ایجاد مشکل در فایل‌های سیستمی بازی را از سوی کاربران به‌دنبال داشته است. برخی دیگر از بازیکنان اعلام کردند که بازی بعد از چند ساعت مجدداً به نسخه قبلی بازگشته و فایل‌های ذخیره شده را اصلاح کرده است.

Grand Theft Auto IV

البته این مشکلات تنها مسائلی نیست که نسخه کامپیوتری GTA 4 با آن مواجه است؛ بازیکنان این بازی، در تاریخ سی‌ام ماه می، وجود یک باگ سیستمی در ساختار بازی را گزارش کردند که موجب نمایش خطای «Error 1001» در هنگام ورود به بازی می‌شود. کاربران اعلام کردند که بازی در اتصال به سرورهای راک‌استار سوشال کلاب (Rockstar Social Club) به مشکل خورده و در حال حاضر در وضعیت غیرقابل اجرا قرار دارد. برخی دیگر از کاربران گزارش کردند که با تغییر تاریخ سیستم به قبل از زمانی ه این مشکل ایجاد شده، می‌توان این ارور را دور زد.

تعداد نظرات منفی کاربران در صفحه استیم این بازی از پیش از ایجاد این مشکل حدود چهار برابر شده و این وضعیت همچنان پابرجاست.

از طرفی طی دو ماه گذشته، مشکلات زیادی در خصوص GTA 4 در پلتفرم پی سی ایجاد شده که از میان آن‌ها می‌توان به عدم امکان دریافت بازی از فروشگاه استیم به‌دلیل مشکلات ناشی از بخش Games سرویس Windows Live و غیرفعال شدن حالت آنلاین و چند نفره آن در حین بازی اشاره کرد.

منبع gamespot

کاراکتر باقی مانده