// دوشنبه, ۴ فروردین ۹۹ ساعت ۲۲:۰۱

در این مقاله به معرفی بهترین بازی‌های داستان محور موبایلی می‌پردازیم تا بتوانیم در ایام تعطیلات فعلی آن‌ها را تجربه کنیم. با معرفی این بازی‌ها در زومجی همراه ما باشید.

با انتشار ناگهانی ویروس کرونا (کووید-۱۹) و ورود آن در نزدیکی ایام نوروز بسیاری از ما خانه نشین شده‌ایم. در این روز‌ها بهترین کار در خانه ماندن است و از طرفی فرصتی ایجاد می‌شود که کارهای عقب افتاده را انجام بدهیم. یکی از این کار‌ها انجام بازی‌هایی است که هیچ وقت فرصت انجام آن‌ها را نداشته‌ایم مخصوصا بازی‌هایی بسیار خوبی که کمتر شناخته شده‌اند. شاید تصور خیلی گیمر‌ها بازی‌های موبایل صرفا برای سرگرمی‌های موقت است ولی بعضی بازی‌های موبایل داستان‌های عمیقی دارند و حسابی گیمر را محو ماجرای خود می‌کنند. در همین رابطه سعی شده بهترین بازی‌های داستان محور موبایلی را جمع آوری و به‌طور کوتاه آن را معرفی کنیم. این بازی‌ها شامل سبک‌های مختلفی است که در ادامه مقاله به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

قبل از معرفی این بازی‌ها شما می‌توانید با ورود به صفحه معرفی بازی‌ موبایل که زومجی به تعداد زیادی بازی موبایل که زومجی آن‌ها را معرفی کرده دسترسی داشته باشید. همچنین در رابطه باتوجه‌به این ایام می‌توانید مقاله بهترین بازی های موبایل برای تجربه در روزهای قرنطینه را نیز مطاله کنید.

Florence

Florence

بازی اندروید و آیفون Florence داستان دختری به نام فلورِنس را روایت می‌کند که زندگی تکراری و کسالت باری دارد و گشتن در شبکه‌های مجازی، خوابیدن و کار کردن در یک اداره خلاصه می‌شود. در ادامه با پسری که در دانشگاه موسیقی است آشنا می‌شود  و زندگی فلورنس داستان ما را دچار دگرگونی‌هایی می‌کند. بازی Florence ساخته Annapurna Interactive تم جذاب و موسیقی بسیار گوش نواز دارد که هر گیمری را عاشق خود می‌کند. گرافیک جذاب بازی یک از نقاط قوت آن است که به خوبی حس دنیای آن را به مخاطب خود می‌دهد. گیم‌پلی بازی شامل برخی مینی‌ گیم‌‌هایی مثل حل مسائل ریاضی و انتخاب دیالوگ و جابه‌جایی برخی ‌آیتم‌ها می‌شود. با اینکه گیم‌پلی بازی ساده است ولی به هیچ وجه گیمر را خسته نمی‌کند. از طرفی مدت زمان بازی طولانی نیست ولی در همین زمان کوتاه مفهومی اصلی بازی را به گیمر انتقال می‌دهد. بازی Gorogoa بازی منحصربفرد دیگری از همین استودیو است که این بازی نیز با تمی متفاوت ولی همچنان با داستانی خوب ثابت می‌کند بازی Florence اتفاقی نبوده است.

دانلود بازی Florence

Her Story

Her Story

بازی اندروید و آیفون Her Story داستان زنی را روایت می‌کند که با مراجعه با پلیس اعلام مفودی شوهرش را می‌کند و پس از مدتی جنازه شوهرش پیدا می‌شود. شما باید با ویدیوهای بازجویی این خانم به اصل داستان و ماجرای قتل شوهرش پی ببرید. استودیوی بازی‌سازی Sam Barlow با ساخت یک بازی منحصرفرد گیمرهای زیادی را به سمت خود جذب کرده است. گیم‌پلی بازی به این صورت است که گیمر در نقش یک کاربر وارد سیستم می‌شود و با جست‌وجوی کلمات کلیدی ویدیوهای بازجویی را مشاهده و نکاتی برداشت می‌کند. یکی از مهم‌ترین نکات بازی گوش دادن دقیق به دیالوگ بازی است تا بتوانید کلمات مناسبی را جست‌وجو کنید. اگر به بازی‌های معمایی علاقه و از مهم‌تر حوصله کافی برای دیدن حدود 300 ویدیو دارید بازی Her Story در این ایام به‌شدت پیشنهاد می‌شود. بازی Telling Lies بازی  دیگر این استودیو است که با داستانی عجیب‌تر و کاراکتر بیشتر حسابی ذهن شما را درگیر خودش کند.

دانلود بازی Her Story

Life is Strange

Life is Strange

بازی اندروید و آیفون Life is Strange داستان دختری به نام مکسین کالفیلد را روایت می‌کند که علاقه خاصی به عکاسی دارد. بعد از مدتی متوجه نیروی خاصی که می‌تواند زمان را به عقب بر گداند می‌شود. ولی مکسین متوجه برخی عواقب آن می‌شود. بازی Life is Strange ساخته استودیوی محبوب SQUARE ENIX یک بازی کاملا داستان محور با اتفاقات عجیبی است. شما در بازی با انتخاب‌های که می‌کنید تاثیر مستقیم بر روایت آن دارید. همچین در بازی در قسمت‌هایی با گشتن در محیط و بررسی و برداشتن آیتم‌ها با آن تعامل کنید. بازی Life is Strange 2 نسخه دوم بازی است که داستان و کاراکترهای متفاوتی دارد.

دانلود بازی Life is Strange

Old Man

Old Man's Journey

بازی اندروید و آیفون Old Man's Journey ساخته استودیوی Broken Rules یک بازی معمایی و بسیار جذاب است که همسفر یک پیرمرد می‌شوید. بازی از جایی شروع می‌شود نامه به دست او می‌رسد و بدون هیچ نشانه‌ای وسایل خود را جمع و پای پیاده راهی یه سفر می‌شود. بازی هرچند کوتاه است ولی لذت فراموش نشدنی حتی پس پایان بازی را تجربه خواهید. Old Man's Journey شامل معماهای زیادی است که هر کدام چالش‌های خاصی دارند. این بازی به‌صورت اشاره و کلیک است که با گاهی با کشیدن رو برخی آیتم‌ها و جابه‌جایی مسیر کاراکتر را باز کنید. اگر به خاطر در این ایام نمی‌توانید سفر بروید می‌توایند سفری کوتاهی با پیرمرد داستان بازی داشته باشید.

دانلود بازی Old Man's Journey

RUSTY LAKE HOTEL

RUSTY LAKE HOTEL

بازی اندروید و آیفون Rusty Lake Hotel یک بازی بسیار عجیب است که شما باید خواسته‌ مهمانان هتل خود را برآورده کنید. داستان بازی در مورد پنج مهمان است که وارد هتل می‌شود و قرار است به مدت یک هفته در آن‌ اقامت داشته باشند. گیم‌پلی بازی به این شکل است که هر مهمان خواسته‌ای دارد و برای برآروده کردن آن باید معما را حل کنید. به‌عنوان مثال باید برای یک مهمان غذایی خاص را آماده کنید بدون اینکه از خانه بیرون بروید! ساخته جدید استودیوی محبوب Rusty Lake مانند دیگر آثار خود یک بازی به معنای واقعی خاص است و می‌تواند گیمر را حسابی سرگرم خود کند. از دیگر بازی‌ها این شرکت می‌توان به بازی‌های The White Door و Rusty Lake Paradise اشاره کرد. 

دانلود بازی Rusty Lake Hotel

Distraint: Deluxe Edition

DISTRAINT

مقاله‌های مرتبط:

بازی اندروید و آیفون DISTRAINT  شما را در شخصی به نام Price قرار می‌دهند و در اداره می‌کند که مسئولیت توقیف خانه‌هایی است که به دلایلی با از صاحب آن گرفته شود. بازی یک ماجراجویی ترسناک با معماهای مختلف است که باید ‌آن‌ها را حل کنید. گیم‌پلی بازی ساده است و باید برخی آیتم‌ها را جمع آوری و برای برخی معما استفاده کنید. برخی از این معماها با ترکیب برخی از دیگر آیتم‌ها حل می‌شوند. بیشتر این آیتم‌ها مخفی هستند و با دقت به محیط نگاه کنید. اگر بازی داستان با تم ترسناک علاقه دارید بازی DISTRAINT که فقط توسط یک نفر به نام Jesse Makkonen ساخته شده در این ایام توصیه می‌شود.

دانلود بازی DISTRAINT: Deluxe Edition

FATHER AND SON

FATHER AND SON

بازی اندروید و آیفون Father and Son روایت کننده هنرمندی به نام مایکل است که بعد فوت پدرش نامه‌ای از او بدستش می‌رسد و از او می‌خواهد به شهر نپال برود. شما در این بازی همراه مایکل می‌شوید تا در شهر نپال آخرین دستارودهای پدرش که یک باستان شناس است  دیدن کند. در بازی می‌توایند با اشخاص مختلف صحبت کنید و از موسیقی خوب آن لذت ببرید. گیم‌پلی این بازی نیز به‌صورت اشاره و کلیک است و با انتخاب مکان و آیتم با بازی تعامل کنید. داستان بازی با یک پایان بندی فوق‌العاده همیشه آن را مدت در ذهن شما نگه می‌دارد. هر چند مدت زمان بازی کوتاه است و از نظر فنی مشکلاتی دارد ولی در همین مدت کوتاه و مشکلات سؤال‌هایی زیادی را در ذهن شما ایجاد کند.

دانلود بازی Father and Son

GGMINI RUE

GGMINI RUE

بازی آیفون Gemini Rue، روایت‌گر زندگی کارآگاهی به نام ازریل است که به‌دنبال برادرش می‌گردد. بعد از جنگ جمینی قرار شد متویس که همرزم ارزیل در جنگ بود با آوردن برادر او آن‌ها را از شهر خارج کند. ولی بعد از اینکه به سر قرار می‌رسد خبری از متیوس نیست و داستان بازی از اینجا که باید دنبال متیوس بگردیم شروع می‌شود. بازی شامل دو بخش داستانی که شامل بخش داستانی ارزیل و دیگری داستان برادرش که در آخر به یکدیگر می‌رسند. هر داستان سبک خود را دارند و این موضوع به نوبه خود بسیار جالب است. نکته جالب دیگر این است که گیمرها در هر لحظه از بازی می‌توانند بین شخصیت‌های بازی سوییچ کنند. گیم‌پلی بازی هم به سبک اشاره و کلیک است و باید با انتخاب آیتم‌ها و مکان‌ها با بازی تعامل داشته باشید. گیم‌پلی این دو داستان باهم متفاوت و همین موضوع به جذابیت بازی اضافه می‌کند. از دیگر ساخته‌های این استودیو یعنی Wadjet Eye Games می‌توان به بازی Unavowed اشاره کرد.

دانلود بازی Gemini Rue

INSIDE

INSIDE

بازی آیفون Inside ساخته استودیوی مستقل PlayDead نشان داد که بازی Limbo یک اتفاق نبوده است. Inside درست مانند بازی قبلی آن‌ها بدون هیچ پیش‌ زمینه‌ای گیمر را در نقش یک کاراکتر مجهول قرار می‌دهد. در این بازی کنترل یک پسربچه در اختیار دارید و باید از جنگل‌ و کارخانه‌ها یک افراد مردم ساده را به بردگی گرفته‌اند فرار کنید. بازی در سبک دونیم بعدی و معمایی است و پر از چالش‌های متفاوت است که باید آن‌ها را حل کنید. به‌عنوان مثال در قسمتی از بازی باید به‌گونه‌ای رفتار کنید که انگار شما نیز برده آن‌ها هستید و یکی بهترین چالش‌هایی است در کل‌ بازی‌های ویدیویی گیمر می‌تواند تجربه کند.بازی Inside سال 2016 برای پلتفرم‌های رایانه‌ شخصی، پلی‌استیشن و ایکس باس منتشر و در سال 2018 برای آیفون عرضه شد. اگر فرصت تجربه این بازی را نداشته‌اید اکنون بهترین فرصت است که دیگر بازی‌ها را کنار گذاشته و تجربه یک بازی بی‌نظیر از هر لحاظ لذت ببرید.

دانلود بازی Gemini Rue

Tiny Room Stories

Tiny Room Stories

بازی اندروید Tiny Room Stories ساخته استودیوی Kiary games یک بازی معمایی و پر از پازل‌های مختلفی است که ذهن گیمر را حسابی مورد چالش قرار می‌دهد. داستان بازی در مورد یک کاراگاه است که یک روز نامه‌ای از سوی پدرش به دستش می‌رسد که از او درخواست می‌کند که به زادگاهش یعنی شهر ردکلیف برود. شما باید در این شهر خالی از سکنه با وارد شدن در خانه‌ها و جاهای دیگر معما‌ها را حل و راز وقایع این شهر را متوجه بشوید. گیم‌پلی به این شکل است که زاویه دوربین از بالا و شما با چرخاندن دوربین می‌توانید زاویه‌های مختلف امکان را ببنید و با انتخاب آیتم‌ها پازل‌های موجود را حل کنید. از دیگر بازی‌های این استودیو می‌توان به Brake To Die اشاره کرد که یک بازی رکوردی و جالب دیگری است.

دانلود بازی Tiny Room Stories

Sara is Missing

Sara is Missing

بازی اندروید و آیفون Sara is Missing یک بازی داستانی متفاوت است کل روند آن در یک گوشی موبایل جریان دارد. محیط داخل موبایل بسیار دقیق کار شده است و حسی واقعی بودن را به گیمر می‌دهد. همان‌طور که اسم بازی مشخص است شما باید دنبال شخصی به نام سارا بگردید. با پیام‌های داخل، عکس و دیگر موارد تعامل کنید و پرده از راز بردارید. اگر به بازی‌های معمایی و همینطور ترسناک علاقه دارید بازی استودیوی Kaigan Games می‌تواند عنوانی متفاوت در این سبک‌ باشد و اوقات خوبی را در ایام برای شما ایجاد کند. این استودیو چند بازی دیگر نیز در کارنامه خود دارد که دقیقا به همین شکل جریان دارند. یکی از این بازی SIMULACRA 2 که داستان جالب‌تر در مورد یک قتل است.

دانلود بازی Sara Is Missing

Botanicula

Botanicula

مقاله‌های مرتبط:

استودیوی بازی‌سازی Amanita Design همیشه به‌عنوان تیمی شناخته می‌شود که بازی‌های خلاقانه‌ای می‌سازد. بازی اندروید و آیفون Botanicula با گرافیک و موسیقی بسیار جذاب هر گیمری را عاشق خود می‌کند. در این بازی داستان پنج دوست را روایت می‌کند که بالای یک درخت در جنگل در همسایگی هم زندگی می‌کنند. در این زمان متوجه می‌شوند که گروهی از موجودات انگل مانند به جنگل حمله کردند حالا باید با کمک این کاراکترهای بامزه از این جنگل فرار کنید. هر یک از این کاراکتر‌ها قابلیت منحصربفردی دارند که در طول بازی باید از آن‌ها استفاده کنید. بازی پر از معماهای متفاوت و سخت است که در ذات این استودیو قرار دارد. گیم‌پلی این بازی مانند اکثر بازی‌های این استودیو به‌صورت اشاره و کلیک است و باید کلیک مکان‌ها و آیتم‌ها بازی را انجام دهید.

دانلود بازی Botanicula

Machinarium

Machinarium

باری دیگر به سراغ استودیوی Amanita Design می‌رویم و معرفی بازی دیگر استودیو که می‌تواند حسابی ذهن شما را به چالش بکشاند. بازی اندروید و آیفون Machinarium نیز به سبک اشاره و کلیک است و شما باید به تک تک موارد و آیتم‌های بازی توجه کنید. داستان بازی در مورد ربات دوست داشتنی و بانمک است که در شهر رباتی زندگی می‌کند ولی در همان ابتدا این ربات در  اشغال‌دانی شهر رها می‌کنند. شما در نقش این ربات باید وارد شهر شوید و به‌دنبال دوست خود بگردید. بازی پر شده است چالش‌های متفاوت که در همین رابطه بازی به شما رحم می‌کند و با حل یک مینی‌گیم قسمتی از معما را به شما کمک می‌کند. از دیگر بازی‌های جالب این استودیوی می‌توان به Somorost 3 اشاره کرد که درکنار داستان بامزه آن پازل‌های دیوانه‌ای کننده‌‌ای دارد.

دانلود بازی Machinarium

Oddmar

Oddmar

مقاله‌های مرتبط:

اگر به بازی‌های دو بعدی علاقه دارید بازی اندروید و آیفون Oddmar ساخته استودیوی Senri می‌تواند یکی از بهترین گزینه‌های برای ایام عید و قرنطیه باشد. داستان بازی در مورد یک واکینگ جنگجو و عصبانی به نام آدمار است که پس از اتفاقاتی راهی یک مأموریت می‌شود. البته این مأموریت آسان نیست و در راه او پر از دشمنان و موجودات عجیبی است که باید از سد ‌آن‌ها بگذرد. در طی بازی موجوداتی هم هستند که در طی مسیر به شما کمک می‌کنند. در طی بازی تعداد سلاح‌های مختلف وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. گرافیک استفاده شده در بازی بسیار جذاب و دقیق کار شده است و گیمر را جذب خود می‌کند. کل بازی شامل ۲۴ مرحله است که در هر یک از آن‌ها ۳ چالش وجود دارد. شما می‌توانید با مبلغی کم بابت بازی، بدون هیچ پرداخت درون برنامه‌ای از این لذت ببرید و عاشق کاراکتر بازی شوید.

دانلود بازی Oddmar

Superbrothers

Superbrothers

بازی اندروید و آیفون Superbrothers Sword & Sworcery ساخته استودیوی محبوب Capybara Games است که با خلق دنیای بزرگ پیکسلی و داستانی مرموز و عجیبی گیمرها زیادی را جذب خود کند. شاید برخی از گیمرها نتواند با بازی های این‌چنینی ارتباط خوبی برقرار کند ولی اگر برخی از این دست بازی‌ها را انجام ندهند تجربه بسیار خوبی را از دست دادند. بازی Superbrothers Sword & Sworcery یکی از این دست بازی‌ها است که داستان آن درباره دختر از قوم ساکا است و در رشته کوه‌های قفقاز به گشت‌و‌گذار می‌پردازد و باید دنبال سه جعبه موسوم به Trigons بگردد. البته در این راه تنهای تنها نیست و به همراه خود سگی به نام Dogfella که در طی مسیر به او کمک می‌کند و همینطور چوب بری به نام Logfella برای پیدا کردن جعبه‌ها او را راهنمایی می‌کند. با نگه داشتن صفحه شما می‌توانید کنترل کاراکتر بازی را در دست بگیرد و آیتم‌ها را انتخاب کنید. بازی شامل معماهایی است که باید برای ادامه مسیر آن‌ها را حل کنید.

دانلود بازی Superbrothers Sword & Sworcery

My Child Lebensborn

My Child Lebensborn

بازی My Child Lebensborn یک اثر شگفت انگیز از استودیوی Sarepta است که با داستانی به‌شدت احساسی گیمر را تحت تاثیر قرار می‌دهد. داستان بازی اندروید و آیفون در مورد آزمایشی به نام لبنسبورن است که آلمان‌های نازی روی تعداد زیادی کودک انجام دادند تا بتواند نرخ رشد را زیاد کنند. این کار باعث شد خیلی از این کودکان آوره و ترد شوند. گیم‌پلی بازی در ابتدا با انتخاب یک کودک که می‌تواند دختر یا پسر شروع می‌شود و شما به‌عنوان والدین وظیفه بزرگ کردن این کودک را بر عهده دارید. My Child Lebensborn قطعا یکی تاثیر گذارترین بازی‌های داستانی که باید هر گیمری آن را تجربه کند.

دانلود بازی My Child Lebensborn

در این مقاله سعی شد که با معرفی بهترین بازی‌های داستان محور موبایلی، شما را برای مدتی با داستان خودشان سرگرم کنند. در این روزهای قرنطینه که توام شده با روزهای عید بهترین کار ماندن درکنار خانواده است. از طرف تیم زومجی آروز می‌کنیم هرچه زودتر این بیماری از بین برود و دوباره درکنار یکدیگر روزهای خوبی را تجربه کنیم. پیشاپیش نوروز سال ۱۳۹۹ مبارک باد.

منبع زومجی

کاراکتر باقی مانده