// یکشنبه, ۱۰ فروردین ۹۹ ساعت ۱۸:۰۳

زک اسنایدر در نظر دارد امروز نسخه Ultimate Edition فیلم سینمایی Batman v Superman: Dawn of Justice را به صورت زنده پخش و گزارش کند.

بنابر جدیدترین اخبار سینما و تلویزیون؛ فیلم سینمایی Batman v Superman: Dawn of Justice قرار است در استریمی زنده با گزارش‌گری و تفسیر زک اسنایدر به‌عنوان میزبان، پخش شود. دومین قسمت از برنامه اورجینال و پنج‌فیلمه‌ی زک اسنایدر برای دنیای DC محل بزرگی برای جنجال و مناقشه است، اما این فیلم تنها در طول چهار سال پس از اکران، به عنوان یک مبحث پربسامد شناخته شده است و جامعه طرفداری زیادی نیز پیدا کرده است.

در حالی‌که حضور زک اسنایدر در دنیای سینمایی DC، به پایانی زودهنگام رسیده است، تاثیرگذاری او بر روی کاراکترهای این دنیا همچنان پابرجا است. خصوصا از این نظر که گل گدوت و جیسون موموآ توسط زک اسنایدر انتخاب شده‌اند و فیلم‌های مختصِ این دو بازیگر هرکدام بی‌اندازه مشهور شده‌اند. بن افلک (بازیگر نقش بتمن) اعلام کرده است که قصد بازی در این نقش را ندارد و آینده‌ی هنری کویل برای نقش سوپرمن نامشخص است. با‌این‌حال اما هردوی این شخصیت‌ها از حمایت قوی طرفداران برخوردار هستند.

به لطف حمایت ادامه‌دار از انتشار نسخه‌ی مدنظر زک اسنایدر از فیلم سینمایی Justice League، این کارگردان از پشتیبانی قوی طرفدارانِ دنیای DC که با همراهی ‌آن‌ها پخش‌زنده‌ای به نفع خیریه ترتیب داده بود، برخوردار است. این پخش زنده به مناسبت چهارسالگی اکران فیلم سینمایی بتمن علیه سوپرمن برگزار شد، مبلغ هزار و هشتصد دلار از پول جمع‌آوری شده توسط طرفداران به پیشنهاد زک اسنایدر به سازمان پیشگیری از خوددکشی اهدا شد. از همین پخش زنده نیز هزار و چهارصد و سی و پنج دلار دیگر  به سازمان تهیه خوراک در امریکا اهدا شد. این خیریه توسط بن افلک پشتیبانی می‌شود. در پایان این پخش زنده، ویدیویی اختصاصی‌ از زک اسنایدر پخش شد و با پخش آن مشخص شد که اسنایدر در نظر دارد تا نسخه نهایی (Ultimate Edition) فیلم Batman v Superman: Dawn of Justice را به‌صورت زنده روی پلتفرم مدنظر خودش یعنی Vero پخش کند. اسنایدر همچنین در جریان پخش فیلم، گزارشی از ساخت آن به‌دست خواهد داد. پخش زنده یا لایو استریم فیلم سینمایی Batman v Superman: Dawn of Justice در روز یک‌شنبه، ۲۹ مارس (امروز) راس ساعت ۱۹:۳۰ به وقت ایران آغاز خواهد شد.

زک اسنایدر همچنین توییتی در همین راستا به قرار زیر منتشر کرده است.

فردا برای پخش و گزارش زنده‌ی BvS، در شبکه اجتماعی VERO به من بپیوندید.

Batman v Superman: Dawn of Justice

اسنایدر همچنین اخیرا دستورالعمل چگونگی دستیابی به پخش زنده فیلم را به شرح زیر منتشر کرده است.

۱. برنامه VERO را دقایقی پیش از ساعت ۱۹:۳۰ [به وقت تهران] باز کنید.

۲. راس ساعت ۱۹:۳۰ [به وقت تهران]، بنری با پیغام «یک رویداد زنده» در صفحه اصلی باز خواهد شد.

۳. روی بنر کلیک کنید، فهرستی با یک آیتم باز خواهد شد.

۴. روی تنها آیتم فهرست کلیک که با طرح گرافیکی فیلم مزین است، کلیک کنید.

۵. تا زمان آغاز پخش زنده، برنامه بین حالت‌های «آفلاین» و «بارگذاری» جابه‌جا خواهد شد. اگر بنر برای شما ظاهر نشد، برنامه را رفرش کنید.

شما همچنین بهتر است نسخه Ultimate Edition فیلم Batman v Superman: Dawn of Justice را در هنگام آغاز پخش زنده و شروع صحبت‌های اسنایدر به‌صورت آماده داشته باشید. نسخه‌‌های اکران و استاندارد فیلم قابل قبول نخواهند بود.

نسخه مخصوص کارگردانِ زک اسنایدر برای فیلم سینمایی Watchmen که با گزارش خود او نیز همراه است، استقبال طرفداران را برانگیخته و طرفداران درخواست یک نسخه مشابه برای فیلم Batman v Superman: Dawn of Justice را از زمان انتشار این فیلم داشته‌اند، در نتیجه اعلام این خبر برای بسیاری از طرفداران اسنایدر خوش‌آیند است. با توجه به ذات بحث برانگیز فیلم، خصوصا در باب توضیحات اسنایدر راجع به تصمیمات او درباره داستان فیلم، چنین پخش زنده‌ای توجه منتقدان وی را نیز جلب کرده است. قطعا در این مورد مسائل زیادی برای پوشش وجود دارند، خصوصا زمانی که دقیقه به دقیقه فیلم بررسی شود.

از آن‌جا که به دلیل شیوع ویروس کرونا همه در حال دوری کردن از اجتماع هستند، محافل تماشای فیلم به این شکل، کاملا محبوب شده‌اند. پخش زنده فیلم Batman v Superman: Dawn of Justice اما احتمالا بزرگ‌ترین ترکیب کارگردان/فیلم برای یک محفل تماشای فیلم [به‌صورت زنده و آنلاین] تا به امروز است. با توجه به میل افراد فعال در شبکه‌های اجتماعی برای مباحث ترند یا پربسامد در این شبکه‌ها، مطمئنن این پخش زنده سر و صدای زیادی به پا خواهد کرد و به طرفداران انرژی بیشتری برای مناقشه‌ی بی‌پایانِ این فیلم تزریق می‌کند.

منبع Screenrant

کاراکتر باقی مانده