// چهار شنبه, ۷ خرداد ۹۹ ساعت ۱۷:۳۱

طبق ادعای یکی از اعضای استودیوی Virtuos، آن‌ها قابلیت پورت کردن تمام بازی‌های نسل فعلی روی کنسول هیبریدی نینتندو سوییچ را دارند.

تا پیش از سال ۲۰۱۷ و عرضه کنسول نینتندو سوییچ شاید کمتر کسی انتظار چنین موفقیتی از نینتندو داشت. این شرکت ژاپنی پس از شکست سنگین کنسول Wii U تمام تلاش خود را برای بازگشت به روزهای اوج خود انجام داد و به‌همین واسطه و با پشتیبانی خوب، کنسول هیبریدی نینتندو سوییچ روزبه‌روز توانست رکوردهای مختلفی را به‌نام خود ثبت کند.

درکنار تمام نکات مثبت و جذاب سوییچ، نمی‌توان قدرت سخت‌افزاری ضعیف‌تر آن نسبت به کنسول‌های پلی‌ استیشن 4 و ایکس‌ باکس وان را نادیده گرفت؛ ضعفی که باعث شده تعدادی از بازی‌های بزرگ نتوانند همانند سایر پلتفرم‌ها روی سوییچ نیز اجرا شوند.

حال اما در جدیدترین اخبار بازی، ژانگ چنگوی، تهیه‌کننده ارشد استودیو Virtuos، در مصاحبه اخیر خود با MyNintendoNews، بااطمینان از نادرست بودن چنین فرضیه‌ای صحبت کرد. او اعتقاد دارد انتشار آثار گوناگون از شرکت 2K Games به‌تنهایی می‌تواند پتانسیل بالای نینتندو سوییچ را اثبات کند. پس از عرضه چندین پروژه روی این پلتفرم و آشنا شدن با آن، چنگوی اکنون با اطمینان از توانایی پورت شدن تمام بازی‌های نسل فعلی روی سوییچ صحبت می‌کند:

ما مدت زمان نسبتا زیادی را مشغول بهینه‌سازی حافظه کرده‌ایم و در حال آزمایش روش‌های مختلف ازجمله استفاده از فرمت‌های موثر تر برای فایل‌ها، حذف بخش‌های اضافی از حافظه‌ قابل استفاده و همچنین تغییر دادن و بهینه کردن سیستم حافظه این کنسول بوده‌ایم. از زمان کار روی پروژه‌هایی چون Starlink: Battle for Atlas، بازی Dark Souls: Remastered، بازی The Outer Worlds و همچنین XCOM 2، ما بدون هیچ شکی اعتقاد پیدا کردیم که تمام آثار نسل فعلی روی سخت‌افزار سوییچ نیز قابل اجرا هستند. هرچه بازی بیشتری روی سوییچ توسعه دهیم، بهتر می‌شویم و خروجی بیشتر و بهتری را دریافت می‌کنیم.

درحالیکه این ادعای چنگوی شاید در نگاه اول کمی اغراق‌آمیز باشد، اما تا الان کارنامه کاری این استودیو در زمینه پورت کردن بازی‌های بزرگ روی نینتندو سوییچ رضایت بخش بوده است. اگر زومجی را دنبال کرده باشید، احتمالا اطلاع دارید که علاوه‌بر Virtuos چندی پیش استودیوی Saber Interactive نیز نوید انتشار آثار بزرگ و شگفت‌انگیزی برای کاربران کنسول سوییچ در آینده را داده بود.

به‌نظر شما این ادعای استودیوی Virtuos تاچه حد می‌تواند درست باشد؟ آیا واقعا سخت‌افزار سوییچ قادر به اجرای تمام بازی‌های موجود است؟ لطفا نظرات و پیش‌بینی‌های خود را با ما نیز به اشتراک بگذارید.

منبع gamingbolt

کاراکتر باقی مانده