// پنجشنبه, ۸ خرداد ۹۹ ساعت ۰۹:۰۱

باتوجه به رؤیت اولین صفحه ویژه پیش سفارش ایکس‌باکس سری ایکس در Microsoft Store، احتمالاً به‌زودی تاریخ عرضه و قیمت این کنسول اعلام خواهد شد.

درحالی که هنوز تاریخ دقیق زمان عرضه و قیمت‌های پلی ‌استیشن 5 و ایکس ‌باکس سری ایکس برای ما نامعلوم است، به نظر می‌رسد که این انتظار به‌زودی به پایان خواهد رسید. به‌طور ویژه در خصوص ایکس‌باکس سری ایکس نیز اتفاقات تازه‌ای شروع به رخ دادن کرده که ممکن است نشان‌دهنده نزدیک بودن این زمان باشند.

به‌تازگی صفحه جدیدی در فروشگاه مایکروسافت ایجاد شده که به‌طور ویژه به پیش خرید کنسول ایکس‌باکس سری ایکس اختصاص دارد. البته آنلاین بودن این صفحه فعلاً به معنای امکان سفارش قطعی یک کنسول برای کاربران نخواهد بود اما این اتفاق می‌تواند به معنای آماده شدن تیم توسعه‌دهندگان ایکس‌باکس برای فراهم کردن امکان خرید برای عموم کاربران باشد. تا زمان ثبت این خبر، لیک پیش سفارش کنسول جدید مایکروسافت در هیچ یک از فروشگاه‌های مستقل دیگر گذاشته نشده است.

دلیل اینکه این اتفاق می‌تواند به معنای نزدیک بودن زمان اعلام تاریخ عرضه و قیمت ایکس‌باکس سری ایکس باشد، این است که در گذشته، سازندگان کنسول‌ها معمولاً بلافاصله بعد از انتشار جزئیات کلیدی و اطلاعات مهم محصولات جدید خود، امکان پیش سفارش پلتفرم‌های خود را برای کاربران فراهم می‌کردند.

Xbox Series X

از طرفی خود مایکروسافت نیز اعلام کرده که احتمالاً در ماه ژوئن (خرداد - تیر) یک رویداد دیجیتالی ویژه را با محوریت Xbox Series X برگزار خواهد کرد؛ اما جزئیات تکمیلی در خصوص ماهیت برنامه‌های این شرکت برای رویداد مذکور و موضوعات مورد بحث در آن هنوز اعلام نشده است. باید به این نکته نیز توجه داشته باشیم که حالا دیگر حدود شش ماه تا عرضه رسمی هردو پلتفرم PS5 و ایکس‌باکس سری ایکس فاصله داریم و این موضوع نیز می‌تواند نشان‌دهنده نزدیک بودن زمان انتشار اطلاعات نهایی درباره این دو کنسول باشد.

درباره اینکه بالاخره چه زمانی جزئیات بیشتری در این زمینه‌ها در اختیار ما قرار خواهد گرفت نیز تنها می‌توان گفت که باتوجه به شرایط ذکر شده، حالا زمان مناسبی برای آغاز فرایند پیش سفارش این دو کنسول به نظر می‌رسد؛ لذا اطلاعات تکمیلی در خصوص مشخصات ظاهری و سایر جزئیات آن‌ها نیز قاعدتاً باید همزمان با این اتفاق اعلام شود. بنابراین باید در هفته‌های پیش رو منتظر انتشار اخبار مهمی در این زمینه باشیم.

اخیراً جف گراب، سردبیر ونچربیت و جیسون شرایر، نویسنده‌ی بلومبرگ نیز هفته‌ی آینده و روز سوم ژوئن سال ۲۰۲۰ میلادی را زمان برگزاری یک رویداد دیجیتالی برای پلی‌استیشن 5 معرفی کرده‌اند. رویدادی که به وقت تهران یا در روز چهارشنبه، ۱۴ خرداد یا پنج‌شنبه، ۱۵ خرداد پخش می‌شود. مطابق صحبت‌های یک منبع آگاه با جیسون شرایر، نویسنده‌ی بلومبرگ، به‌زودی اخبار زیادی در مورد پلی‌استیشن 5 و بازی‌های در حال ساخت برای آن منتشر خواهد شد؛ تا حد و اندازه‌ای که سونی اصلا نمی‌تواند همه‌ی آن‌ها را در یک کنفرانس دیجیتالی به طرفدارانش ارائه کند.

منبع dualshockers

کاراکتر باقی مانده