// یکشنبه, ۲۷ مهر ۹۹ ساعت ۱۸:۴۷

جرج کلونی تهیه‌کننده فیلم Calico Joe است که براساس رمانی از جان گریشام ساخته می‌شود. کلونی احتمالا کارگردانی این فیلم را نیز بر عهده خواهد گرفت.

جرج کلونی، بازیگری که دو جایزه اسکار را در کارنامه دارد، همراه‌با یکی از شرکای قدیمی‌اش به نام گرنت هسلوف، مشغول ساخت یک فیلم سینمایی براساس رمان «کالیکو جو» (Calico Joe) هستند. این رمان که به‌وسیله جان گریشام، نویسنده مشهور آمریکایی نوشته شده، یک درام با موضوع ورزش بیسبال است که مجموعه‌ای از اتفاقات خیالی و واقعی را شامل می‌شود. گفته می‌شود که کلونی علاوه‌بر تهیه‌کنندگی فیلم Calico Joe، احتمالا کارگردانی آن را نیز بر عهده بگیرد.

کلونی و هسلوف ازطریق شرکت مشترک خود به نام اسکوک‌هاوس پیکچرز (Smokehouse Pictures)، تولید فیلم Calico Joe را دنبال می‌کنند. آن‌ها همچنین در این زمینه با شرکت گری واتر پارک پروداکشنز (Grey Water Park Productions) که متعلق به باب دیلن است، همکاری می‌کنند. کلونی و هسلوف طی بیانیه مشترکی که درباره این فیلم منتشر کردند، در رابطه با علاقه خود نسبت به رمان گریشام و همچنین همکاری با دیلن گفتند: «جان یک داستان زیبا را نوشته و شانس همکاری با باب، برای تبدیل این رمان به یک اثر سینمایی، واقعا شگفت‌انگیز است.»

جان گریشام نویسنده رمان کالیکو جو

رمان کالیکو جو که در سال ۲۰۱۲ منتشر شد، درباره لیگ برتر بیسبال آمریکا (MLB) است. داستان این رمان حول سه شخصیت اصلی جریان دارد: یک پدر و پسر و همچنین یک بازیکن جوان و آینده‌دار که به‌تازگی در مسیر موفقیت قرار گرفته است. منبع الهام اصلی این داستان، اتفاق دردناکی است که برای ری چپمن، بازیکن واقعی بیسبال در سال ۱۹۲۰ رخ داد و حدود ۱۲ ساعت پس از برخورد توپ بیسبال با سرش، در سن ۲۹ سالگی از دنیا رفت. گریشام خودش هم در جوانی بیسبال بازی می‌کرده و از تجربیات شخصی نیز در نگارش رمان کالیکو جو بهره گرفته است. در خلاصه داستان رسمی این کتاب می‌خوانیم:

«در تابستان سال ۱۹۷۳، جو کسل، یک بازیکن جوان و آینده‌دار بیسبال است که همه حساب ویژه‌ای روی او باز کرده‌اند. این پسر که از شهر کوچکی به نام کالیکو راک در ایالت آرکانزاس آمده، همه طرفداران تیم شیکاگو کابز را متحیر کرده است. او پس از موفقیت در هر مسابقه، کلاهش را با احترام به سمت جمعیت پرتاب می‌کند و رکوردهای بازیکنان جوان را یکی پس از دیگری پشت سر می‌گذارد. جو خیلی زود به محبوب‌ترین بازیکن بیسبال در آمریکا تبدیل می‌شود و همه، از جمله پال تریسی، طرفدارش می‌شوند.

پال فرزند یکی از بازیکنان حرفه‌ای بیسبال به نام وارن است. وارن که به‌عنوان یک پرتاب‌کننده قدرتی شناخته می‌شود، در تیم نیویورک متس عضویت دارد. در روزی که وارن تریسی و کالیکو جو در مقابل هم قرار می‌گیرند، پال هم در بین تماشاگرها حضور دارد تا هم بازیکن محبوب خود را از نزدیک ببیند و هم به تشویق پدرش بپردازد، اما یک پرتاب سریع و قدرتمند از وارن، زندگی همه آن‌ها را به کلی تغییر می‌دهد.»

باب دیلن درباره این پروژه گفت: «جرج و گرنت دقیقا همان چیزی را در این کتاب مشاهده کرده‌اند که من هم دیده‌ام. یک داستان بسیار قدرتمند که به‌طور همزمان مورد پسند افراد جوان و مسن قرار می‌گیرد. همه افراد می‌توانند با این داستان ارتباط برقرار کنند.»

همکاری کلونی و هسلوف در فیلم Argo (سال ۲۰۱۲) یک جایزه اسکار را برای آن‌ها به ارمغان آورده بود. کلونی همچنین قبلا به‌خاطر بازی در فیلم Syriana (سال ۲۰۰۵) در بخش بهترین بازیگر نقش مکمل مرد جایزه اسکار را دریافت کرده بود.

منبع Comingsoon

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده