// یکشنبه, ۲۷ مرداد ۹۸ ساعت ۰۹:۰۱

سریال Haunting of Hill House سرویس استریم نتفلیکس به‌ زودی به‌صورت بلوری به بازار خواهد آمد و تنها کسانی که نسخهٔ بلوری را خریداری کنند، نسخهٔ کارگردان را تماشا خواهند کرد.

اکانت توییتر شرکت فیلمسازی امبلین اینترتینمنت (Amblin Entertainment) به‌صورت رسمی اعلام کرد که طرفداران سریال ترسناک و روانشناسانه The Haunting of Hill House (تسخیرشدگی خانه‌ هیل)، می‌توانند نسخهٔ بلوری این مجموعه موفق را به‌صورت آنلاین پیش‌خرید کنند و کسانی که بلوری این سریال را می‌خرند، نسخهٔ مخصوص کارگردان را هم می‌توانند تماشا کنند، امکانی که برای کاربران سرویس استریم نتفلیکس (Netflix) فراهم نیست و البته نخواهد بود. مایک فلناگان، کارگردان، تدوین‌گر و فیلمنامه‌نویس سینمای هالیوود که کارگردانی سریال The Haunting of Hill House را بر عهده داشت، این خبر را در توییتر خود تأیید کرد و در این رابطه چنین نوشت:

خب این خبر کمی زودتر از آنچه انتظار داشتیم به بیرون درز کرد... ولی بله، این خبر حقیقت دارد! جزئیات بیشتری [در خط داستانی سریال] در راه است، اما در این نسخه برخی قسمت‌ها نسبت به فرم اورجینال که از نتفلیکس پخش شد، تغییر اساسی کرده‌اند.

 سریال The Haunting of Hill House

مایک فلناگان پله‌های ترقی را به‌سرعت طی می‌کند؛ کارگردانی که در ابتدا به‌ سختی تماشاگران می‌توانستند با آثارش ارتباط برقرار کنند، اما این روزها تا نامی از وی برده می‌شود، بسیاری مشتاقانه منتظر پروژه بعدی این کارگردان بااستعداد هستند. شاید اولین فیلم معروف این کارگردان در ژانر ترسناک، فیلم Oculus (نورگیر) باشد که تماشاگران در انتهای آن مات و مبهوت شدند؛ فیلمی که با استقبال خوبی از سوی منتقدان همراه شد و نشان داد با کارگردانی متفاوت روبه‌رو هستیم. اما همکاری با سرویس استریم نتفلیکس بود که نظر همه را ۱۸۰ درجه نسبت به این کارگردان تغییر داد؛ از فیلم‌های با بودجهٔ پایین مثل Hush (هیس) و Gerald’s Game (بازی جرالد) گرفته تا آخرین ساختهٔ این کارگردان که فیلم مورد انتظار Doctor Sleep (دکتر اسلیپ) است که باید آن را دنبالهٔ فیلم The Shining (درخشش) استنلی کوبریک خواند؛ فیلم Doctor Sleep برای اکران در تاریخ ۸ نوامبر ۲۰۱۹ (۱۷ آبان ماه ۱۳۹۸) برنامه‌ریزی شده است.

تنها کسانی که بلوری این سریال را می‌خرند، می‌توانند نسخهٔ مخصوص کارگردان را هم تماشا کنند، امکانی که برای کاربران سرویس استریم نتفلیکس فراهم نیست

سریال The Haunting of Hill House هم‌اکنون نیز روی سرویس استریم نتفلیکس قرار دارد و در ۱۰ قسمت تولید شد و بازیگرانی چون کارلا گوجینو، میخیل هایسمان، هنری توماس، الیزابت ریزر و کیت سیگل در آن حضور داشتند و به‌ ایفای نقش پرداختند. تروِر میسی تهیه‌کنندگی اجرایی این مجموعه را بر عهده داشت. داستان سریال The Haunting of Hill House درباره زن و شوهری است که به‌همراه فرزندانشان در عمارتی بزرگ زندگی می‌کنند. فرزندان این خانواده با اتفاقات ترسناک زیادی روبه‌رو می‌شوند و هرگاه که این موضوع را به پدر و مادرشان می‌گویند، آن‌ها فکر می‌کنند که موضوع مهمی نیست و این رفتارها مربوط‌به تخیل و ترس کودکانه می‌شود. تا اینکه یک شب مادر خانواده تسخیر می‌شود و پدر خانواده به همراه فرزندانش برای همیشه آن مکان را ترک می‌کنند. نزدیک ۳ دهه از آن ماجرا می‌گذرد و پدر خانواده هیچ پاسخ قانع‌کننده‌ای برای مرگ همسرش پیدا نمی‌کند. حال هر کدام از آن بچه‌ها بزرگ شده و زندگی مستقل خود را دارند اما هنوز با خاطرات آن زمان دست‌وپنجه نرم می‌کنند و هر کدام به‌ نحوی با گذشتهٔ خود باید روبه‌رو شوند و سرنوشت خوبی نیز در انتظار آن‌ها نیست و اتفاقات تلخ زیادی در طول داستان به تصویر کشیده می‌شود.

همچنین چندی پیش اعلام شد فصل دوم این مجموعه با عنوان The Haunting of Bly Manor (تسخیرشدگی عمارت بلای) «خیلی ترسناک‌تر از فصل اول خواهد بود». سریال The Haunting of Bly Manor که فصل دوم مجموعه The Haunting of Hill House از سرویس استریم نتفلیکس محسوب می‌شود و سبکی آنتولوژی دارد، داستان منحصربه‌فرد، جامع و مخصوص به خودش را روایت می‌کند که از کارهای ترسناک هنری جیمز الهام گرفته است. در سریال The Haunting of Bly Manor چندین تن از بازیگران فصل اول هم حضور دارند که نقش‌های جدیدی را ایفا می‌کنند.

انتظار می‌رود که براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، سریال The Haunting of Bly Manor در سال ۲۰۲۰ پخش شود.

منبع IGN

کاراکتر باقی مانده