// چهار شنبه, ۲۳ مرداد ۹۸ ساعت ۲۱:۳۲

در تصاویر منتشرشده از مراحل فیلمبرداری نسخهٔ سینمایی Clifford the Big Red Dog، شاهد عروسک بزرگ این شخصیت در خیابان‌‌های نیویورک هستیم.

شرکت پارامونت پیکچرز (Paramount Pictures) تصمیم به ساخت نسخهٔ سینمایی از کتاب و البته سریال Clifford the Big Red Dog (کلیف، سگ بزرگ قرمز) دارد و حال تصاویری از مراحل فیلمبرداری این فیلم منتشر شده است که در این تصاویر شاهد حضور عروسکی بزرگ و قرمزرنگ هستیم که تنها ماکتی برای شخصیت اصلی داستان است و مابقی بدن این سگِ دوست‌داشتنی در استودیو ساخته خواهد شد. تصاویر منتشرشده از فیلم لایواکشن Clifford the Big Red Dog را در پایین مشاهده می‌کنید:

CLIFFORD

در اواخر خرداد ماه بود که اعلام شد شرکت پارامونت پیکچرز تصمیم به ساخت فیلمی لایو اکشن از کتاب «کلیف، سگ بزرگ قرمز»، نوشتهٔ نورمن برایدول، نویسنده و کارتونیست آمریکایی دارد. کتاب‌های «کلیف، سگ بزرگ قرمز» از سال ۱۹۶۳ انتشار می‌شود و تا سال ۲۰۱۵، حدود ۸۰ داستان از این سگِ قرمزرنگ برای کودکان منتشر شده است؛ نورمن برایدول در سال ۲۰۱۴ درگذشت و دو کتاب «کلیف به کودکستان می‌رود» و «کلیف حنوکا را جشن می‌گیرد»، بعد از فوت وی منتشر شدند. در اخبار اولیه همچنین بدین نکته اشاره شد که در نسخهٔ سینمایی، دربی کمپ، بازیگر فیلم The Christmas Chronicles (داستان‌های کریسمس)، و جک وایت‌هال، بازیگر سریال Good Omens (فال نیک)، نقش‌های اصلی را ایفا خواهند کرد. کنان تامپسون (بازیگر Saturday Night Live)، رزی پرز (بازیگر فیلم White Men Can’t Jump) و دیوید آلن گریر (بازیگر سریال The Cool Kids)، دیگر بازیگرانی هستند که در پروژهٔ جدید شرکت پارامونت پیکچرز حضور خواهند داشت و به ایفای نقش خواهند پرداخت.

کتاب‌های «کلیف، سگ بزرگ قرمز» از سال ۱۹۶۳ منتشر می‌شود و تا سال ۲۰۱۵، حدود ۸۰ داستان از این سگِ قرمزرنگ برای کودکان منتشر شده است

در اولین تصاویر منتشرشده از فیلم لایو اکشن Clifford the Big Red Dog، شاهد ماکت بزرگ کلیف و دو بازیگر اصلی فیلم، دربی کمپ و جک وایت‌هال هستیم؛ جک وایت‌هال نقش شخصیت عمو کیسی را ایفا می‌کند و دربی کمپ نیز ایفاگر نقش شخصیت امیلی خواهد بود. در حال حاضر مراحل فیلمبرداری این پروژه در خیابان‌‌های شهر نیویورک انجام می‌شود و دو مرد با لباس و کفش قرمز، زیر این ماکت قرار دارند و سپس در استودیو با استفاده از تکنیک CGI، کلیف خلق خواهد شد.

داستان فیلم Clifford the Big Red Dog پیرامون زندگی شخصیتی با نام امیلی است که هنوز در مدرسه خود جا نیفتاده است و در خانه نیز مشکلاتی دارد. امیلی پس از مدتی سگ کوچک قرمزی را پیدا می‌کند و این سگ تبدیل به بهترین دوستش می‌شود، اما این سگ، کوچک نمی‌ماند و ناگهان رشدی باورنکردنی پیدا می‌کند و تبدیل به موجودی بسیار بزرگ می‌شود و همین مسئله سبب می‌شود گوش‌های شرکت‌های ژنتیک تیز شود و به دنبال کلیف باشند تا روی این حیوان انواع و اقسام آزمایش‌های مختلف را انجام دهند. امیلی و عمو کیسی باید با این شرکت‌های حریص بجنگند و کلیف را از دست آنان فراری دهند و تمامی این اتفاقات در شهر نیویورک رخ می‌دهد. کلیف سگی بسیار دوست‌داشتنی است و تأثیر خود را روی هر کسی که وی را می‌بیند می‌گذارد. کلیف با کارهای خود به امیلی و کیسی، معنای واقعی عشق بی‌شرط و ایمان و باور را آموزش می‌هد.

سریالی نیز از این شخصیت با همین عنوان ساخته شد و از شبکه BBC 2 در انگلستان و شبکه PBS Kids در آمریکا روی آنتن رفت؛ این سریال در دو فصل و بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۰۳ پخش شد و فصل ابتدایی ۴۰ قسمت و فصل دوم ۲۵ قسمت داشت. 

فیلم Clifford the Big Red Dog برای اکران در تاریخ ۱۳ نوامبر ۲۰۲۰ (۲۳ آبان ماه ۱۳۹۹) برنامه‌ریزی شده است.


منبع Toonado

اسپویل
برای نوشتن متن دارای اسپویل، دکمه را بفشارید و متن مورد نظر را بین (* و *) بنویسید
کاراکتر باقی مانده