// سه شنبه, ۶ خرداد ۹۹ ساعت ۱۰:۰۳

به‌تازگی آمار رسمی و به‌روزشده‌ی فروش کنسول‌ها توسط شرکت مالی LearnBonds به دست همگان رسید تا مشخص شود پلی‌استیشن 2 سونی با ۱۵۷.۶۸ میلیون دستگاه فروش، همچنان پرفروش‌ترین کنسول بازی ویدیویی تاریخ است.

از آن‌جایی که اکنون در شرایطی قرار داریم که هر روز به پایان دوران حکم‌فرمایی کنسول‌های نسل هشتم و آغاز فرمان‌روایی کنسول‌های نسل بعدی یعنی پلی استیشن 5 سونی و ایکس باکس سری ایکس مایکروسافت نزدیک می‌شویم، فرصت خوبی برای نگاه انداختن به میزان درخشش هرکدام از کنسول‌های به بازار آمده در تاریخ از لحاظ جذب مخاطب فراهم شده است. شرکت LearnBonds اندکی قبل دقیق‌ترین آمار فروش کنسول‌ها تا بیست‌وپنجمین روز از سومین ماهِ سال ۲۰۲۰ میلادی را محاسبه کرد تا جدولی کامل در این رابطه را تقدیم گیمرها کند. جدولی که ۱۰ رتبه‌ی بالایی آن به پنج کنسول از برند پلی استیشن، یک کنسول از برند ایکس باکس و چهار کنسول از شرکت نینتندو تعلق دارند.

پلی استیشن 2

یکی از نکات جالب ارائه‌شده در این آمار آن است که می‌گوید پلی استیشن 2 و پلی ‌استیشن 4 بیشترین فروش خود را مدیون بازارهای اروپایی بوده‌اند و در آمریکای شمالی حاکم مطلق جداول فروش نیستند. PS2 در اروپا و آمریکا به ترتیب ۵۵.۲۸ و ۵۳.۶۵ میلیون دستگاه فروش داشت و پلی‌استیشن 4 در این دو منطقه به ۴۵.۱۲ و ۳۶.۳۴ میلیون واحد فروش چنگ زد.  بالاخره بر کسی پوشیده نیست که کنسول ایکس باکس 360 از پلی استیشن 3 فروش پایین‌تری داشت اما در آمریکای شمالی توانست با اختلاف این رقیب را پشت سر بگذارد.

کنسول های بازی

پلی‌استیشن 4، ایکس باکس وان و نینتندو سوییچ به ترتیب تا این لحظه در جدول رده‌بندی پرفروش‌ترین کنسول‌های بازی ویدیویی تاریخ رتبه‌های چهارم، سیزدهم و پانزدهم را کسب کرده‌اند.

مطابق آمار پیش‌رو ایکس‌باکس وان در مقابل فروش ۸۵.۸ میلیون واحدی ایکس‌باکس 360، به ۴۷.۳۵ میلیون دستگاه فروش دست یافت و پلی‌استیشن 4 توانست با رساندن ۱۰۹.۸۶ میلیون دستگاه از خود به دست مخاطب از فروش ۸۷.۴۱ میلیونی پلی‌استیشن 3 پیشی بگیرد. نینتندو هم در این بخش حالا به‌خاطر ۵۵.۸۹ میلیون فروش سوییچ خاطرات شکست فاجعه‌بار کنسول Wii U با ۱۳.۹۷ دستگاه فروش را به فراموش می‌سپارد.

منبع DualShockers

کاراکتر باقی مانده