// جمعه, ۲ اسفند ۹۸ ساعت ۲۰:۳۰

پس از باران، جدیدترین ساخته استودیو سِپَرلوس اصفهان، یک بازی حدس کلمه است که داستانی جذاب و درگیرکننده را در اختیار مخاطب قرار می‌دهد. 

یکی از سبک‌های مورد علاقه کاربران موبایل، حدس کلمه است و تابه‌امروز، اکثر بازی‌های عرضه شده در این سبک فاقد روایت داستانی جذاب و سرگرم کننده است. تیم سازنده معمولا در این دسته از بازی‌ها از یک داستان پایه برای ورود کاربر به جهان بازی استفاده می‌کند. این در حالی است که در این قسمت از معرفی بازی موبایل، به‌سراغ یک بازی حدس کلمه داستان محور ایرانی رفته‌ایم. بازی پس از باران، ساخته استودیو سِپَرلوس اصفهان، یک بازی حدس کلمه و داستان محور است. بازی اندروید پس از باران، روایت‌گر داستان پیرزنی است که باید پرده از اسرار یک اتفاق بزرگ در روستای قدیمی بردارد. دختر ارباب که نوه‌ی پیرزن است، دزدیده شده است و به‌دنبال آن، یک اتفاق عجیب هم رخ داده که منجر به لال شدن اهالی روستا شده است. ازاین‌رو شما وظیفه دارید به پیرزن کمک کنید تا داستان بازی را پیش ببرد و معماهای بزرگی را حل کند. نحوه‌ی روایت داستان هم بدین شکل است که پس از پشت سر گذاشتن چند فصل، پیرزن به‌واسطه‌ی یک راوی، هرآنچه را که متوجه شده، با شما در میان می‌گذارد. این مورد کمک می‌کند تا به‌راحتی داستان بازی را متوجه شوید و برای شنیدن صدای مجدد راوی، تلاش کنید. 

Zombie Haters
Zombie Haters
Zombie Haters
داستان و روایت داستانی، موردی است که تیم سازنده نگاه ویژه‌ای به آن داشته است

استودیو سپرلوس اصفهان با ارائه یک داستان درگیر کننده و خلق یک پل ارتباطی میان آن و گیم‌پلی، سبب شده تا بازیکنان به‌راحتی جذب پس از باران شوند و آن را تا آخرین فصل از داستان تجربه کنند. با ورود به جهان بازی، بخش آموزشی را مشاهده می‌کنید؛ جایی‌که نحوه‌ی بازی کردن به شما آموزش داده می‌شود. ساختار بازی پس از باران، بدین شکل است که بازیکنان با فصل‌های داستانی مختلفی روبه‌رو می‌شوند که هر فصل از چندین مرحله تشکیل شده است. در هر مرحله باید از حروف درنظر گرفته شده، کلمه‌های مختلفی را پیدا کنید تا مرحله کامل شود. یکی از مواردی که باعث متمایز شدن پس از باران با سایر بازی‌های حدس کلمه شده، نوع کلمه‌‌هایی است که پیدا می‌کنید. استودیو سپرلوس اصفهان از سه دسته کلمه استفاده کرده است. دسته اول، کلمه‌های سبز رنگ هستند که پایه و اساس کلی پشت سر گذاشتن مراحل را به‌خود اختصاص داده‌اند. این در حالی است که درکنار کلمه‌های سبز رنگ، کلمه‌های آبی رنگ هم قرار دارند که از آن‌ها به‌عنوان کلمه‌های کلیدی و داستانی یاد می‌شود. این کلمه‌ها که در مراحل مختلف با آن‌ها روبه‌رو می‌شوید، به پیرزن داستان کمک می‌کند تا سرنخ‌های مختلفی را حول اتفاقات رخ داده، پیدا کند. دسته سوم کلمات، کلمه‌های مخفی هستند که با پیدا کردن تعداد مشخصی از آن‌ها، می‌توانید دستگاه شانس را بچرخانید و شانس خود را برای کسب سکه یا راهنمای رایگان امتحان کنید.

ویژگی چرخ شانس، موردی است که باعث متفاوت شدن پس از باران با سایر بازی‌های حدس کلمه شده است و یکی از ویژگی‌های اصلی بازی هم به‌حساب می‌آید

استودیو سپرلوس از یک قسمت راهنما هم استفاده کرده است که بازیکنان در مواردی که قادر به حدس کلمه‌ها نیستند، از آن استفاده کنند. در حالت عادی، برای استفاده از راهنما باید ۶۰ سکه بپردازید، اما با کسب راهنمای رایگان، می‌توانید به‌صورت رایگان از این سیستم استفاده کنید. بازیکنان در پس از باران سکه‌ها را هم می‌توانند با پشت سر گذاشتن فصل‌ها، ازطریق دستگاه شانس و همچنین پرداخت‌های درون برنامه‌ای، کسب کنند. دراین‌میان هم اشاره کنم که مراحل ابتدایی، برای آشنایی شما با ساختار بازی طراحی شده است و رفته رفته، شاهد مراحل چالش‌برانگیزتری هستیم. ازاین‌رو زمانی‌که به مراحل چالشی پس از باران برسید و نتوانید داستان را پیش ببرید، هوش‌مصنوعی بازی تشخیص می‌دهد که شما به کمک نیاز دارید. ازاین‌رو یک آیکون مخصوص در بازی نمایان می‌شود که با انتخاب آن، می‌توانید از یک چرخ شانس استفاده کنید و بازی را پیش ببرید. جدا از فانوس زرد رنگ که بخش راهنمای بازی به‌حساب می‌آید، یک فانوس آبی رنگ هم به‌‌عنوان راهنمای دوم برای کاربران درنظر گرفته شده است که از مرحله ۴۶ به بعد در اختیار کاربران قرار داده می‌شود. 

Zombie Haters
Zombie Haters
Zombie Haters

جدا از این موارد بد نیست به بخش چالش بازی پس از باران هم اشاره کنیم. استودیو سپرلوس برای خلق تجربه‌ای متفاوت، حالت چالش را در دل پس از باران قرار داده است که گیم‌پلی متفاوت و هیجان‌انگیز را در اختیار مخاطبان قرار می‌دهد. در چالش، بازیکنان مراحل چالشی کاراکترهای داستانی را انجام می‌دهند. ساختار اصلی این حالت، همان حدس کلمه است، اما این‌بار جمله‌‌ای را در هر مرحله مشاهده می‌کنید که به‌صورت ناقص نمایش داده می‌شود و شما باید کلمه مرتبط با آن را حدس بزنید. از نظر بصری هم استودیو سپرلوس کار خود را به خوبی انجام داده و شاهد طراحی‌های ایرانی و مرتبط با حال‌وهوای بازی هستیم. موسیقی بازی هم به‌گونه‌ای ساخته شده است که بتواند حس‌وحال مرموز داستان پس از باران را القا کند. اگر به‌دنبال یک بازی حدس کلمه سرگرم کننده هستید که بتواند داستانی گیرا و درگیر کننده را در اختیار شما قرار دهد، بازی پس از باران، ساخته استودیو سپرلوس اصفهان گزینه‌ی مناسبی است.

دانلود بازی پس از باران

دانلود کافه بازار Cafe Bazzar

منبع زومجی

کاراکتر باقی مانده