// پنجشنبه, ۷ فروردین ۹۹ ساعت ۱۶:۰۱

سازمان اجرایی رویداد Taipei Game Show 2020 اعلام کرده است که به‌خاطر شیوع ویروس کرونا و رعایت موارد ایمنی، این رویداد را لغو کرده است.

در ابتدا قرار بود رویداد Taipei Game Show 2020 در اواخر ماه فوریه برگزار شود، اما به‌خاطر ویروس کرونا به پنج تیر ماه (۲۵ ژوئن) موکول شد. این در حالی است که سازمان اجرایی رویداد Taipei Game Show برای حفظ سلامت برگزار کنندگان و بازدید کنندگان، باز هم تغییراتی را اعمال کرده است.

طبق جدیدترین اخبار بازی، سازمان برگزار کننده Taipei Game Show 2020 اعلام کرده که این رویداد به‌خاطر شیوع ویروس کووید-۱۹ به‌صورت کامل لغو شده است. آن‌ها در بیانیه منتشر شده خود اعلام کرده‌اند:

رویداد Taipei Game Show 2020 مجددا برای برگزاری در تاریخ پنج تیر ماه الی هشت تیر ماه برنامه‌ریزی شده بود، اما شیوع ویروس Covid-19 ادامه‌دار است و همچنین قوانین مراکز کنترل بیماری تایوان قانون‌های جدید را وضع کرده که برگزاری رویداد با ۱۰۰ شرکت کننده در فضای بسته را ممنوع شده است. پس از صحبت با برگزار کنندگان، برای حفظ سلامتی و رعایت موارد ایمنی، تصمیم گرفتیم که رویدادهای Taipei Game Show 2020 و Asia Pacific Game Summit را لغو کنیم. تمامی هزینه‌های اعمال شده پس فرستاده خواهند شد.

سازمان سلامت جهانی در تاریخ ۲۱ اسفند ماه ۹۸ از ویروس کرونا به‌عنوان یک ویروس همه‌گیر یاد کرد و در ادامه مراکز کنترل بیماری تایوان هم ورود افراد خارجی به تایوان را ممنوع کرد. همچنین اعلام شد که با تجمع‌های مختلف برخورد می‌شود. هیئت برگزاری Taipei Game Show به این نتیجه رسید که امکان دارد برگزاری رویداد امسال باعث ایجاد مشکلات مختلفی شود، زیرا هر سال بیش از ۳۰۰ هزار نفر در این رویداد شرکت می‌کنند. این در حالی است که اعلام شده ۲۳۵ نفر در تایوان به ویروس کرونا مبتلا هستند. 

بعضی از توسعه‌دهندگان، بازدید کنندگان یا سایر عوامل به‌خاطر اتفاقات رخ داده قادر نیستند وارد تایوان شوند. در حال حاضر اولویت ما رعایت دستورالعمل‌ها و رعایت قانون است تا از شیوع بیشتر این ویروس جلوگیری کنیم. ازاین‌رو تصمیم به لغو رویداد Taipei Game Show 2020 گرفتیم.

در انتها مشخص شده است که تیم اجرایی در حال کار روی برگزاری رویداد آنلاین از جمله Taipei Game Show LIVE و Online Business Matching هستند. در گذشته اعلام شده بود که Cyberpunk 2077 و Elden Ring در رویداد ذکر شده حضور خواهند داشت. ازاین‌رو احتمال می‌رود شاهد حضور این بازی‌ها در رویداد آنلاین Taipei Game Show باشیم. البته تاریخ برگزاری این رویداد آنلاین اعلام نشده است. این اولین‌بار نیست که شیوع ویروس کرونا باعث لغو یک رویداد می‌شود و در گذشته نمایشگاه E3 2020 هم به‌خاطر شیوع ویروس کرونا لغو شد

منبع Gamingbolt

کاراکتر باقی مانده