// یکشنبه, ۱۳ مرداد ۹۸ ساعت ۲۰:۳۲

فهرست نامزدهای دومین دوره جشن سینماسینما اعلام شد و در آن نام فیلم‌هایی مانند عصبانی نیستم و مغزهای کوچک زنگ زده بیش از هر فیلم دیگری دیده می‌شود.

بنابر جدیدترین اخبار سینمای ایران، اخیرا فهرست نامزدهای دومین جشن سینماسینما اعلام شده است. این جشنواره از هشت رشته تشکیل شده است. دو فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده» و «عصبانی نیستم!» هرکدام با پنج نامزدی بیشترین تعداد نامزدی را در اختیار دارند. پس از این دو فیلم، فیلم‌های «خوک» و «آشغال‌های دوست داشتنی» با چهار نامزدی بیشترین تعداد نامزدی را دارند. شما در ادامه می‌توانید فهرست کامل نامزدهای جشن سینماسینما را مطالعه کنید.

بهترین فیلم:

بهترین کارگردان:

  • محسن امیریوسفی برای آشغال‌های دوست داشتنی
  • محمدعلی باشه آهنگر برای سرو زیر آب
  • بهرام توکلی برای تنگه ابوقریب
  • مانی حقیقی برای خوک
  • رضا درمیشیان برای عصبانی نیستم
  • هومن سیدی برای مغزهای کوچک زنگ زده
  • پیمان معادی برای بمب؛ یک عاشقانه
  • حمید نعمت‌الله برای شعله ور

بهترین فیلمنامه نویس:

  • محسن امیریوسفی برای آشغالهای دوست داشتنی
  • مانی حقیقی برای خوک
  • رضا درمیشیان برای عصبانی نیستم
  • حامد رجبی برای درساژ
  • هومن سیدی برای مغزهای کوچک زنگ زده
  • محمود غفاری برای شماره ۱۷ سهیلا
  • پیمان معادی برای بمب؛ یک عاشقانه
  • حمید نعمت‌الله و هادی مقدم دوست برای شعله ور

بهترین بازیگر زن:

  • سارا بهرامی (دارکوب)
  • زهرا داودنژاد (شماره ۱۷ سهیلا)
  • سحر دولتشاهی (عرق سرد)
  • باران کوثری (عرق سرد)
  • باران کوثری (عصبانی نیستم)
  • نگار مقدم (درساژ)
  • شبنم مقدمی (خجالت نکش)
  • مهتاب نصیرپور (آستیگمات)
  • شیرین یزدانبخش (آشغالهای دوست داشتنی)

مغزهای کوچک زنگ زده

بهترین بازیگر مرد:

  • فرهاد اصلانی (مغزهای کوچک زنگ زده)
  • امیر جدیدی (عرق سرد)
  • امیر جدیدی (هت تریک)
  • امین حیایی (شعله ور)
  • جواد عزتی (تنگه ابوقریب)
  • نوید محمدزاده (عصبانی نیستم)
  • نوید محمدزاده (مغزهای کوچک زنگ زده)
  • حسن معجونی (خوک)
  • علی مصفا (گرگ بازی)

بهترین فیلمساز اول:

  • پویا بادکوبه (درساژ)
  • محمود غفاری (شماره ۱۷ سهیلا)
  • پوریا کاکاوند (گلدن تایم)
  • عباس نظام‌دوست (گرگ بازی)
  • کاظم ملایی (کوپال)

 بهترین فیلم مستند:

  • اسرار دریاچه (آرمان ایثاریان)
  • اکسدوس (بهمن کیارستمی)
  • بهارستان، خانه ملت (بابک بهداد)
  • پرسپولیس، شیکاگو (ارد عطارپور)
  • خاتمه (مهدی و هادی زارعی)
  • خرامان (آرش اسحاقی)
  • فریاد رو به باد (سیاوش جمالی و عطا مهراد)

بهترین فیلم کوتاه

  • بچه خور (محمد کارت)
  • تشریح (سیاوش شهابی)
  • تو هنوز اینجایی (کتایون پرمر و محمد روحبخش)
  • دریای تلخ (فاطمه احمدی)
  • گسل (سهیل امیرشریفی)
  • ماچ سینمایی (کریم لک زاده)
  • مثل بچه آدم (ارین وزیر دفتری)

نظر شما کاربران زومجی درباره فهرست نامزدهای دومین جشن سینماسینما چیست؟

کاراکتر باقی مانده