// دوشنبه, ۲۱ مرداد ۹۸ ساعت ۲۱:۰۴

استودیو Nightdive که هم‌اکنون مشغول ساخت نسخه‌ی بازسازی‌شده‌ی System Shock 1 است، ساخت نسخه‌ی بهبود‌یافته‌ی System Shock 2 را تایید کرد.

اگر از دنبال‌کنندگان قدیمی هنر هشتم به‌خصوص آثار ترسناک هستید، حتما گوش‌تان با نام System Shock آشنا است؛ یک مجموعه‌ی کلاسیک، بی‌نهایت جذاب و تحسین‌شده که توانست بنای زیر ژانر وحشت فضایی را در صنعت بازی پیاده‌سازی کند. حدود یک یا دو سال می‌شود که استودیو Nightdive مشغول بازسازی اولین قسمت از سری System Shock، همان بازی‌ای که کن لوین را به‌عنوان رهبر تیم طراحی‌ خود می‌دید، است و حالا درجریان آخرین اخبار بازی، با انتشار یک توییت، تیم «نایت‌دایو» ساخت نسخه‌ی بهبودیافته‌ی System Shock 2 را تایید کرد. 

سیستم شاک از آن آثار پیش‌گام در خلقت ژانر وحشت کیهانی در بازی‌های ویدیویی است و در آن، داستان یورش یک هوش‌مصنوعی به‌شدت قدرتمند و رده‌بالای یک سفینه/ایستگاه فضایی روایت می‌شود. در توییت جدید استودیو Nightdive برای تایید ساخت نسخه‌ی بهبودیافته‌ی «سیستم شاک 2» چنین می‌خوانیم:

شما آن را از ما خواستید و ما هم مشغول کار کردن روی ساختش هستیم! System Shock 2 Enhanced Edition به‌زودی منتشر خواهد شد!

نه پلتفرم مقصد و نه تاریخ عرضه‌ی بازی هنوز مشخص نشده که با توجه به تمرکز استودیو سازنده‌ی بازی روی اتمام ساخت System Shock Remake، موضوعی کاملا قابل درک است. از سال ۱۹۹۹ به‌بعد، هنوز هیچ بازی‌ای با نام و نشان System Shock عرضه نشده است و ساخت آن بازی الکترونیک آرتز که قرار بود System Shock 3 باشد، به خلقت سه‌گانه‌ی Dead Space انجامید. گفتنی است که System Shock Remake در تاریخی نامشخص از سال ۲۰۲۰ راهی کامپیوتر، ایکس باکس وان و پلی استیشن 4 خواهد شد. همچنین احتمال می‌رود که System Shock 2 Enhanced Edition مثل نسخه‌ی بهبود یافته‌ی قسمت اول، برای پی سی منتشر شود و نباید انتظار تحولات بزرگ گرافیکی را از آن داشته باشیم. باید بیشتر صبر کنیم و ببینیم که تیم نایت‌دایو چه برنامه‌ای برای سیستم شاک 2 دارد.

منبع VG247
کاراکتر باقی مانده