// جمعه, ۲۹ شهریور ۹۸ ساعت ۱۵:۰۲

احتمال دارد یک بازیگر ترکیه‌ای نقش مولانا را در فیلم سینمایی مست عشق به کارگردانی حسن فتحی بازی کند.

مدتی پیش خبر ساخت فیلم جدید حسن فتحی با نام «مست عشق» منتشر شد. این فیلم ایرانی روایتی از زندگی شمس تبریزی و مولانا جلال‌الدین محمد بلخی خواهد بود. «مست عشق» محصول مشترک ایران و ترکیه خواهد بود. در همان زمان نیز شهاب حسینی به‌عنوان اولین بازیگرِ فیلم رسانه‌ای شد. این بازیگر قرار است نقش شمس تبریزی را ایفا کند. حال بنابر اخبار سینمای ایران؛ یکی از نویسنده‌های فیلم سینمایی «مست عشق» یعنی فرهاد توحیدی، در مصاحبه‌ای از بازیگر نقش مولانا در این فیلم سینمایی صحبت کرده است. فرهاد توحیدی درباره بازیگر نقش مولانا به قرار زیر صحبت کرده است:

در قرار آخر با حسن فتحی کارگردان این فیلم سینمایی، به ترکیه نرفتم و از ترکیب نهایی بازیگران بی‌خبرم؛ اما می‌دانم قرار بر این بود بازیگر نقش مولانا ترکیه‌ای باشد.

انتخاب یک بازیگر ترکیه‌ای برای ایفای نقش مولانا جلال‌الدین محمد بلخی می‌تواند به مسئله‌ای جنجالی تبدیل شود. به‌خصوص که همواره بحث ملیت اصلی این شاعر نام‌آور مورد بحث و مجادله بوده است. البته، مدتی پیش خبری مبنی بر حضور مهدی سلطانی در نقش مولانا منتشر شد. خبری که تاکنون تکذیب یا تایید نشده است. حسن فتحی کارگردانی را از سال ۱۳۷۲ با سریال «همسایه‌ها» آغاز کرد. وی کارگردان فیلم‌های «ازدواج به سبک ایرانی»، «پستچی سه‌بار در نمی‌زند»، «کیفر»، «یک روز دیگر» و سریال‌های «میوه ممنوعه»، «شهرزاد»، «اشک‌ها و لبخندها»، «در مسیر زاینده‌رود» و «زمانه» بوده است.

شما کاربران زومجی درباره انتخاب یک بازیگر ترکیه‌ای برای ایفای نقش مولانا چه نظری دارید؟

کاراکتر باقی مانده