// پنجشنبه, ۷ فروردین ۹۹ ساعت ۱۱:۳۱

مت ریوز، کارگردان فیلم جدید بتمن، به صورت رسمی اعلام کرد که ساخت این فیلم تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاده است.

همه‌گیری ویروس کرونا در سرتاسر جهان باعث تعطیلی بسیاری از مکان‌ها و به تعویق افتادن بسیاری از پروژه‌ها شده است. در این میان نیز پروژه‌های در حال ساخت در هالیوود نیز یکی پس از دیگری به تعویق می‌افتند. در حدود دو هفته پیش، استودیو برادران وارنر اعلام کرد که ساخت فیلم جدید ‌Batman به مدت دو هفته به تعویق افتاده است. اما روز گذشته، مت ریوز، کارگردان این فیلم، در صفحه رسمی توییتر خود اعلام کرد با اینکه مدت زمان تعویق دو هفته‌ای در حال تمام شدن است، اما پروژه ساخت فیلم بتمن تا اطلاع ثانوی به تعویق افتاده است:

بله، ما پروسه ساخت فیلم را تا زمانی که همه چیز برای ادامه دادن امن نباشد، متوقف کرده‌ایم. همه ما در حال حاضر خوب هستیم، از همه ممنونم که حال ما را جویا شدید. مراقب خودتان باشید...

بنابراین باید منتظر بمانیم و ببینیم که ساخت فیلم بتمن از چه زمانی دوباره از سر گرفته خواهد شد. پروژه‌ای که به تازگی کار خود را آغاز کرده بود و تنها دو ماه و نیم از شروع آن می‌گذشت. فیلم جدید بتمن برای اکران در سال ۲۰۲۱ برنامه‌ریزی شده است و با اینکه این وقفه ممکن است در تاریخ اکران آن تغییری ایجاد نکند، اما اگر اوضاع برای مدتی طولانی به همین منوال پیش برود، ممکن است اکران فیلم نیز به تاریخ دیگری موکول شود. 

با اینکه هنوز تا یک سال تا عرضه فیلم باقی مانده است،‌اما مایکل گیاچینو، آهنگ‌ساز فیلم در مصاحبه‌ای اعلام کرده بود که رویکرد ریوز به فیلم، یک رویکرد تازه و هیجان‌انگیز است. او در مصاحبه‌ای که با وب‌سایت کولایدر انجام داده بود، گفته بود:

من عاشق این پروژه هستم. من فکر می‌کنم کاری که او در حال انجامش است، خیلی باحال و متفاوت است و حسی تازه دارد. دقیقا مانند این می‌ماند که یک کمیک یا گرافیک ناول جدیدی را ببینید که رویکرد تازه‌ای به قهرمان مورد علاقه شما دارد.

من هرکاری که دلم بخواهد می‌توانم انجام بدهم. مت همیشه موافق بوده که این، بتمن و چشم‌انداز ما است. دقیقا همانگونه که من دوست دارم. چیزی که هنوز در رابطه با کمیک‌ها و گرافیک ناول‌های بتمن دوست دارم، این است که هر کدام از هنرمندان و نویسندگان، دید خود را از شخصیت بتمن ارائه می‌دهند. 

منبع Comicbook

کاراکتر باقی مانده