// سه شنبه, ۲ مهر ۹۸ ساعت ۱۱:۳۰

در این جا روی سخن ما با مسافرانی است که نمی‌دانند پروازهای طولانی را چگونه به خوبی بگذرانند. در ادامه راهکارهایی بیان می‌کنیم که امیدواریم پرواز را به یک خاطره دلنشین برای شما تبدیل کند.

شاید شما از جمله افرادی هستید که با خرید بلیط هواپیما قرار است یک پرواز طولانی را پشت سر بگذارید. بی شک یکی از مهیج‌ترین سفرها، سفر هوایی است. پرواز بر فراز ابرها در اوج آسمان‌ها برای خیلی از افراد تجربه شیرین و هیجان‌انگیزی است اما هستند افرادی که علاقه چندانی به پروازهای طولانی مدت ندارند و از اینکه ساعت‌ها مجبورند روی یک صندلی بنشینند، بسیار کسل و خسته می‌شوند. برای این دسته از مسافران هوایی مسافت طولانی با هواپیما و تحمل شلوغی آزاردهنده است. اما راهکارهایی وجود دارند تا آن‌ها نیز بتوانند از پرواز لذت ببرند.

آرامش خودرا حفظ کنید

ممکن است علت ناراحتی شما برای عدم تحمل پروازهای طولانی دیدگاه شما باشد. ترس از پرواز آن هم به مدت طولانی روی شما تاثیرات منفی می‌گذارد و تحمل پرواز را برای شما سخت می‌کند. اگر سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید یا بر ترس خود غلبه کنید خیلی از ناراحتی‌ها و نگرانی‌ها برطرف می‌شود.

در انتخاب صندلی دقت کنید

یادتان باشد در هنگام رزرو بلیط هواپیما به شماره صندلی خود دقت کنید. در پروازهایی که ساعت‌ها طول می‌کشد، انتخاب یک صندلی مناسب موضوع مهمی است. محل قرار گرفتن صندلی و راحتی آن موجب می‌شود تا شما آزادی عمل بیشتری داشته باشید.

در ردیف‌های سه نفره بهتر است صندلی کنار راهرو را انتخاب کنید تا در رفت‌و‌آمد به دستشویی راحت باشید. اگر تمایل دارید بیرون را تماشا کنید یا به دیوار تکیه دهید، صندلی کنار پنجره را انتخاب کنید. صندلی‌های نزدیک درهای خروج اضطراری نیز گزینه‌های مناسبی هستند.

کمی بخوابید

بهترین کار برای اینکه بتوانید ساعت‌ها پرواز را تحمل کنید، خوابیدن است. اگر به انجام کارهایی نظیر مطالعه، تماشای فیلم یا از این قبیل کارها علاقه‌ای ندارید، می‌توانید بدون ایجاد مزاحمت برای دیگران به‌راحتی بخوابید.

پرواز

کتاب بخوانید

کتاب همیشه یکی از بهترین سرگرمی‌های موجود است. در هرکجا که باشید کتاب می‌تواند برای مدت‌ها شما را سرگرم کند. قبل از پرواز کتابی را که دوست دارید همراه خود بردارید. مجله‌های تصویری نیز بسیار جذاب و سرگرم کننده هستند.

فیلم تماشا کنید

برای افرادی که علاقه‌مند تماشای فیلم و سریال هستند اینجا بهترین فرصتی است و می‌توانید با خیال راحت به تماشای فیلم و سریال بنشینید.

بعضی ایرلاین‌ها سیستم صوتی تصویری مناسبی را در اختیار مسافران قرار می‌دهند و انواع مختلفی از فیلم ها را در فهرست خود دارند. بنابراین می‌توانید به تماشای فیلم هایی بپردازید که مدتها در فهرست شما قرار داشته است.

موسیقی هم لذت‌بخش است

اگر قرار است مسافتی طولانی را در هواپیما بنشینید مجبورید تا خود را سرگرم کنید. قبل از پرواز هندزفری را فراموش نکنید. می‌توانید آهنگ‌های مورد علاقه خود را در حین پرواز گوش داده و لذت ببرید. حتی داستان صوتی هم گزینه مناسبی است. با یک جستجوی ساده در اینترنت می‌توانید داستان صوتی دلخواه خود را بیابید.

لباس راحت بپوشید

در هنگام نشستن طولانی مدت پوشیدن لباس راحت موجب آزادی عمل بیشتر می‌شود. بهتر است برای تعدیل دمای بدن چند لایه لباس مناسب بپوشید. کفش راحت برای جلوگیری از تورم بیشتر پاها لازم و ضروری است.

پرواز

لپ‌تاپ خود را به همراه داشته باشید

اگر لپ‌تاپ دارید در پرواز به همراه خود بیاورید. در این مواقع می‌توانید در لپ‌تاپ خود به‌طور اختصاصی فیلم ببینید، موسیقی گوش دهید، برنامه‌های خود را تنظیم کنید، یا حتی بنویسید. نوشتن می‌تواند سرگرم کننده و جالب باشد.

اگر قصد سفر به نقاط دیدنی ایران را دارید، بلیط هواپیما ارزان را از سایت تیک بان بخواهید. تیک بان با ارائه انواع بلیط لحظه آخری می‌تواند شما را برای تجربه سفری ارزان، خاطره انگیز و دلنشین مساعدت کند.

 

پایان رپورتاژ آگهی/.

این مطلب صرفا جنبه تبلیغاتی داشته و زومجی هیچ مسئولیتی را در رابطه با آن نمی‌پذیرد.
منبع زومجی

کاراکتر باقی مانده